gutomir

Jaki wycinak do kiszonek kupić ?

Polecane posty

gutomir    0

mam pytanie. Mam kupić wycinak za ok 5.000 jaki mi polecacie, prosze o opinnie. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Do jakiego ciągnika?Mam FELLę na1 nóż(winda,docisk) jestem zadowolony z niej.Jak kupowałem to mówili, że nóż będzie się łamał,ale jest ok.Jest 1 kłopot-c-355 ma za lekki przód i nabieram max3/4, inaczej jadę tyłem,albo nie tykam asfaltu i jak skręcam w bramę to trzeba ręcznie skręcać (ciągnąć za przód),albo hamulcem na jedno koło. Mam ją trzeci sezon i polecam taki sprzęt(duża pojemność,winda,hydraulika nie musi być naj...) Kosztowała mnie 2,4 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

Ja mam troche osobne pytanie do posiadaczy wycinaków. Narazie nie posiadam wycinaka i kiszonke z kukurydzy i trawy pobieram widłami (odkrywam kwadrat) i problem jest w tym ze na tą kiszonke bardzo wchodzi mi plesn. Moim zdaniem to od tego ze widłami wyszarpuje sie tą kiszonkie i dostaje sie powietrze. Czy jak kupie wycinak i noze odetna mi ta kiszonke dalej pojawi sie plesn czy juz nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

odnośnie pleśni to ja miałem w tamtym roku sianokiszonkę i musiałem wycinać cało szerokość codziennie. Odcinałem takim ręcznym nożem. Nie wyszarpywałem turem bo to nic nie dawało a tylko były duże straty.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
Ja mam troche osobne pytanie do posiadaczy wycinaków. Narazie nie posiadam wycinaka i kiszonke z kukurydzy i trawy pobieram widłami (odkrywam kwadrat) i problem jest w tym ze na tą kiszonke bardzo wchodzi mi plesn. Moim zdaniem to od tego ze widłami wyszarpuje sie tą kiszonkie i dostaje sie powietrze. Czy jak kupie wycinak i noze odetna mi ta kiszonke dalej pojawi sie plesn czy juz nie?

Wcześniej wybierałem gablami-kiszonka grzała się i pleśń.Teraz nóż pięknie odetnie i powietrze nie dostaje się do środka.Jak jest ciepło to nie można przykrywać odciętej ściany z powrotem folią bo pod nią paruje i pojawia się pleśń.Najlepiej zostawić odkryte,to najwyżej obeschnie 0,5 cm a i tak to krowy zjedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

mój kumpel ma straumana wycinak na 2 noże widziałem jak wycina ładnie i szybko


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

ja mam BVL na 2 noże i chodzi bez zarzutu tylko czasem wejdzie troche kiszonki pod blache i trzeba rozebrać ale rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

ja bym ci polecał wycinak szczekowy w miare szybko sie wycina :D tylko jego trzeba do ciagnika ktory ma dociazanie w podnosniku bo inaczej jak sie zamyka to dół wycinaka idzie do gory i zeby pekaja mi 4 naraz pekły niedawno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

witam co do wycinarek powiem tak jak juz kupujesz za 5 tys to np bvl, strau hydrofox, triolet, i tylko na 3 kosy bez łańcuszków, to najlepiej tnie trawy i najmniej awaryjne, u nas wyrwiesz za ok3- 4tyś w super stanie, i wysokość ramy ok1,8m


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja bym też radził kupić wycinak na 3 morze, bardzo bobrze wycina, co do wycinaka szczękowego to nie polecam bo strasznie luzuje pryzmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ja sobie kupilem łańcuchowy bvl za 1400 zł i narazie chodzi lux napęd na wałek nieduże wymiary pryzmę wytnie gdzieś do 1 40cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3
witam co do wycinarek powiem tak jak juz kupujesz za 5 tys to np bvl, strau hydrofox, triolet, i tylko na 3 kosy bez łańcuszków, to najlepiej tnie trawy i najmniej awaryjne, u nas wyrwiesz za ok3- 4tyś w super stanie, i wysokość ramy ok1,8m

Ja sie z tym zgadzam w 100 procentach. Te wycinaki są bardzo trwałe i mają małą awaryjność. Ja posiadam wycinak strautman. Bez problemu wycinam kukurydze i PRZECINAM BALOTY. Odjołem od niego winde i teraz pracuje na turze Farmerka. Sami zobaczcie http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image17407.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz789    0

ja mam strautman w bardzo dobrym stanie na podwójne piły tylko mi się popsuł i muszę widełkami narazie ładować, co do przyjemnosci nie należy. Zgięło

w nim taką wkładkę co jest w środku w pile, podobna jest do podkowy tylko trochę mniejsza.Nie wiecie gdzie można dostać części do wycinaków tej firmy?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutomir    0

dzięki koledzy za propozycje ale właśnie niedawno kupiłem BVL 145 z windo i hydraulicznym spychaniem na początku wuj mi dorobił tulejke bo była wydarta i nie chciała chodzić piła.Ale teraz jestem bardzo z niego zadowolony szybko wycina i nie trzeba przy spychaniu szarpać tylko samo elegańsko spycha kostke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak bym mógł zasugerować to jak będziesz kupował to kup na windzie abyś nie przeciążał podnośnika ciągnika po załadowaniu tylko podnosił za pomocą siłownika tej wycinarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiael7745    6

zastanawiam sie nad kupnem wycinarki własnie z windą ale mam do dyspozycji ok 5 tyś i mam jeszcze pytanko czy da rade tym przywieźć posuszone wysłodki czy sie nie rozwalą podczas transportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do wysuszonych wysłodków byłby problem, jedynie gdybyś podczas przewozu położył na dół jakąś blachę, bo tak to by przez zęby wyleciały... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

szczękowy do wysłodek by był dobry.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

a jak to wyglada w praktyce bo nigdy nie widzialem.

podjezdza sie tylem do pryzmy i wycina to jasne.

czy taki wycinak moze wzucic wtedy ta kiszonkie na przyczepe czy jak to sie robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

zależy jaki będzie. so takie mocowane na tura i wtedy nie było by problemu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj