Skocz do zawartości

Zdjęcie

AGREGAT DO BELARUSA 820

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share toof

toof

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 21:20

AGREGAT DO BELARUSA 820 Witam
Przymierzam się do zakupu agregatu uprawowego do belarusa 820 na osi krzyżakowej i puki co to mój wybór padł na agregat z firmy Staltech o nazwie pazurek. Ma on 2,7 metra szerokości i miałbym do niego zapinać siewnik Poznaniak z 86 roku na redlicach stopkowych. Początkowo myślałem o tylnym wale Packera ale sam taki agregat warzy 1050 kg i wymyśliłem że może strunowy uzębiony - podobno nawet lepszy od Packera - byłby lepszy. Z takim strunowym wałem agregat waży 800 kg a to już duża różnica na masie. Mam do Was pytanie czy 820 z pojedynczym siłownikiem (3200 kg udźwigu) i z 450 kg z przodu poradziła by sobie z takim zestawem czy może szukać czegoś lżejszego? Proszę o Wasze opinie i o opisy waszych zestawów uprawo-siewnych. Z góry dzięki za pomoc-pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
AGREGAT DO BELARUSA 820 Dzisiaj, 01:23
  •  

#2 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 21:25

AGREGAT DO BELARUSA 820 U mnie agromasz 4.2m chodził i mtz bardzo dobrze sobie radził i szybko jeździł.
kilka rzędów łap i podwójne wałki z tyłu
EDIT sorki nie doczytałem ze chodzi o uprawowo siewny :wacko:

Edytowany przez tomi382, 23 marzec 2012 - 21:49.

#3 Share raf21

raf21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu ....D i oczywiscie gospodarstwo

Napisany 23 marzec 2012 - 21:46

AGREGAT DO BELARUSA 820 dołączam sie do tematu tez potrzebuje agregatu uprawowo-siewnego do poznaniaka i belarusa ;D

Edytowany przez raf21, 23 marzec 2012 - 21:47.

#4 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 22:12

AGREGAT DO BELARUSA 820 spokojnie 2,7 nawet 3m możesz pomyśleć. Ja swoim belarusem 1025 jeżdzę obecnie z 3m Amazone nabudowanym ( zestaw oparty na bronie wirnikowej) ten zestaw waży bardzo dużo ( dużo więcej niż bierny) z cięgnięciem nie ma problemu ale 300 kg na przód dołożyłem, można zobaczyć w galeri.... do 820 polecam 2,5 albo 2,7 bierny lub 2,5 aktywny. Warto sobie dołożyć pare kg na przód to lepiej zawracać i inna jest jazda wogóle.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#5 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 23 marzec 2012 - 22:56

AGREGAT DO BELARUSA 820 A jak mam amazone d7 2,5m juniora to da radę z aktywnym czy raczej bierny co jak myślicie.

#6 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 23:27

AGREGAT DO BELARUSA 820 spokojnie da rade mój 1025 z 2,5 nie miał co robić

#7 Share pioblo5

pioblo5

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 11:08

AGREGAT DO BELARUSA 820 spokojnie z 2,5 m da radę

#8 Share wojtek1310

wojtek1310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Sport

Napisany 24 marzec 2012 - 20:02

AGREGAT DO BELARUSA 820 Zależy jakie masz ziemie jak piasek to wiadomo da sobie rade ale jak gline to nie ma mowy

#9 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 20:06

AGREGAT DO BELARUSA 820 tam gadasz głupoty, ja mam specyficzne gliny i 105 konnym z 3m amazone jeżdzę w zaorane pole w skibę bez bronowania tyle że wolniej niż na płowinach... 2,5 do 82 koni spokojnie.

#10 Share wojtek1310

wojtek1310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Sport

Napisany 24 marzec 2012 - 20:10

AGREGAT DO BELARUSA 820 Wez mi nie gadaj jak ma gline to nie pociągnie 2.5m 2.5 do 105km na gline.

Edytowany przez wojtek1310, 24 marzec 2012 - 20:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 20:14

AGREGAT DO BELARUSA 820 to przyjedź i nie rób głupka z kogos kto jeżdzi i uprawia. Jak się nie umie to po co się pchać?? co ty kurde na sianie robisz 20 cm wirnikową że ma nie uciagnąć? chyba śmieszy jesteś... a że na płowinie jeździ się 7 km/h a na glinie 4 w moim przypadku belarus 1025 z amazone 3m nabudowanym... z 2,5m na płowinie jeździłem 10 km/h a na glinie 6 i było dobrze, miał za lekko nawet więc mam teraz zestaw 3m i jest idealny do niego.

#12 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla opasów i tuczników

Napisany 29 marzec 2012 - 18:50

AGREGAT DO BELARUSA 820 Chciał bym zrobić agregat do siewnika 3m ciągnąć ma go Belarus 920 agregat ma mieć hydropak, dwa rządki raszek i wał nie wiem jeszcze jaki ten wał doradzcie mi przy wyborze mam ziemie trochę gliniaste i piaski.

#13 Share toof

toof

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 21:01

AGREGAT DO BELARUSA 820 Witam
Podobno na glinie wał Packera się potrafi zapchać. Rurowy też odradzam bo mam taki przy agregacie podorywkowym i się do niego bardzo klei. Ja tak jak wcześniej pisałem planuje strunowy uzębiony. Według mnie jeżeli sam agregat jest odpowiednio ciężki to jest to chyba najlepszy wybór. Zresztą patrząc na odległości pomiędzy rzędami zębów w wale Packera a odległościami pomiędzy strunami to są one prawie takie same, z tym że jedne gniotą w osi jazdy a drugie w poprzek do osi jazdy. Nie wiem jaka jest teoretycznie głębokość ugniatania w wale Packera ale w strunowym uzębionym wynosi ona ok. 6cm. Wał Packera na glinie głębiej na pewno nie wejdzie. Poza tym według mnie Packer przy agregacie biernym nie ma sensu, co innego przy aktywnym gdzie po przejściu brony wirowej ziemia jest luźna i tam Packer ma za zadanie zagęścić ziemie i tyle bo po aktywnym agregacie zwyczajnie nie ma już co kruszyć.To wszystko to częściowo moje przemyślenia nie mówię że mam mam racje, ale po to jest właśnie forum żeby się wymieniać doświadczeniami i przemyśleniami. Mam nadzieję że Ci pomogłem.
P.S. Co podpinasz do tej 920-pozdrawiam

#14 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 21:32

AGREGAT DO BELARUSA 820 Ja chce zrobić samemu agregat uprawowo siewny z dwoma rządkami i wałem nie wiem jeszcze jaki ten wał chce się dowiedzieć od innych do tego mam siewnik Fiona 3m wiec agregat też 3m.

#15 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 21:55

AGREGAT DO BELARUSA 820 powiem tak ( jeśli wał strunowy z przodu i z tyłu) to 3 rzędy łap.. jeśli zaś packer z tyłu to 2 rzędy łap, taka jest reguła u producentó ( zazwyczaj)

#16 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 22:10

AGREGAT DO BELARUSA 820 Jak masz troche gliny i piaski To nic za bardzo skomplikowanego tylko cos jak ja mam. Dzis skończyłem siać i jestem zadowolony bardzo 2 rzedy łap wał rurowy 350MM 10 rur. Kleić to nie klei się ( u mnie to wqogole prawa nie miało bo sucho ale u znajomego tyle razy siałem w mokrym i też nic) Strunowy jest dobry przed agregatem ale za to rurowy. Jak sie zainteresujesz takim czyms jak ja mam to pisz będę ci mógł fotki zrobic jak to zrobione jest.Ze swej strony naprawde polecam na takie gleby jak podałeś nie potrzeba nic większego szkoda pieniędzy i obciązania ciągnika
Mój Wladimirec podbija świat

#17 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 19:12

AGREGAT DO BELARUSA 820

Jak masz troche gliny i piaski To nic za bardzo skomplikowanego tylko cos jak ja mam. Dzis skończyłem siać i jestem zadowolony bardzo 2 rzedy łap wał rurowy 350MM 10 rur. Kleić to nie klei się ( u mnie to wqogole prawa nie miało bo sucho ale u znajomego tyle razy siałem w mokrym i też nic) Strunowy jest dobry przed agregatem ale za to rurowy. Jak sie zainteresujesz takim czyms jak ja mam to pisz będę ci mógł fotki zrobic jak to zrobione jest.Ze swej strony naprawde polecam na takie gleby jak podałeś nie potrzeba nic większego szkoda pieniędzy i obciązania ciągnika

Dobrze gadasz nie chce kupować bo jest drogi taki agregat ok 10tysięcy a ja to praktycznie mam już wszystkie produkty siłownik mam rury mam i wszystko na ramę też nawet raszki, raszki mam nowe tylko mają 10 lat leżały nieużywane aż do tej chwili wiec ja wyśle właśnie nad takim agregatem jak ty mówisz dwa rzędy zanim wał i chyba raczej rurowy chyba że doradzi mi ktoś lepiej i do tego hydropak agregat musi być 3m bo siewnik mam taki.

#18 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 11:05

AGREGAT DO BELARUSA 820 No to zrób tak jak ja mam też jest z hydropakiem i 3m 21 zębów

#19 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 14:44

AGREGAT DO BELARUSA 820 witam , koledzy w biernym 3 m 2 rzędy firmy dają 21 szt łapek , za 3 -ci rząd coś się dopłaca ale łapek jest 21 firmy mówią że 3 rząd nic nie daje a moim zdaniem powinno być w 3 rzędach coś około 30 szt to wtedy robiło by robotę ,wały które by były dobre to z moich obserwacji wiosną na ziemie które są u mnie starczy strunowy ,ale jesienią było sucho dużo brył to lepszy byłby packer , wszystko zależy jakie ziemie i warunki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 18:39

AGREGAT DO BELARUSA 820 Tylko w8iesz jak masz gliniaste place to zawsze po świeżo zaoranym warto aby ktos to chociaż bronami przeleciał bo niewiadomo czy będzie padać czy tezzrobią się skały

Dodaj odpowiedź