Zaloguj się, aby obserwować  
dfagroplus60dt

Jaki pług do 5714

Polecane posty

Mam pytanko. Czy 5714 pociągnie pługi czwórki obracane? Mam 4-5 klasę i pługi czwórki 35, a chcę je zmienić. A poza tym jakie pługi obracane proponujecie do JD 100 km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

powinien obrotowy pociągnąć 4x 40 jak ma 78km?


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Dokładnie ciągnik ma 81 KM...ja sądzę że z pługiem 4 obracanym nie da rady...jak mi nie wierzysz to popatrz na np. Piotrus89...ma ciągnik MTZ 80 KM ( chyba ) i ciąga pług 3 obrotową....uciągnąć może by uciągnął ale gorzej z podnoszeniem...więc radził bym Ci 3 obrotową byłby w sam raz do tego traktora, nie męczył by się przy niej tak itd... :)

 

A do JD no to śmiało 4 obrotową można zapiąć.... :D

 

 

POZDRAWIAM... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

nie ma co marzyc..ten ursus nie da rady 4 obrotowej..nawet nie ma sie co przymierzać...do 4 obrotowej to tak 95-100 km potrzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Może nie w temacie, ale ile pali w ciężejszej orce na godz zegarową czy tam mtg taki 5714? czy pociągnie więcej jak 10l/godz zegarową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

chciałem też podać na przykładzie Piotrka do 4 obrotowej to minimum 95km ;] chyba ze jakąś lekką ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
silwer nie powinien 5714 spalic wiecej niz 10l na godz

OK ale ja chciałbym wiedzieć ile pali w robocie ten ursus na perkinsie i czy spali mniej od silnika mmz 80km? :):D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR281    2

silwer powiem ci tak kumpel u5314 targa plug zagonuwke 4*45 i mowil ze wiecej jak te 8,9 litrow mu nie bral a to jest tylko 72km ale w lekkich robotach to 3-4 litry wydaje mi sie oszczednie a i mmz podobie spalanie sie ksztaltuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
silwer powiem ci tak kumpel u5314 targa plug zagonuwke 4*45 i mowil ze wiecej jak te 8,9 litrow mu nie bral a to jest tylko 72km ale w lekkich robotach to 3-4 litry wydaje mi sie oszczednie a i mmz podobie spalanie sie ksztaltuje

Może i ten 5314 tak pali ale mmz to oj chyba te 2 l/godz więcej potrzebuje, przynajmniej kumpla mtz ten to średnio 8l z turem tylko chla :D ale już troche dowalony jest silnik. Ja już całkiem zgłupiałem na temat tego spalania, bo przeczytałem całe forum w poszukiwaniu porównan w spalaniu i wychodzi mi jedno że czy proxima czy mmz czy to perkins to spalanie jest zbliżone, a czasami tylko to ktoś wyskoczy z jakimiś skrajnościami, chociaż w sumie perkinsy to palą dużo mniej jak mają lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR281    2

wiesz ja nie wiem ja na swoim przykladzie moj pronar jest na silniku euro1 i jest w miare oszczedny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
wiesz ja nie wiem ja na swoim przykladzie moj pronar jest na silniku euro1 i jest w miare oszczedny :D

Pisałem że ten mtz był z dowalonym już silnikiem i po całym dniu pracy ubywało 3 l oleju, a co do 5714 to czy ma ktoś porównanie czy wiecej pali od 4514, tzn jak wygląda róznica w spalaniu 4 cyl perkinsów z ursusa bo jeśli silniki te same to ta inna dawka paliwa chyba tak dużego znaczenia nie ma więc ile wiecej pali 5714 od 4514?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edward    0

URSUS 5714 z pługiem zagonowym 4 razy 40cm.na głębokość 25 cm.ziemia klasy trzeciej spalił 7.5l\mtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a dlaczego miałby więcej spalić na 1mth????


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speede    0

ja mam ursusa 5714 i chodzi w overumie uc 4 obrotowej i daje rade na ziemiach 4-6 klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Do 4-ki obrotowej to trzeba 100-110km i 6 cyl a nie 80 km bo to nie ma sensu ciagnika katowac. Chyba ze na 15cm robisz orke głeboko.

 

Do 5714 to max 3 obrotowa 3x40-3x45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speede    0

robię orkę na około 25cm radzi sobie bez problemu zobacz w necie jakiem zapotrzebowanie mocy ma ten pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
ja mam ursusa 5714 i chodzi w overumie uc 4 obrotowej i daje rade na ziemiach 4-6 klasie

Jaki masz ten pług dokładnie daj fote. Długo już tak orzesz?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj