piotrjako

Jakie herbicydy używacie w owsie

Polecane posty

4porucznik01    15

nie wiem jak jest z owsem ale z kukurydzą to pryskałem w tamtym roku randapem przed wschodem i pole było później czyściutkie :)

Edytowano przez 4porucznik01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Chcesz pryskać na wiosnę przed siewem owsa ?? Czyli kiedy w maju ?

Zaoraj i siej owies, przy dobrych warunkach owies powinien dosyć dobrze zagłuszyć perz a opryskasz po żniwach Round*pem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QWERT12    0

dzięki za odp :) a jaką odmiane wybrać na 5 klase?sławko czy bingo?i jakim herbicyd zastosować który jest skuteczny po wschodzie owsu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja mam już zaorane, bo to stanowisko po qq ale było sporo tej trawy co rośnie w qq, i właśnie tak jak pisze kolega planowałem po siewie prysnąc, tak jak po siewie qq, bo o tym słyszałem... i tak się zastanawiałem aby to wypraktykować na owsie, ale nie wiem czy ktoś to praktykował... a że to kwalifikat to nie chcem zbytnio ryzykowac...

A na oprysk to najlepszy chwastox... ja zawsze stosuje na jare zboża...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

nie, chwastox nie działa na perz...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ale najlepiej chwasty w owsie zwalcza Chwastox Trio perzu nie zwalczy ale resztę wytnie, Najlepiej zasiej owies trochę gęściej żeby zadusić perz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QWERT12    0

ile kg na hektar jak więcej?i czy po orce można talerzować to pole przed siewem czy nie lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

talerzować to lepiej nie... bo talerzówka to siewnik do perzu jest... jak jest perz na polu. Wiecej to znaczy ok 200 kg na ha... a nawet ciut więcej...

jak chcesz uprawiać to głęboko kultywator bez wałków i ze dwa razy bronami...

  • Like 1

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Trzeba by było zobaczyć na jakie rejony kraju jaka odmiana jest zalecana. Ta sama odmiana może różnie plonować w zależności od regionu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

FINN, a ile Ty normalnie siejesz owsa kg/ha? I jakiej odmiany? Moze przyblizone MTN

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

dopiero pierwszy rok sieję owies w czystym siewie... i do tego jeszcze kawalifikat, a tak to zawsze siana była miesznaka... i dawka była zawsze ok 200 kg/ha... w zależności od wiosny , pola, pogody... ogłnie to wychodzę z założenia że lepiej posiać te 20-30kg więcej na ha... niż tyle co jest zalecane a potem straty w kiełkowaniu... ( u mnie na górkach podczas suchej wiosny/jesieni sporo wylatywało)

A owies to Arden kupiony w agroloku, niby dobrze plonuje na kwaśnych ziemiach...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

dzięki :) a który owies lepszy w takim przypadku sławko czy bingo?

Siej sławko, to odmiana ekstensywna. Wiedzę masz nikłą, stanowisko cieniutkie, sławko będzie jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

uważaj z granstarem w owsie bo go przypali i przyhamuje w sumie to ma tez swoje plusy bo może nie wyłoży :D ja od 2 lat używam chwastoxu

 

 

Kiedy lecieć z chwastoxem i w jakiej dawce?

Co jeszcze z nim mieszasz? (fungicyd, jakieś odżywki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrjako    4

musisz poczekać aż ktoś mądrzejszy Ci odpowie bo nie uprawiam intensywnie owsa żeby nie wyległ ale chwastox mu nie szkodzi, kiedy pryskać poczytaj na etykiecie, w tym roku postaram się poeksperymentować ze stabilizatorem wzrostu na jedej połowie pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Chwastox turbo 2L/ha i bierze wszystko.

Byle nie za wcześnie - owies musi mieć minimum 4-5 liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Pryskałem mustangiem forte w tamtym roku i żadnych przypaleń itd. więc kolego możesz śmiało opryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Dzięki eMWu za odpowiedz. Dziś część owsa już opryskałem mustangiem i mam nadzieję że będzie wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj