Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z łańcuchami

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share molo550

molo550

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 20:04

problem z łańcuchami Witam. Mam problem z polskim rozrzutnikiem. Kupiłem niedawno i okazało się że skosuje listwy. Przeliczyłem oczka na łańcuchu i na jednym było więcej o 2 i wyciąłem te 2 i okazało się że jeden łańcuch jest dłuższy o 2 ogniwka a jest ich po tyle samo na obydwóch. Chciałbym się zapytać czy jakbym troszkę przeciął ogniwo i zbił go i zaspawał to czy przy pracy nie będą się urywały? Czy lepiej nowy łańcuch kupić. Dodam że ten krótszy nie da się w ogóle zapiąć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z łańcuchami Dzisiaj, 11:39
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 20:10

problem z łańcuchami jak dobrze zespawasz to wytrzyma, wszystko w twoich rękach.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 20:17

problem z łańcuchami trudna sprawa bo któryś tych łacuchów nie pasuje do zębatki
napisz jak to wyglada

#4 Share tomek1976

tomek1976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 20:33

problem z łańcuchami Ja zostawilbym tak jak jest. Wazne, zeby liczba ogniwek sie zgadzala, napinaczami skorygujesz luz i musi chodzic. U mnie tak chodzi juz ladnych pare lat i nic sie nie dzieje.

#5 Share molo550

molo550

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 21:28

problem z łańcuchami chodzi o to ze tego krótszego nie zepnę

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2012 - 21:33

problem z łańcuchami Mocno ukosował tą taśmę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share tomek1976

tomek1976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 21:42

problem z łańcuchami Duzo brakuje do spiecia? Moze wystarczy dodac po dwa ogniwka do kazdego lancucha

#8 Share molo550

molo550

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 21:47

problem z łańcuchami jeden łańcuch miał 2 ogniwa więcej to jeden robił mniejsze koło niż ten co miał 2 ogniwa więcej.

też się zastanawiam żeby dodać ale skoro są wycięte to napinacz nie naciągnie tak dobrze łańcucha

#9 Share tomek1976

tomek1976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 21:59

problem z łańcuchami Napewno da rade napiac. Skoro nie mozesz spiac tego jednego to wynika, ze z naciagaczem masz spore pole do popisu.

#10 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 22:36

problem z łańcuchami Ja powiem tylko, że przy skracaniu wyciągniętego łańcucha wycinam 4 ogniwa, a czasami nawet 6 więc przy napinaczach jest spory zapas ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 11 maj 2014 - 06:35

problem z łańcuchami Również mam problem z łańcuchami, najpierw też mi zukosowało i pogięło listwy - okazało sie że wałek na którym są osadzone koła gniazdowe do napędu taśmy był ukrecony na środku i jedna zębatka nie chodziła wcale. Wymieniłem obydwa wałki na nowe, jednocześnie ustawiłem je osiowo, bo jak sie okazało stare były krzywo ustawione i ten co sie urwał to aż go zaostrzyło bo łożysko środkowe było za wysoko względem boków. Po ustawieniu wałka okazało sie, że nie mogę spiąć jednego łańcucha teraz, natomiast drugi zwisa swobodnie. Wyciągnałem taśme z jednej strony i przeliczyłem ogniwa, po obydwu stronach ilośc sie zgadzała, natomiast i wizualnie i po zmierzeniu taśma jeden łąńcuch jest dłuższy od drugiego o dobre 20 cm. Nie wiem teraz co z tym fantem zrobić, chyba wypada nowe łańcuchy kupowac, bo raczej chyba nie da rady by w jednym dłuższym wyciąć kilka ogniw, bo chyba raczej musi sie zgadzać i tu i tu? chyba problemu by nie było gdyby koła napinające z przodu nie kreciły sie razem na jednym wałku ale każde niezależnie od drugiego. Wypada na jednym dospawać dwa ogniwa i na drugim tez, tylko nie wiem czy drugi wtedy dam radę napiąć, też lipa by ten wałek napinający był pod ukosem bo pewnie będzie spadać łańcuch. Miał ktoś podobny problem? czy w ogóle dospawywanie ogniw zdaje egzamin? nie urywają sie?