Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem ze wspomaganiem w reno 155.54

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojtas9090

wojtas9090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 16:39

Problem ze wspomaganiem w reno 155.54 Witam serdecznie
posiadam ciągnik reno 155.54 od nie dawna problem wystąpił ze wspomaganie kierownicy na wolnych obrotach bardzo cięzko się kreci a po dodaniu gazu troche lepiej ale to nie jest to pompa hydrauliczna została wymieniona na nową i wszystkie fylitry hudrauliczne i nadal jest to samo może ktoś miał ten sam problem lub wie co jest przyczyną prosze o pomoc z góry dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem ze wspomaganiem w reno 155.54 Dzisiaj, 18:51
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 18:26

Problem ze wspomaganiem w reno 155.54 a może zawór na wspomaganiu padł?? albo regulator przepływu

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3 Share wojtas9090

wojtas9090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 18:35

Problem ze wspomaganiem w reno 155.54 dodam jeszcze ze na postoju jak się kreci na wolnych obrotach to czuć jak przeskakuje kierownica

#4 Share tomek83

tomek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 09:30

Problem ze wspomaganiem w reno 155.54 Orbitrol sprawdź, czy nie przepuszcza u hydraulika.

#5 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 25 marzec 2012 - 14:33

Problem ze wspomaganiem w reno 155.54 Mam 106-54 i podobne objawy. Wczoraj byłem u mechanika, ale tylko oglądnął, bo teraz nie ma czasu. Umówiłem się z nim na poświętach. Tyle, że u mnie mechanik stawia na pompę, ale zanim wymienię pompę to ma sprawdzić ciśnienie na wspomaganiu i ogólnie spradzić czy to nie coś innego. U mnie wygląda to tak jakby było za małe ciśnienie we wspomaganiu. Też na niskich obrotach słabnie i też kierownica czasami chodzi z takimi zacięciami. Dodatkowo pompa jest dużo cieplejsza od rurki doprowającej olej. Ale faktycznie to nie musi być wina pompy, bo ta sama pompa podaje też ciśnienie poprzez spejalny rozdzielacz na złącze hamulcowe do przyczepy. Jeśli pompa na pewno jest dobra, a kierownica np. po skręceniu maksymalnie kół nie obraca się jeszcze dalej to może być wina tego rozdzielacza. Rozdzielacz u mnie jest pod podłogą tuż za schodkami. Może przepuszcza jakiś zawór. Ale bedę wiedział po świętach chyba, że mój mechanik nie da rady nic zaradzić :).

#6 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 25 marzec 2012 - 18:23

Problem ze wspomaganiem w reno 155.54 wiesz tam pod kierownicą masz pompę wspomagającą to może jej wina albo za mało oleju masz w skrzyni też są takie objawy ja tak miałem

#7 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 25 marzec 2012 - 21:37

Problem ze wspomaganiem w reno 155.54 W ciemno mozesz kupowac orbitrol:) Mam renówke juz 11 lat, wiec dosc dobrze ja znam. wymieniłem juz w niej pompe chyba juz ze 4 razy. Tez miałem takie problemy ze wpomaganiem jak Ty, wymieniłem orbitrol i chodzi jak złoto. Jezeli chcesz kupic orginał do do modelu 155.54 zaspiewają Ci z 5 tys, przynajmniej do mojej tyle zapiewali. Ale ja kupiłem zamienik za 1500zł, oczywscie nowy tylko ze bez napisu class:) w przypadku 106.54 tez moze byc to orbitrol, albo pompa nie dostaje dostateczniej ilosci oleju(z róznych przyczn).

#8 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 08:06

Problem ze wspomaganiem w reno 155.54 Orbitrol można regenerować z tego co wiem. Pompy się nie da.
U mnie jest jeszcze jeden objaw. Jak zapalę z rana po przymrozkach to przez około 5 minut nie da się skręcić kół. Potem załapuje i wspomaganie chodzi normalnie. Później po około godzinie, półtorej jazdy zaczyna słabnąć. Zauważyłem, że zaraz po uruchomieniu kiedy nie mam wspomagania wystarczy nacisnąć pedał hamulca i wspomaganie na chwilę wraca. Potem znów ginie i po chwili jak naciskam hamulec znów wraca i tak po około 5 minutach pracy silnika wspomaganie już działa. Więc stawiam raczej na ten brak oleju, a skoro pompa nie dostaje oleju to pewnie i tak jest do wymiany.

#9 Share wojtas9090

wojtas9090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 09:13

Problem ze wspomaganiem w reno 155.54 Kolego mozesz mi dac namiary gdzie mozna taki zamiennik kupic bardzo bym był wdzięczny bo jak mówisz 5 tys to troche sporo:D tez myslałem nad orbitrolem ale nie byłem pewien bo ten ciągnik mamy od nie dawna najpierw myślelismy ze padła pompa ale wymienismy pompe i filtry i jest to samo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share lukaszw

lukaszw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 21:18

Problem ze wspomaganiem w reno 155.54 Geo w zime olej jest gęsty i pompa może nie jest już pierwszej nowości to słabo pompuje w sensie że mało a jak nacisniesz hamulec to się zwiększa ciśnienie. U mnie przy minus 20 podobnie bylo ale pochodzi chwilkę i jest ok.

#11 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 21:30

Problem ze wspomaganiem w reno 155.54 No ja rozumiem przy -20 ale przy -2oC :). Poza tym wspomaganie słabnie po rozgrzaniu oleju.

#12 Share Wojtek11054

Wojtek11054

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 10:12

Problem ze wspomaganiem w reno 155.54 Witam. Jeżeli już jest temat orbitrolu to ja mam takie pytanie: Czy ,,wycie, buczenie,, orbitrolu jest normalne? Przy ruszaniu kierownicą tego nie slychać.

#13 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 13:27

Problem ze wspomaganiem w reno 155.54 U mnie tego nie słychać. Jeśli już lekko buczy to przy skręcaniu ale nie jestem pewien czy to buczy orbitrol czy pompa. Buczenie np. słychać też kiedy nacisnę hamulec. Ale kiedy nie ruszam kierownicy buczenia nie słychać.

#14 Share wojtas9090

wojtas9090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 19:06

Problem ze wspomaganiem w reno 155.54 dzisiaj wymieniłem orbitrol i wspomaganie chodzi juz normalnie a najlepsze jest to ze dało się dopasowac w sklepie od innego ciągnika za 520 zł i jest identyczny

#15 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 28 marzec 2012 - 20:54

Problem ze wspomaganiem w reno 155.54 pompa ma opor i buczenie słychac
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#16 Share krzysio55

krzysio55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 20:58

Problem ze wspomaganiem w reno 155.54 przepraszam, że wtrącam się ale mam reno 120.14 i gdzie dolać oleju do wspomagania kierownicy i jaki olej

Edytowany przez krzysio55, 13 kwiecień 2012 - 20:58.

Witam :)

#17 Share maniek0277

maniek0277

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 08:15

Problem ze wspomaganiem w reno 155.54 Tam gdzie dolewasz do hydrauliki,skrzyni to ten sam olej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 22:15

Problem ze wspomaganiem w reno 155.54 Panowie posiadam 155.54 z mechaniczną skrzynią i ehr .Czy ma ktoś pomysł dlaczego mruga pod kierownicą czerwona kontrolka stop? Dzieje się to raczej po rozgrzaniu silnika.Olej w skrzyni i silniku trzyma stan,filtr powietrza czysty.Pytałem typa od którego kupiłem ciągnik to mówi jezdzić aż stanie,ale ten pomysł mi się nie podoba.