Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 6245

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Irek6245

Irek6245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 22:32

Zetor 6245 Witam. Kupiłem niedawno zetora6245 i mam być może prozaiczne pytanie. Zauważyłem ostatnio, że mam luz w przednim kole. Jak uniosę koło jest luz góra-dół, nie jest to luz na łożyskach zwrotnicy. Jak go usunąć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 6245 Dzisiaj, 08:09
  •  

#2 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 21:57

Zetor 6245 ponad 20 letni ciagnik musi miec luzy,jak jest maly to sie nie przejmuj -po co sie dolowac ze sie kupilo zlom za duze pieniadze. innej opcji ze to luz zwrotnicy to nie ma, jak nie lozysko to kamien[czy jak to sie nazywa] albo loze lozyska, sprawdz jeszcze raz dokladnie.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#3 Share Irek6245

Irek6245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 20:20

Zetor 6245 Dzięki za odpowiedź. Na szczęście udało mi się zlokalizować usterkę. Winowajcą był luz na śrubach od strony krzyżaka. Pozdrawiam.

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowany przez MAT912, 01 kwiecień 2012 - 16:30.

#4 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 20:57

Zetor 6245 dopisuję się do tego tematu bo nie mogłem znaleźć podobnego, więc do rzeczy posiadam Zetora 6245 i chciałbym kupić jakiś siewnik do zboża na 2,5m + jakiś agregat lub brona tylko że nie mam pojęcia czy on sobie poradzi, ziemie u mnie to 2 i 3 klasa teren równy czasami jakaś lekka górka, jeśli możecie to mi podpowiedzcie.

#5 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 16:23

Zetor 6245 nie wiem czy jest jakis sens-jesli masz taka glebe to nie wiem czy agregat bierny ja uprawi w 1 przejezdzie, a czynny to nie do takiego ciagnika, u nas to widzialem ze najpierw jada zwyklym agregatem a potem uprawowo-siewnym, bo inaczej nie da sie ladnie zasiac.

#6 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 18:38

Zetor 6245 widziałem u mnie jeżdżą tylko raz z broną aktywną spiętą z siewnikiem wszystko 3 metry ciągnik 80 koni i jest ładnie zasiane nie trzeba nic poprawiać,
ja się przymierzam do zakupu więc jak coś to będę szukał agregatu biernego i siewnika na 2,5 metra a taki zestaw to ile może ważyć?

#7 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 18:50

Zetor 6245 Widzę że nikt mi nie chce odpowiedzieć na moje pytanie pewnie nie macie takiego Zetora czyli 6245
ale ponawiam moje pytanie czy mój Zetorek 6245 poradzi sobie z takim zestawem
http://otomoto.pl/br...5m-A160510.html
bo mam w okolicy taki zestaw i skłonny bym był go klupić

#8 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 10 kwiecień 2012 - 19:21

Zetor 6245 Myślę że warto zaryzykować i kupić taki zestaw,najwyżej będziesz musiał się zaopatrzyć w dodatkowe obciążenia na przód do Zetora,na podnośnik powinien dać radę i przy dużej prędkości ciągnik może troche bujać ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 19:30

Zetor 6245 o obciążenie się nie martwię bo mam przy nim założonego, tura więc dociąża ciągnik

#10 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 10 kwiecień 2012 - 19:30

Zetor 6245 moze miec problem bo pelny wal.

Edytowany przez tedizetor56, 10 kwiecień 2012 - 19:31.

Zetor Team.

#11 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 22:15

Zetor 6245 jak masz blisko to podjedz i podepnij go do swojego zetora i wtedy sie przekonasz albo zapytaj goscia co mysli o podpieciu takiej maszyny do 60 km ciagnika wazacego 3,5 t[ do tego tur] i pewnie powie ci to co ja -zapomnij- mam takiego to domyslam sie jak by to wygladalo,

#12 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 21:53

Zetor 6245 a jeśli bym kupił siewnik z agregatem biernym to by coś zmieniło np. coś takiego czy da radę http://moto.allegro....2246596154.html
a co masz na myśli że nie da rady nie uniesie czy nie uciągnie, mój zetor bez ładowacza waży 4200 kg

#13 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 21:19

Zetor 6245 a widziales do jakiego ciagnika jest podpiety chyba ze nie maja innego,caly problem jest w tym ze im dluzsza maszyna tym ciezej , jak masz blisko to pojedz i go sprawdz-powinien dac rade jak masz na przodzie porzadne obciazenie.
widze jak sasiad robi takim agregatem jak z 1 ogloszenia ale bez siewnika i 85 ma co robic- ziemia co prawda ciezka ale bez przesady.

#14 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 21:34

Zetor 6245 ok. lepiej podjechać i sprawdzić niż potem się martwić co z zestawem zrobić

#15 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 23:18

Zetor 6245 Ja bym z pełnym wałem nie brał jak nie masz brylastej ziemi lub borowiny to bedzie zbedny a ciągnik aby przez to po d*pie dostanie. Ciągnik moze i da rade ale nie wiem jak długo ramiona i podnośnik wytrzyma nieby mowizz że masz równe tereny ok ale wiesz jednak bedzie troche machac i bedzie rozbijac ci tył w ciągnika a w najgorszym razie podnosnik siędzie ,ja kiedyś tak miałem u siebie w 7745 ze podnośnik nawalił mi i musiałem go robić ;) a jezdziłem z agegatem z hydropakiem 2,7 metra z normalnym wałem.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 21:50

Zetor 6245 Dzisiaj z kumplem rozmawiałem i też mi radził tak jak ty Gago aby nie brać brony tylko wziąć agregat bierny, wówczas go ciągnik ciągnie a nie siepie tyłem, pola mam równe i rzeczywiście ten wał jest zbędny a jak orkę robię to skiby się mi ładnie kładą tak że pole równiutkie.