piotrjako

Jakie herbicydy używacie w owsie

Polecane posty

czesio1612    102
Dnia 19.04.2018 o 22:07, TheMariko12 napisał:

Witam

Chciałbym się zapytać jakie opryski stosujecie po posianu owsa ? Szczególne chodzi mi o nieużytki, ponieważ część owsa tam zasiałem, a podejrzewam, że chwasty zaatakują tam ze zdwojoną siłą.

 

Dnia 20.04.2018 o 22:51, TheMariko12 napisał:

Akurat nic wcześniej nie stosowałem, bo ten nieuzytek wpadł mi nie dawno.

Dlatego szukam jakich środków na chwasty, i kiedy najlepiej zacząć pryskać ? Siałem 14 kwietnia.

Dołączam się do pytania bo jestem w podobnej sytuacji, też obsiałem po nieużytku i po zaniedbanej łące, a z racji tego  że długo było mokro to tyle co zaorałem, uprawiłem i posiałem 23 kwietnia. Tylko trochę kęp trawy zostało i nie wiem czym to pryskać. U mnie akurat poszła mieszanka owies+jęczmień a i jeszcze dodam że wcześniej nie uprawiałem zbóż jarych i nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaiJakub    1

Przy pryskaniu pszenżyta środkiem Huzar i Nomad pozostałością opryskano owies w fazie wschodów po 6 dniach od zabiegu żółknie . Co robić ? Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Huzar chyba nie jest na owies. Choc na jeczmien oz niby tez ale mi go nie spalil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79
Witam co polecacie na mieszanke owsa + jęczmień dwa trzy lata stosowałem Chwastox Turbo byłem w 100% zadowolony a tu w zeszłym roku jakaś lipa bo nieruszyło chwastu i zastanawiam się co zamiast Chwastoxu. Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79
To by było pasowne dobrze działa z tego co wyczytałem na chaber, przytulia czepna, rdest powojowaty i rumian polny a u mnie to właśnie występuje dzięki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Jest jakis srodek zeby jeszcze prysnac owies od chwastow? trzecie kolanko jest 2 cm nad wezlem krzewienia.jak się rozłoży łodygi to widać już wieche.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj