ralfMTX140

Marże narzucone przez dilerów

Polecane posty

ralfMTX140    3

Jakie marże nakładają dilerzy maszyn rolniczych? Ostatnio zaczęło mnie to ciekawić ile płacimy za przejście maszyny przez ręce dilera? Jaki to jest procent od całej sumy? ;)

Nie znalazłem takiego tematu więc go założyłem.

Edytowano przez ralfMTX140

New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egal    22

Ciezki temat, zaden diler sie ze mnia nie podzielil ile na mnie zarobil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No tak oficjalnie tego nie powiedzą ;) jedynie przez jakiegoś znajomego czy coś.

A ile to jest mniej więcej procent na maszynie?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Ja słyszałem od znajomego, który pracował a firmie, która z racji swojego zakresu działań zna marże firmy z wielkopolski zajmującej się sprzedażą maszyn i urządzeń rolniczych, że na jednym kombajnie producenta, który się od tej firmy odseparował i założył własną sieć dystrybucji jakieś 2 lata temu zarabiali między 100 a 200 tyś zł w zależności od modelu. ;)

Mam nadzieję, że nikt się nie zorientował o jakim domu sprzedaży mówię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

@rogas na pewno aż tyle??


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Nie mam możliwości zweryfikowania tych informacji. To są jednynie wiadomości od człowieka, który zajmował się tym czym się zajmował.

Trochę oblatany chlopak jest, wynalazł, że jeden z dealerów marki ciągników związanych ze zwierzyną leśną nie zastosował się do zaleceń dystrybutora generalnego i zamiast sprzedawać końcówkę serii pewnego modelu traktora w cenach promocyjnych robił przewał zmieniając maski i pewne inne elementy stylistyczne na takie jakie były w nowych odpowiednikach i sprzedawał wg cen dla nowych traktorów. Niestety nie chciał powiedzieć który to dealer.

Rozmowa miała miejsce jakieś 2 lata temu. Może trochę się pozmieniało..

Weź jednak pod uwagę, że obecnie mało kto przy wielkości marży poniżej 10% przy niewielkim wolumenie sprzedaży oczywiście. Normą jest 20-25 % nawet. Za półdarmo nikt nie będzie robić. Z czegoś kasa na atrakcje na targach być musi ;).

Z tego co mi wiadomo, to dystrybutorzy firm paszowych zarabiają między 3 a 10%, ale oni nadrabiają wielkością sprzedaży.

Edytowano przez rogas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Kolego napisałem, że nie mam możliwości zweryfikowania tych informacji, ale z doświadczenia wiem, a nieco w handlu pracowałem, jakimi marżami zainteresowani są dystrybutorzy, aby wziąć się za sprzedaż różnych towarów. Inna sprawa to dlaczego jak potargujesz to otrzymasz upust lub dodatkowe wyposażenie w cenie? Wyposażenie warte kilka- kilkanaście tysięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Faktem jest, że handlowałem raczej towarem o dużym wolumenie sprzedaży i raczej niskich marżach. Po raz kolejny napiszę Ci, że kwotę jaką sobie pobiera pewien dealer przekazał mi znajomy i nie mam możliwości sprawdzenia informacji.

 

Myślę, że zdajesz sobie sprawę czym jest % i od czego zależy. Twój tok rozumowania z powyższego postu ma sens w przypadku gdy rozpatrujemy dwa towary o różnych cenach i jednakowej, bądź zbliżonej marży podanej jako kwota (zysk brutto) a nie procent.

 

Być może mój błąd polega na tym, że zamiennie stosuję określenie marży oraz zysku brutto i to nieco zniekształca moją wypowiedź lecz marża brutto w ujęciu bezwzględnym jest tożsama z zyskiem brutto więc raczej błędu nie popełniam(?).

Obroty o których piszesz wydają się być wysokie ale czym one są w porównaniu do innych branż?

Jeżeli new holland sprzedał rekordowo w ciągu trzech kwartałów 2011 2163 szt ciągników to czy zysk brutto w wysokości 43 mln zł (przy założeniu, że zysk brutto wynosi 20.000 zł/szt) to dużo? Oczywiście biorę pod uwagę dystrybutora generalnego a nie poszczególnych dealerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

W przypadku pasz pytanie czy na odbiorcach hurtowych czy detalicznych?

 

Bo różnica w cenie jest spora pomiędzy cennikiem hurtowym a detalicznym, swego czasu cieszyłem się że diler sprzedaje po cenie hurtowej dziś jeszcze daje upust od cennika hurtowego.

 

Różnica pomiędzy tymi cennikami jakieś 5 lat temu dochodziła do 20%.

 

Dziś kupuję pewien dodatek z punktu A 8,5 zł/kg a z punktu B 5 zł/kg różnica spora 70% - te same opakowania i sprzedawca B też zarabia. Jeden zarabia grosze ale nadrabia ilością drugi zaś ceną bo sprzedaż mała.

 

Każdy przypadek jest inny.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj