Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki wycinak ???

107 odpowiedzi na ten temat

#41 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9438 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 14:50

jaki wycinak ??? jacekkombajnista sądząc po parametrach obstawiam ciągnik 4512/4. Montując tura na tym ciągniku nie wiem czy będzie on w stanie podnieść wycinak + kukurydza. No chyba ze nie będziesz ciął całej pryzmy na raz.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki wycinak ??? Dzisiaj, 22:58
  •  

#42 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 15:44

jaki wycinak ??? Ciągnik ursus 4514 dobrze mówisz, ale on ma udźwig na turze 1500kg to powinien dać rade, a nawet gdyby nie dal to jakoś się pomęczę 2-3lata bo mam w planach kupić większy ciągnik wiec wole wycinak większy od razu kupić żeby nie zmieniać zaraz

#43 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9438 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 16:32

jaki wycinak ??? Przy wysokości pryzmy 2 m nie wiem czy da rade. wsk125ccm ma dużo niższą i widzisz jak ciągnik podnosi wycięto kostkę a podnośnik ma udźwig 1330 kg. przy pryzmie 2m wysokości chcąc wyciąć tako na raz to bym obstawiał udziwg 2,5 tony. Ale to już musi być albo duży ciągnik albo ładowarka teleskopowa. A nie myślałeś o wycinaku z wiodą i ciąć pryzmę na 2 razy??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#44 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 18:00

jaki wycinak ??? Ja chciałem koniecznie taki wycinak żeby brał na jeden raz, a jeśli tur nie da rady to będę ciął tyłem a za obciążenie przednie będę miał tura a jak to będzie mało to go dociążę belą kiszonki w chwytaku, za jednym przejazdem zawiozę kukurydze i sianokiszonkę, mam tylko problem z wyborem producenta, za dużo ich jest, jakby był jeden trzeba by brać co jest:)

#45 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9438 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 18:23

jaki wycinak ??? Skoro na raz taka wysokość to jedynie cięcie "tyłem". Skoro będziesz miał wycinak to sianokiszonkę rób w pryzmie a nie bele.

bullet_black.png

#46 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 18:31

jaki wycinak ??? A po co sobie jeszcze życie utrudniać jak kolega ma pewnie cały sprzęt do sianokichy czyli prasę owijarkę idt ;)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#47 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 18:53

jaki wycinak ??? Myślałem o tym ale do tego trzeba mieć dobry sprzęt, np duza zbierająca, ciągnik ciężki do ugniatania, w przyszłości pewnie będą same pryzmy ale narazie mam sprzęt do robienia bel

#48 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9438 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:08

jaki wycinak ??? Oj przecież nie odrazu Rzym zbudowano. Wiadomo ze potrzebny sprzęt do tego. Zwłaszcza na tako ilość.

bullet_black.png

#49 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 01 luty 2009 - 10:34

jaki wycinak ??? andrzej widze ze jestes w temacie, mogłbys mi polecic cos konkretnego? np na allegro

#50 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9438 postów

Napisany 01 luty 2009 - 11:56

jaki wycinak ??? Zastanawiam się czemu chcesz wycinak na tura. Chodzi o załadunek paszowozu??? Jeśli tak to ja bym wolał paszowuz z frezem. Nie potrzeba dużego ciągnika z turem lub ładowarki. Sianokiszonkę tak samo z pryzmy wybierzesz.

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 01 luty 2009 - 13:55

jaki wycinak ??? Nie chodzi o paszowóz, a co do ciągnika to za 2-3 lata i tak muszę kupić większy to by dźwigał, ale narazie będę woził tyłem póki nie mam tura na tym, a chciałem wozić na turze bo przodem lepiej wozić niż z tylu ;) ale jak nie da rady mi ten ciągniczek podnieść turem to trudno, ale wycinak chce w miarę duży

#52 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 01 luty 2009 - 20:34

jaki wycinak ??? Z tego co się orientuję to chyba nikt nie robi teraz wycinaków które mogę naraz wyciąć więcej niż 190 cm (+/- kilka cm w zależności od ustawienia).
Mam Trioliet'a ZK170, maks wysokość kostki to jak w nazwie 170 cm. Do tej pory pracował z nim MTZ 82 z ładowaczem czołowym z Metal-Fachu. Oczywiście wycinak zapinany na podnośnik z tyłu. I uwierz mi, to nie jest tak tylko dociążyć przód z takim ładunkiem. Sam wycinak waży ponad 500kg, do tego kostka kuku o objętości ok 2,5 m ważąca ok 2000kg. Jadąc z pełnym wycinakiem przód ledwo dotyka podłoża, nawet pomimo założonego ładowacza.
A tak z innej strony, jakiej wysokości masz wjazdy do budynków. Mój wycinak ma ponad 250 cm wysokość, model większy czyli ZK190 ma ponad 280cm wzrostu. Do tego dolicz kilka cm, na które wycinak musi być podniesiony na czas transportu.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#53 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 01 luty 2009 - 21:38

jaki wycinak ??? O wysokość i szerokość wjazdów się nie martwię bo mam oborę bez stropową wjazd z obu stron 3,5mx3,5m wiec mieszczę się bez problemów, a jak dociążysz tura belą kiszonki to tez unosi ci przód jeszcze???

#54 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9438 postów

Napisany 01 luty 2009 - 22:35

jaki wycinak ??? A czemu nie zainteresujesz się paszowozem skoro masz przejazdową oborę??

bullet_black.png

#55 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 01 luty 2009 - 23:00

jaki wycinak ??? @jacekkombajnista: Twój tok myślowy pomija tylko jeden szczegół, a mianowicie wytrzymałość konstrukcyjną ciągnika. Jeżeli z przodu dorzucisz kolejny balast, z tyłu masa wycinaka to nie zdziw się jak z jednego traktorka zrobią Ci się dwa. Na Twoim miejscu pomyślał bym o czymś niższym ale z windą.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#56 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 02 luty 2009 - 10:13

jaki wycinak ??? Andrzej2110 kupiłbym paszowóz tylko narazie nie bardzo mnie stać na to, koszt wycinaka to 5000-7000zł a dobry paszowóz 40-50tys.

chłop z mazur chce kupić większy wycinak żeby mieć go potem do dużego ciągnika za 3 lata, tym co teraz mam nie muszę na fulla wycinać pełnej kostki

#57 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9438 postów

Napisany 02 luty 2009 - 13:41

jaki wycinak ??? 40-50 tys??? http://www.otomoto.p...=show&id=B90520 no chyba ze jest dla ciebie za mały.

bullet_black.png

#58 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 02 luty 2009 - 15:34

jaki wycinak ??? Za mały może nie ale jak już to kupowałbym nowy, albo góra 2-3 letni, namawiają mnie na taki z sano bo z nimi współpracuję.

#59 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 04 luty 2009 - 11:09

jaki wycinak ??? Przestrzegam przed wielkim wycinakiem z tyłu ciągnika i obciążeniem dodatkowo przodu
Coś takiego zrobiłem w ubiegłym roku i była sieczka z ciągnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jarko12

jarko12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 09 luty 2009 - 19:11

jaki wycinak ???

ja mam BVL na 2 noże i chodzi bez zarzutu tylko czasem wejdzie troche kiszonki pod blache i trzeba rozebrać ale rzadko

Też miałem coś takiego ale to dlatego się tam wciska bo kosy są już wyrobione i mają luz prawda?? Ja zmieniłem noże i dalej jak nówka. Ja osobiście polecam BVL
Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

Dodaj odpowiedź