Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki wycinak ???

107 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gutomir

gutomir

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 15:55

jaki wycinak ??? mam pytanie. Mam kupić wycinak za ok 5.000 jaki mi polecacie, prosze o opinnie. pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki wycinak ??? Dzisiaj, 13:46
  •  

#2 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 21:25

jaki wycinak ??? Do jakiego ciągnika?Mam FELLę na1 nóż(winda,docisk) jestem zadowolony z niej.Jak kupowałem to mówili, że nóż będzie się łamał,ale jest ok.Jest 1 kłopot-c-355 ma za lekki przód i nabieram max3/4, inaczej jadę tyłem,albo nie tykam asfaltu i jak skręcam w bramę to trzeba ręcznie skręcać (ciągnąć za przód),albo hamulcem na jedno koło. Mam ją trzeci sezon i polecam taki sprzęt(duża pojemność,winda,hydraulika nie musi być naj...) Kosztowała mnie 2,4 tys.

#3 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 06:38

jaki wycinak ??? tu jeden z użytkowników AF sprzedaje

http://www.agrofoto....t...i&img=34327

#4 Share Karol22

Karol22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 11:30

jaki wycinak ??? Ja mam troche osobne pytanie do posiadaczy wycinaków. Narazie nie posiadam wycinaka i kiszonke z kukurydzy i trawy pobieram widłami (odkrywam kwadrat) i problem jest w tym ze na tą kiszonke bardzo wchodzi mi plesn. Moim zdaniem to od tego ze widłami wyszarpuje sie tą kiszonkie i dostaje sie powietrze. Czy jak kupie wycinak i noze odetna mi ta kiszonke dalej pojawi sie plesn czy juz nie?

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 11:43

jaki wycinak ??? odnośnie pleśni to ja miałem w tamtym roku sianokiszonkę i musiałem wycinać cało szerokość codziennie. Odcinałem takim ręcznym nożem. Nie wyszarpywałem turem bo to nic nie dawało a tylko były duże straty.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 16:08

jaki wycinak ???

Ja mam troche osobne pytanie do posiadaczy wycinaków. Narazie nie posiadam wycinaka i kiszonke z kukurydzy i trawy pobieram widłami (odkrywam kwadrat) i problem jest w tym ze na tą kiszonke bardzo wchodzi mi plesn. Moim zdaniem to od tego ze widłami wyszarpuje sie tą kiszonkie i dostaje sie powietrze. Czy jak kupie wycinak i noze odetna mi ta kiszonke dalej pojawi sie plesn czy juz nie?

Wcześniej wybierałem gablami-kiszonka grzała się i pleśń.Teraz nóż pięknie odetnie i powietrze nie dostaje się do środka.Jak jest ciepło to nie można przykrywać odciętej ściany z powrotem folią bo pod nią paruje i pojawia się pleśń.Najlepiej zostawić odkryte,to najwyżej obeschnie 0,5 cm a i tak to krowy zjedzą.

#7 Share Frost

Frost

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i Rolnictwo

Napisany 24 listopad 2007 - 18:47

jaki wycinak ??? ma ktoś na AF fellę na 2 noże jak tak to proszę o opinie ???

#8 Share Pejus94

Pejus94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 24 listopad 2007 - 19:36

jaki wycinak ??? mój kumpel ma straumana wycinak na 2 noże widziałem jak wycina ładnie i szybko
W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

#9 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 18:54

jaki wycinak ??? ja mam BVL na 2 noże i chodzi bez zarzutu tylko czasem wejdzie troche kiszonki pod blache i trzeba rozebrać ale rzadko

#10 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2640 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 17:25

jaki wycinak ??? ja bym ci polecał wycinak szczekowy w miare szybko sie wycina :D tylko jego trzeba do ciagnika ktory ma dociazanie w podnosniku bo inaczej jak sie zamyka to dół wycinaka idzie do gory i zeby pekaja mi 4 naraz pekły niedawno ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 18:06

jaki wycinak ??? witam co do wycinarek powiem tak jak juz kupujesz za 5 tys to np bvl, strau hydrofox, triolet, i tylko na 3 kosy bez łańcuszków, to najlepiej tnie trawy i najmniej awaryjne, u nas wyrwiesz za ok3- 4tyś w super stanie, i wysokość ramy ok1,8m
kujawy to jes to!!!!!

#12 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 18:13

jaki wycinak ??? Ja bym też radził kupić wycinak na 3 morze, bardzo bobrze wycina, co do wycinaka szczękowego to nie polecam bo strasznie luzuje pryzmę.

#13 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 19:21

jaki wycinak ??? ja sobie kupilem łańcuchowy bvl za 1400 zł i narazie chodzi lux napęd na wałek nieduże wymiary pryzmę wytnie gdzieś do 1 40cm

#14 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 01 styczeń 2008 - 19:47

jaki wycinak ???

witam co do wycinarek powiem tak jak juz kupujesz za 5 tys to np bvl, strau hydrofox, triolet, i tylko na 3 kosy bez łańcuszków, to najlepiej tnie trawy i najmniej awaryjne, u nas wyrwiesz za ok3- 4tyś w super stanie, i wysokość ramy ok1,8m

Ja sie z tym zgadzam w 100 procentach. Te wycinaki są bardzo trwałe i mają małą awaryjność. Ja posiadam wycinak strautman. Bez problemu wycinam kukurydze i PRZECINAM BALOTY. Odjołem od niego winde i teraz pracuje na turze Farmerka. Sami zobaczcie http://www.agrofoto....image17407.html

#15 Share mariusz789

mariusz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 20:54

jaki wycinak ??? ja mam strautman w bardzo dobrym stanie na podwójne piły tylko mi się popsuł i muszę widełkami narazie ładować, co do przyjemnosci nie należy. Zgięło
w nim taką wkładkę co jest w środku w pile, podobna jest do podkowy tylko trochę mniejsza.Nie wiecie gdzie można dostać części do wycinaków tej firmy?????????

#16 Share gutomir

gutomir

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 12:55

jaki wycinak ??? dzięki koledzy za propozycje ale właśnie niedawno kupiłem BVL 145 z windo i hydraulicznym spychaniem na początku wuj mi dorobił tulejke bo była wydarta i nie chciała chodzić piła.Ale teraz jestem bardzo z niego zadowolony szybko wycina i nie trzeba przy spychaniu szarpać tylko samo elegańsko spycha kostke.

#17 Share mariusz789

mariusz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 18:14

jaki wycinak ??? gutomir ile dałeś za ten wycinak i mógłbyś jakieś fotki umieścić ;)

#18 Share gutomir

gutomir

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 18:56

jaki wycinak ??? dałem 3,5 tyś i spisuje sie swietnie

http://www.agrofoto....image41893.html

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2008 - 19:06

jaki wycinak ??? Jak bym mógł zasugerować to jak będziesz kupował to kup na windzie abyś nie przeciążał podnośnika ciągnika po załadowaniu tylko podnosił za pomocą siłownika tej wycinarki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share misiael7745

misiael7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 24 styczeń 2008 - 14:17

jaki wycinak ??? zastanawiam sie nad kupnem wycinarki własnie z windą ale mam do dyspozycji ok 5 tyś i mam jeszcze pytanko czy da rade tym przywieźć posuszone wysłodki czy sie nie rozwalą podczas transportu

Dodaj odpowiedź