Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie herbicydy używacie w owsie

108 odpowiedzi na ten temat

#21 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 04 maj 2012 - 22:16

Jakie herbicydy używacie w owsie Może chodzi o chwast , a nie o chorobę ? Przydałby się bardziej szczegółowy opis zjawiska .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie herbicydy używacie w owsie Dzisiaj, 22:55
  •  

#22 Share Arek175

Arek175

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 05 maj 2012 - 12:22

Jakie herbicydy używacie w owsie Panowie jest jakiś herbicyd na proso w owsie?

#23 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 05 maj 2012 - 19:12

Jakie herbicydy używacie w owsie to proso to chwastnica jednostronna????jeżeli tak to niema

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 05 maj 2012 - 20:26

Jakie herbicydy używacie w owsie Właśnie się dowiedziałem co to za ziele badylaste to CHWASTNICA JEDNOSTRONNA a to jest jednoliścienne i nie ma na to leku podobno. Prawda? To będzie po owsie w tym roku, bo teren podmokły a jej aż zielono. Ech...

Właśnie się dowiedziałem co to za ziele badylaste to CHWASTNICA JEDNOSTRONNA a to jest jednoliścienne i nie ma na to leku podobno. Prawda? To będzie po owsie w tym roku, bo teren podmokły a jej aż zielono. Ech...

#25 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 08 maj 2012 - 08:38

Jakie herbicydy używacie w owsie Ja w tym roku owies goldem 450 EC będę pryskał, patrząc na doświadczenie z innych lat nie mogę na ten środek narzekać

#26 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 08 maj 2012 - 08:42

Jakie herbicydy używacie w owsie a ja mustangiem

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#27 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 10 maj 2012 - 20:00

Jakie herbicydy używacie w owsie Pryskałem Goldem pszenzyto na wiosnę i również jest ok , przytulię o wysokości ok 20 cm pochylił po 2 dniach :) Efekt działania na tej przytuli widoczny juz następnego dnia po zabiegu.
wschodni koniec mazowsza.

#28 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 17 maj 2012 - 19:08

Jakie herbicydy używacie w owsie czy mogę opryskać owies aminopielikiem?

#29 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 17 maj 2012 - 19:19

Jakie herbicydy używacie w owsie 2,4D(aminopielik) może przyhamować owies, będą wyższe temperatury to i przebarwienia mogą się pojawić, ja pryskałem chwastoksem trio koszt 60 pare zł na ha przy dawce 2l.

#30 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 17 maj 2012 - 19:39

Jakie herbicydy używacie w owsie a to zielsko co ktoś pisał wyżej to nie jest przypadkiem włośnica sina, która nie jest aż tak szkodliwa jak ktoś to narzekał? bo ja również mam trochę owsa i sporo mieszanki z owsem i również u mnie zielono (najlepiej na ścieżkach widać) a upierałbym się przy włośnicy sinej bo warunki dla niej były odp. ciepło mokro. zazwyczaj wychodzi przed lub po żniwach w ścierni ale jak ma warunki to wczesniej, ale nie jest szkodliwa (aż tak) bo rośnie malutka i słaba nie ma aż takiego wigoru i współczynnika transpiracji jak np miotła.
teraz moje pytanie. czy mogę prysnąć owies i mieszanki granstarem i grodylem ze wschodu? granstar 75wg ma rejestracje w owsie ale grodyl nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Patryk122

Patryk122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, mechanizacja rolnictwa, historia mechanizacji rolnictwa, leśnictwo

Napisany 21 maj 2012 - 22:34

Jakie herbicydy używacie w owsie Witam, mam małe pytanie a nie chcę zakładać osobnego tematu, otóż czy do mieszaniny nawozu dolistego, siarczanu magnezu i mocznika mogę dołączyć herbicyd np. chwastox, lintur. A drugie pytanie to po jakim czasie od zastosowania oprysku odżywkami można siać nawóz azotowy i odwrotnie po nawozie kiedy można wejść z opryskiem?

#32 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 22 maj 2012 - 09:47

Jakie herbicydy używacie w owsie Z herbicydem żadnych dodatków. To nie dałeś jeszcze pogłównie N? U mnie już dałem 2 tyg temu, teraz to już za wysoki, szkoda gnieść.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#33 Share Patryk122

Patryk122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, mechanizacja rolnictwa, historia mechanizacji rolnictwa, leśnictwo

Napisany 22 maj 2012 - 11:57

Jakie herbicydy używacie w owsie Ja stosuje pierwszą dawke N przedsiewnie + jakiś NPK typu Polifoska, a drugą dawke daje w fazie 1-go kolanka. Lecz u mnie kolego na niektórych kawałkach owies jest w fazie 3-4 liść i dopiero w tym tygodniu dostanie herbicyd. A o wygniecenie sie nie martwie bo i tak zostaną ścieżki technologiczne po dokarmianiu dolistnym i drugiej dawce N ;) i stąd moje drugie pytanie po dokarmianiu dolistnym ile odczekać z drugą dawką N bo pierwsze kolanko już niedługo.

#34 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 22 maj 2012 - 18:37

Jakie herbicydy używacie w owsie No to tak, ta saletrę daj jak najszybciej jak się da, bo ten owies prawie wcale azotu nie dostał. I dokarmianie dolistne tez jak najszybciej bo on głoduje.
Zapraszam na swój profil

#35 Share Patryk122

Patryk122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 22 maj 2012 - 23:44

Jakie herbicydy używacie w owsie No tak postąpie z nim, lecz jak to się ma np. do zaleceń uprawy z PODR Szepietowo na których się wzorowałem gdzie jest opisana uprawa następująco: przedsiewnie 1 dawka N + NPK w zależności od potrzeb, krzewienie herbicyd, strzelanie w zdzbło 2 dawka N, dodatkowo dokarmianie dolistne, insektycyd. Dodam, że u mnie na tych gorszych kawałkach wcześniej wymarzło pszenżyto na które na jesieni stosowałem Glean 75 WG, na wiosne na wymarznięte dałem 200 kg/ha N i uprawa gleby agregatem pod owies.

#36 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 23 maj 2012 - 20:07

Jakie herbicydy używacie w owsie i Tak jak piszesz jest ok. Bo N z NPK to tyle co nic na I dawke.
Zapraszam na swój profil

#37 Share grzesiek260885

grzesiek260885

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 18:05

Jakie herbicydy używacie w owsie panowie czy można stosowac granstar pro 75 w owsie i mieszankach z owsem w ulotce piszą o jeczmieniu i innych zbożach jarych ale o owsie nie wspominają

#38 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 18:14

Jakie herbicydy używacie w owsie Stosowałem ale lepiej prysnąć Mustangiem uważam że Granstar mocniej działa na zboża (zboża są bledsze).

#39 Share Dlugi666

Dlugi666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 marzec 2013 - 18:28

Jakie herbicydy używacie w owsie dokładnie jak pisze kolega wyżej , szczególnie na lekkich glebach czesto są bledsze,

Edytowany przez Dlugi666, 27 marzec 2013 - 18:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share MrUrsus1674

MrUrsus1674

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 18:31

Jakie herbicydy używacie w owsie Ja pryskałem granstarem w zeszłym roku owies i nie zauważyłem żadnych niepokojących objawó,.a jeżeli się niemyle to granstar i mustang oparte są o tą samą substancje aktywną.