Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C 360 3p-peknięty wał korbowy

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 25 marzec 2012 - 13:34

Ursus C 360 3p-peknięty wał korbowy Witam. Ostatnio w moim c 360 3p zauważyłem luz na kole pasowym wału korbowego..sprawdziłem śrube i jest dobrze..a cała szajba ma lekki luz na boki i nie wiem co jest..a ciagnik pracuje dobrze,pali na dotyk..ma równe obroty i nic w nim nie stuka.ostatnio robiłem nim w polu i było wszystko ok tylko spod koła pasowego pokazał sie olej..ale jak szajba miała luz to mogła uszkodzić uszczelniacz..i nie wiem co jest bo silnik pracuje idealnie a rozmawiałem ze znojomym i twierdzi ze moze byc pekniety wał..ale czy to możliwe ze wał pekł jeśli ciagnik chodzi jakby nic sie nie stało ? Czy można nim pracować dalej ? za odpowiedź z góry dziękuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C 360 3p-peknięty wał korbowy Dzisiaj, 01:01
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2012 - 13:39

Ursus C 360 3p-peknięty wał korbowy Jak by był wał pęknięty, to na pewno by ładnie nie pracował, tylko by się tłukł.

#3 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 25 marzec 2012 - 13:47

Ursus C 360 3p-peknięty wał korbowy Więc co to może być ? juz sam nie wiem..własnie tez mi sie wydaje ze to nie mozliwe żeby pekł wał a silnik ładnie pracował

#4 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 13:47

Ursus C 360 3p-peknięty wał korbowy jak by pękł wał to napewno by już nie chodził ładnie ;p może panewka poszła albo łożysko, odkręć to koło może coś sie dowiesz

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2012 - 13:55

Więc co to może być ? juz sam nie wiem..własnie tez mi sie wydaje ze to nie mozliwe żeby pekł wał a silnik ładnie pracował

Kiedyś w 60-tce chyba ze trzy koła pasowe zmieniałem, bo ciągle był luz po jakimś czasie, a niby dokręcone było do oporu. I co się okazało , że gdy wymieniłem nakrętkę na nową, problem znikł na dobre, stara nie dociągała minimalnie do oporu, i po pewnym czasie na nowym kole, obroty rozklepywały otwór na wpust.

Edytowany przez MAT912, 25 marzec 2012 - 14:09.

#6 Share michalek4512

michalek4512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 15:24

Ursus C 360 3p-peknięty wał korbowy Może jakimś cudem puściły śruby trzymające wał korbowy

#7 Share Marcin2601

Marcin2601

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, elektronika, rolnictwo

Napisany 25 marzec 2012 - 16:12

Ursus C 360 3p-peknięty wał korbowy może poprostu koło nadszczypane delikatnie jest i to tylko złudzenie.

#8 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 17:30

Ursus C 360 3p-peknięty wał korbowy Kolego to że wał może być pęknięty to może byc prawdą. Sam tak miałem że pękł mi na pierwszej korbie i chodził normalnie żadnych oznak pęknięcia nie było wszystko było ok gdyby tylko nie ten olej pod kołem. To co opisujesz idealnie pasuje do tego co było u mnie. A teraz to co z tym zrobić: 1) napewno juz go nie odpalać niepotrzebnie
ustawić w miejscu gdzie go można rozjechać i niech se stoi. 2) Rozejrzeć się za nowym wałem panewkami itd. 3)Omijać z daleka wały nowe za 350zł rozlecą się szybciej niż myślisz bez żadnej przyczyny jak kupić to oryginalny. Rozpołowić rozebrać silnik i wymienić bo jak pęknie druga strona korby to se korbowody będziesz bez rozkręcania silnika oglądał (przez wielką dziurę w boku)

#9 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 18:43

Ursus C 360 3p-peknięty wał korbowy Na 100% pęknięty wał. Silnik będzie idealnie chodził i nic nie będzie się działo. Może jeszcze na dużym kole rozrządu wszystkie zęby wysypać się.Kolega tak jeździł z 8 miesięcy.

#10 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 21:14

Ursus C 360 3p-peknięty wał korbowy Znajomy prawie rok jeździł z pękniętym wałem. Nie wiem o co w tym chodzi ale pękające wały w C 360-3P i MF to ostatnio jakaś epidemia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 21:21

Ursus C 360 3p-peknięty wał korbowy czyżby tandetne podróby na które nabierają się nowi nabywcy wałów?

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#12 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 21:37

Ursus C 360 3p-peknięty wał korbowy Wały w perkinsach 3 produkowanych w polsce były i są produkowane za pomocą odlewania, pękały pękają i będą pękać. Wielu użytkowników tego silnika nie ma pojęcia że jest pęknięty i jeździ, niekiedy od razu się rozlatuje, niekiedy coś majda trzęsie nierówno pracuje, a niekiedy tak pęknie że pracuje kilka lat.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#13 Share Farmexpert

Farmexpert

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 27 marzec 2012 - 06:41

Ursus C 360 3p-peknięty wał korbowy Kontaktowałem się dla pewności z producentami krajowymi od których posiadam w ofercie wały korbowe i uzyskałem informację, że zarówno Andoria jak i Tyczyn swoje wały kłują. (dodtakowo są wersje azotowane).

Teoretycznie takich problemów jak opisujesz nie powinno być z dobrymi wałami.
http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

#14 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 19:55

Ursus C 360 3p-peknięty wał korbowy Po pierwsze kują, nie kłuja, czyli metoda kucia matrycowego poszczególnych elementów, a następnie skręcanie ich lub przekuwa się wały jako monolity o większych rozmiarach a nie małe monolity o wykorbieniu co 120* bo jak?
Następna sprawa to taka że te firmy pewnie i produkują wały metodą kucia i przekuwania ale na pewno nie do silnika A3 152, z resztą laik powinien odróżniać odlew od odkuwki, wały z A3 152 produkowane w polsce nie są kute.
Jeszcze jedno, w masowo produkowanych wałach korbowych starszych technologi czopy utwardzane są poprzez nagniatanie, azotowanie trwa na bide 4 doby i pochłania ogromne ilości energii, do kotła wchodzi kilka wałów, nie mam pojęcia ile musiało być kotłów, i ile trwał by proces produkcji wału przy produkcji nawet 50szt dziennie, nie wspominając o cenie, azotowanie w złotówkach na szt. rozpoczyna się od ok 300zł/szt dl małego elementu, czyli niekiedy 1/2 dla małego wału.... nie ma takiej opcji!
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#15 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 06:45

z resztą laik powinien odróżniać odlew od odkuwki

- to może Farmexpert pokaże wyraźne zdjęcia wałów korbowych różnych producentów z bardzo bliska i będzie można ocenić.

#16 Share Marcin2601

Marcin2601

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, elektronika, rolnictwo

Napisany 22 maj 2012 - 06:29

Ursus C 360 3p-peknięty wał korbowy witam poszukuje mechanika właśnie do wymiany pęknietego wału w 3p, objawy takie same olej pod kołem i luzy na boki.

#17 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 27 maj 2012 - 11:47

Ursus C 360 3p-peknięty wał korbowy Szkoda, że Farmexpert nie znalazł troszkę czasu na zrobienie zdjęć wałów korbowych i zamieszczenie ich tutaj.
Po dorzuceniu zdjęcia taniego "chińskiego" wyrobu może więcej osób wiedziałoby jak rozpoznać porządny wał i dało możliwość rozpoznania, czy w sklepie nie oferują nam taniego wyrobu jako wysokiej jakości produktu z duże pieniądze.
Swoją drogą ciekawe jaki był powód nie zamieszczenia tych zdjęć?

Edytowany przez Alchemik, 27 maj 2012 - 11:48.

#18 Share Farmexpert

Farmexpert

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 28 maj 2012 - 11:51

Ursus C 360 3p-peknięty wał korbowy Nie dałem zdjęć wcześniej, gdyż nie odwiedzałem tego tematu :)

Oto zdjęcia trzech wałów - tych które aktualnie posiadam na półce.

(Za jakość przepraszam, nie jestem zawodowym fotografem, a i musiałem zrobić z racji poniedziałkowego nawału pracy te zdjęcia błyskawiczne - pomniejszyłem - w razie czego mam lepszej jakości też)

1) Pierwszy wał to Andoria Azotowany

link do pozycji - http://farmexpert.pl...rodukt3216.aspx
- występuje jeszcze wał Andoria nieazotowany: http://farmexpert.pl...rodukt3215.aspx

Dodany obrazek

2) Kolejna pozycja to Tyczyn Nieazotowany

(link do pozycji - http://farmexpert.pl...rodukt4327.aspx
- występuje jeszcze wał azotowany z Tyczyna : http://farmexpert.pl...rodukt4309.aspx )

Dodany obrazek

3) Ostatnia pozycja to wał z importu

link do pozycji: http://farmexpert.pl...rodukt3214.aspx

Dodany obrazek

Mam nadzieję, że w jakimś stopniu pomogłem i przydadzą się powyższe foty :)
Jeżeli posiadacie jeszcze jakieś pytania zapraszam.
http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

#19 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 28 maj 2012 - 14:42

Ursus C 360 3p-peknięty wał korbowy azotowanie to utwardzanie powierzchni czopów
na pęknięcia lub urwanie raczej niema to wpływu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 28 maj 2012 - 16:34

Ursus C 360 3p-peknięty wał korbowy Tak to tak jak z zaworami niby stal utwardzana tylko z zewnątrz,a jak zrobisz z nie go punktak to przy dłuższym użyciu nie zdaje egzaminu.Najlepszy jest pęknięty gwintownik.

A co do wałów to tego ostatniego moim zdaniem nie ma co zakładać.i robić robotę dwa razy.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.