Polecane posty

Arek    218

50ha to chyba na jakąś małą 3setke :P Cena większych modeli zabija a jeszcze bardziej zabijają koszty serwisowania :( Niestety za tak dobry komfort pracy trzeba baaardzo słono płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dlatego rozglądam się również za takim 309C/Ci lub np 509C, tylko że to już coraz bardziej wypracowane ciągniki są... dziwnym trafem wszystkie mają przebieg ok 6tys mtg lub 8tys :) a dobrze wiadomo że poniżej 12-15tys mtg nikt 500setki się nie pozbywa :)

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Wiesz co wszytkie, które sa na sprzedaż mają na licznikach 7-8 tyś mth, a komputerze po 10-11 :) dlateego też na sprzedaż.. Nikt nie sprzedaje dobrego fendta, tylko jeśli juz ma najechane i szkoda naprawy w przyszłości, swoje zrobił, więc odpicować z zew, fotki po umyciu na allegro i sie ludzie zachwycają... a siądziesz do niego, przejedziesz się to czujesz co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, są jeszcze dostępne nowe Farmery,Favority? Czy już ich dawno nie ma? Kiedy ostatnie sztuki można było kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthranislaw    0

a ja jako laik i nie powiem miłośnik Fendta niestety nigdy chyba nie bede mieć (lotto, jakiś może szejk mi podaruje) chciałbym się dowidzieć coś na temat pracy ale takiej jak to widać na filmach... Troszkę niedowierzam że gość może siedzieć i nic nie robić a ciągnik idealnie sam nawraca i np robi agragatem jak mówił dziadek na urzecha (czyli "zagragatorowane", wolne ,zagragatorowane", wolne ). Chciałbym zobaczyć filmik jak się tworzy taką marszrutę dla ciągnika od a do z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Tutaj to się nazywa AutoGuide, http://www.chandlersfe.co.uk/Fendt_Autoguide_Brochure_January_2010.pdf

to nie jest kwestią ciągnika tylko jego wyposażenia, nawet C-330 możesz tak pracować jeśli masz dobrą nawigację. W Fendt'dzie jest to zintegrowane z układem kierowniczym i faktycznie maszyna jest sterowana przez nawigację ale to samo możesz zrobić np za pomocą Trimble EZ-Steer w Zetorze :) Jakiś czas temu Fendt opracował taki system, że nie potrzebujesz operatora w drugiej maszynie, tylko ona jest prowadzona przez pierwszą, po prostu kopiuje wszystkie ruchy ciągnika prowadzącego tylko przesunięta o szerokość narzędzia i w efekcie uzyskujesz traktor widmo, który sam sobie jedzie bez operatora :) W sieci jest dużo materiałów na ten temat jak i na yt filmów.

Edytowano przez kurak

Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Też bym chętnie spróbował tych GPS szczególnie przy pryskaniu lub rozsiewaniu nawozów, ale co ja mogę poszaleć jak mam 80ha w 60 działkach, najwięszy kawałek ma 6ha a najmniejszy lepiej nie mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

@Piters182, pomyśl nad taką prostą nawigacją jak FarmNavigator, nie jest droga a bardzo pomocna. Korzystałem z niej przez cały sezon i muszę powiedzieć, że na prawdę dawała radę. Sprzedałem bo kupiłem rozsiewacz z nawigacją i nie potrzebowałem dwóch. Przyda Ci się szczególnie przy opryskach bo ma coś takiego jak wirtualna sekcja belki polowej, chodzi o to, że będzie pokazywał kiedy robisz nakładkę oprysku i wtedy wyłączasz sobie daną sekcję. Bardzo fajna sprawa. Przydatna również przy rozsiewaniu nawozów bo mimo stosunkowo niskiej ceny jak za nawigację rolniczą jest dokładna. Mogę powiedzieć, że jakość jazdy równoległej jest porównywalna z nawigacją Amazone za 4 razy większą cenę.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No dobrze-a ile ten FarmNavigator kosztuje ?Zawsze mnie zastanawia dlaczego rynek maszyn i urządzeń rolniczych jest taki "tajemniczy"-chcesz się dowiedzieć ile co kosztuje-dzwoń-a po drugiej stronie słuchawki już czyha "doradca" który tylko kombinuje jak cię wycyckać...Nie mogłoby to być tak zorganizowane jak rynek AGD na ten przykład ?-wrzucam sobie wyszukiwarkę,sprawdzam cenę...i kupuję tam gdzie korzystniej czy taniej czy bliższy serwis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Wg mnie to jest dość specyficzny rynek, nas, rolników jest ~1,5 mln zarejestrowanych w KRUS z czego pewnie niecałe 30% faktycznie zajmuje się zawodowo rolnictwem, ale nie o tym tutaj się rozpisywać. Nie chcę kłamać, ale ja zapłaciłem za FarmNavigatora chyba 4500 pln netto. Nie jest to mała suma bo pewnie większość z nas znajdzie inne ważniejsze przeznaczenie tych pieniędzy w swoim gospodarstwie, ale patrząc na ceny innych nawigacji rolniczych to nie jest wygórowana cena. Uważam, że stosunek ceny do jakości był bardzo dobry.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

4500 byłoby już ok.(ja zajmuję się rolnictwem :D ) ale i tak uważam że ceny za "nawigację rolniczą" są wzięte z sufitu.Mam taką cichą nadzieję że któraś z firm produkujących ten sprzęt kiedyś się wyłamie a wtedy to już pójdzie szybko-okaże sie że nawigację można sprzedać dwa ,trzy razy taniej...i też będzie sie opłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Zaraz jak nas moderator pogodni to skończymi pisanie o GPS. No fajne to wszystko, trzeba by się w to wszystko w tajemniczyć i żeby po zakupie się to dobrze sprawowało, przedewszystkim żeby się nie myliło. Czasem jak musze jakiś ściernisko opryskać czy zaraz po siewie to mnie nerwa bieże na moich klinach, bo nie wiadomo gdzie jechać, ciągle trzeba wychodzić latać krokami, kłaść na polu jakieś znaczniki ehh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Żeby nie było totalnie off-topic, Fendt dysponuje Auto Guide, ponoć bardzo fajnie to działa bo rozmawiałem z serwisantem od Korbanka i opowiadał o tej nawigacji. Wprawdzie w naszym kraju nie ma za wiele maszyn (w momencie kiedy z nim rozmawiałem były dwie w Polsce) wyposażonych w oryginalną nawigację ale ponoć super się sprawuje. Sam chętnie bym to kupił tylko trochę za drogi gips na moje gospodarstwo... Pozostaje szukać tańszych rozwiązań :)


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Ja trochę zmienię temat interesuje mnie taka rzecz a mianowicie czy do ciągnika z 99r jesteśmy w stanie zakupić nawet w serwisie u Korbanka części z oryginalnym napisem Fendt? Rozchodzi mi się dokładnie o filtr hydrauliki, nie powinno być tam czasem napisane AGCO Parts?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Wydaje mi się, że teraz każdy nowy filtr będzie pod banderolą AGCO, jeśli jest napis Fendt to możliwe, że już leży jakiś czas na półce. Mogę się mylić, ale wszystkie filtry które kupowałem, były właśnie z AGCO Parts i z hologramem.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Chodzi o to że miał mechanik wymienić ten filtr, ja kiedyś tam zaglądałem i właśnie był z napisem Fendt i po rzekomej wymianie też jest taki napis, a np jak kupowałem filtr do oleju skrzyni biegów to właśnie jest logo na nim AGCO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

No cóż, mechanicy też muszą robić jakieś "oszczędności", ktoś traci a ktoś zyskuje. Wg mnie zostałeś przyjacielu przycięty przez mechanika.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Ech, co za czasy :unsure: mam nadzieję że chociaż nie przepije tych pieniędzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Żeby nie było totalnie off-topic, Fendt dysponuje Auto Guide, ponoć bardzo fajnie to działa bo rozmawiałem z serwisantem od Korbanka i opowiadał o tej nawigacji. Wprawdzie w naszym kraju nie ma za wiele maszyn (w momencie kiedy z nim rozmawiałem były dwie w Polsce) wyposażonych w oryginalną nawigację ale ponoć super się sprawuje. Sam chętnie bym to kupił tylko trochę za drogi gips na moje gospodarstwo... Pozostaje szukać tańszych rozwiązań :)

Ja mam JD więc mógłbym skorzystać z fabrycznych rozwiązań-ale mam tego typu gospodarstwo że wystarczyłoby mi jakiekolwiek urządzenie do jazdy równoległej-byleby było w rozsądnej cenie i niezawodne.

Za rozsądną uważam cenę nie braną z sufitu :D .Chyba każdy widzi ile kosztują nawigacje w sklepach.Ta rolnicza różni się ciut czulszą antenką zewnętrzną (chociaż mój smartfon BEZ zewnętrznej anteny łapie ileś tam satelitów leżąc w pokoju) kawałkiem lepszej obudowy i oprogramowaniem.Odpada za to koszt AutoMapy :D .

PS.Zajrzałem w wątek na Landtreff.de i oto co odkryłem

:blink: -zna ktoś hiszpański ? Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

@jaro, masz rację, istnieje wiele możliwości zastąpienia drogich urządzeń, np to co podesłałeś. Mi bardziej chodzi o dokładne prowadzenie maszyny ~5 cm. Do tego potrzebne jest już ingerowanie w układ kierowniczy (hydrauliczny) a Fendt, jak i inne marki - John Deere, maja takie rozwiązania w swojej ofercie. Wprawdzie nie jest mi to aż tak potrzebne, ale mam hopla na punkcie mechanizacji i precyzji. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ciężko wyrobić na takie zabawki, ale szukać ciągle trzeba żeby być w temacie :)


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Fakt-mi potrzeba czegoś niedrogiego do oprysków i rozsiewacza.Z tego co pamiętam to tu na forum jest guru od nawigacji @przepiorek (jak dobrze pamiętam)-nie kontaktowałeś sie z nim ?Co do zabawek (wiadomo że facet kończy swój rozwój w osiemnastu leciech a potem to już tylko zmienia zabawki na coraz droższe :D ) to ostatnio kupiłem sobie (topowy) telewizor-jako że ma licznik to okazało się że już 200 h ma "przepracowane" w ciągu miesiąca :D -niektórzy i połowy tego nie zrobią na swoich nowych ciągnikach i to w ciągu roku-a o ile wiecej zapłacili... :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Wybaczcie, że nieco zmienię temat ale czy jest ktoś w stanie podesłać mi schemat hydrauliki do ciągnika Fendt Farmer 308 z 99r, podczas podłączania ładowacza "fachowiec" usunął część instalacji m.in. tą rurkę z zaworem kulkowym oznaczonym żółw/zając znajdującą się pod kabiną ciągnika od strony ładowacza i jeszcze parę innych elementów. Muszę teraz jakoś odtworzyć fabryczny stan instalacji, a nie chcę do tego wzywać serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj