Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyjałowiona ziemia

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 07:50

Wyjałowiona ziemia Ja raczej lucernę chciał bym zebrać a po drugie u nas we wsi i w pobliskich wsiach nikt nie ma Orkana. Być może ,że to by był dobry nawóz ale ja to chce wsiać dlatego żeby coś tam urosło i nie było z tego straty a na jesień to zależy od potrzeby nawieźć wapnem, wsiać poplon. Dzięki za tyle podpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyjałowiona ziemia Dzisiaj, 21:52
  •  

#22 Share lolek1

lolek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 08:31

Wyjałowiona ziemia A jesli ja mam poplon scierniskowy i sieje gorczyce a przyoruje ją na wiosne to daje to coś ziemi ? bo inaczej nie moge bo biore na to dopłaty ..

#23 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 21:42

Wyjałowiona ziemia Ja bym polecił posiać jakąś słodką odmianę łubinu wąskolistnego. byłaby zielonka dla bydła i łubin też zciąga z atmosfery azot.

#24 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 08:17

Wyjałowiona ziemia Tak właśnie zrobię, rozmawiałem z gościem co sprzedaje różne nasiona i powiedział że to by było najlepsze i pasza dla bydła będzie bo jak u nas się trafi mokry rok tak jak tamten to z paszą będzie licho

#25 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 07 kwiecień 2012 - 09:27

Wyjałowiona ziemia

Ja bym polecił posiać jakąś słodką odmianę łubinu wąskolistnego. byłaby zielonka dla bydła i łubin też zciąga z atmosfery azot.

Jeśli już to żółty np. Parys. Łubin żółty ma mniejsze wymagania wodne i glebowe, siany po 15. IV da Ci więcej wartościowszej zielonki.
antyfan AF

#26 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 16:33

Wyjałowiona ziemia łubin zawsze pryskany randapem jak dojrzeje dzięki czemu mamy suche nasiona ;)

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#27 Share adamixc330t1

adamixc330t1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 20:51

Wyjałowiona ziemia według mnie najlepszym rozwiązanie byłaby seradela. ziemia dostanie azotu, a ty zyskasz dobrą paszę (jak popada).

#28 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 18:52

Wyjałowiona ziemia Rozmawiałem z różnymi ludźmi którzy w tym siedzą i polecają albo łubin albo saladere, teraz nie wiem co będzie lepsze ??

#29 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:23

Wyjałowiona ziemia Z saladery sianej w plonie głównym powinno wydać z 2 pokosy, tylko trzeba po siewie pozbierać kamienie i zwałować.
antyfan AF

#30 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 17:27

Wyjałowiona ziemia tyle że ja nie mam orkanu a nawet od kogo pożyczyć mógłbym to zrobić tylko kosiarką bebnówką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 17:51

Wyjałowiona ziemia jaki jest koszt kg nasion seradeli? ile sie jej sieje jako poplon na ha? czy jest sens siać ja po jęczmieniu ozimym czyli 2-3 dekada lipca żeby zdążyła urosnąć do końca września?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#32 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 kwiecień 2012 - 17:56

Wyjałowiona ziemia co wy za teorie dziwne głosicie - łubin w poplonie nie potrzebuje wcale dobrego stanowiska - zasiej tam narazie jakieś zboże a po zniwach zrób podorywkę - wysiej rozsiewaczem ziarno łubinu wąskolistnego najlepiej odmiany ZEUS (bo szybko rośnie) - we wrześniu/październiku stalerzuj i przyoraj efekt będziesz miał taki jak byś dał pełną dawkę obornika
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#33 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 18:53

Wyjałowiona ziemia Zrobię tak jak mówisz MECHANIZATOR teraz posieje jęczmień później po ściernisko przelecę talerzówką i wsieje poplon, potem znowu talerzówka i orka późną jesienią. Na wiosnę pojadę z nawozami i posieje np. owies

#34 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 19:13

Wyjałowiona ziemia tak, to będzie w sumie dobry test-jeśli ten jęczmień ci w ogóle urośnie to z glebą jest wszystko w porządku, a jeśli będziesz miał na polu taliny z cieszącym sie wolnym miejscem zielskiem to wtedy faktycznie pomyśl o akcji ratunkowej. Jeśli już chcesz poprawiać stan gleby to siej owies-najkorzytsniejszy przedplon ze zbożowych a i wcześnie zejdzie z pola dając pole manewru dla poplonów.

bo co za sens siac łubiny, seradele, wapnować etc jeśli za rok chcesz tam władować owies-najmniej wymagające zboże????

#35 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 11 kwiecień 2012 - 19:31

Wyjałowiona ziemia Tylko potem nigdy nie wiadomo co po owsie - da łubin i wapno - wapno zadziała pH się podniesie , łubin sporo materii organicznej - potem owies a po owsie lux stanowisko na jęczmień :)

#36 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 19:33

Wyjałowiona ziemia ilu userów tyle róznorakich teorii, podejść i priorytetów, a ty człowieku bądź mądry i sobie coś wybierz :D

#37 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 11 kwiecień 2012 - 19:37

Wyjałowiona ziemia Co kraj to obyczaj :D Zależy też co kto potrzebuje , tendencja rynku itp....

#38 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 10:44

Wyjałowiona ziemia Teraz sieje zboze na jesien wsiewan poplon orzę i tyle

#39 Share adamixc330t1

adamixc330t1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 13:17

Wyjałowiona ziemia

jaki jest koszt kg nasion seradeli? ile sie jej sieje jako poplon na ha? czy jest sens siać ja po jęczmieniu ozimym czyli 2-3 dekada lipca żeby zdążyła urosnąć do końca września?

cena to 800 zł za metr, jak chcesz żeby urosła Ci w połowie lipca to tylko zależy od pogody

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 14:00

Wyjałowiona ziemia Ile kg łubinu zasiać na 1ha jako poplon? Dodam, że chcę zasiać go na przełomie lipca i sierpnia. Do tej pory siałem gorczycę a w tym roku chcę zasiać łubinu na jednym kawałku.