piotrjako

Jakie herbicydy używacie w owsie

Polecane posty

vicia1223    11

Pryskałem Goldem pszenzyto na wiosnę i również jest ok , przytulię o wysokości ok 20 cm pochylił po 2 dniach :) Efekt działania na tej przytuli widoczny juz następnego dnia po zabiegu.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

2,4D(aminopielik) może przyhamować owies, będą wyższe temperatury to i przebarwienia mogą się pojawić, ja pryskałem chwastoksem trio koszt 60 pare zł na ha przy dawce 2l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

a to zielsko co ktoś pisał wyżej to nie jest przypadkiem włośnica sina, która nie jest aż tak szkodliwa jak ktoś to narzekał? bo ja również mam trochę owsa i sporo mieszanki z owsem i również u mnie zielono (najlepiej na ścieżkach widać) a upierałbym się przy włośnicy sinej bo warunki dla niej były odp. ciepło mokro. zazwyczaj wychodzi przed lub po żniwach w ścierni ale jak ma warunki to wczesniej, ale nie jest szkodliwa (aż tak) bo rośnie malutka i słaba nie ma aż takiego wigoru i współczynnika transpiracji jak np miotła.

teraz moje pytanie. czy mogę prysnąć owies i mieszanki granstarem i grodylem ze wschodu? granstar 75wg ma rejestracje w owsie ale grodyl nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk122    9

Witam, mam małe pytanie a nie chcę zakładać osobnego tematu, otóż czy do mieszaniny nawozu dolistego, siarczanu magnezu i mocznika mogę dołączyć herbicyd np. chwastox, lintur. A drugie pytanie to po jakim czasie od zastosowania oprysku odżywkami można siać nawóz azotowy i odwrotnie po nawozie kiedy można wejść z opryskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z herbicydem żadnych dodatków. To nie dałeś jeszcze pogłównie N? U mnie już dałem 2 tyg temu, teraz to już za wysoki, szkoda gnieść.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk122    9

Ja stosuje pierwszą dawke N przedsiewnie + jakiś NPK typu Polifoska, a drugą dawke daje w fazie 1-go kolanka. Lecz u mnie kolego na niektórych kawałkach owies jest w fazie 3-4 liść i dopiero w tym tygodniu dostanie herbicyd. A o wygniecenie sie nie martwie bo i tak zostaną ścieżki technologiczne po dokarmianiu dolistnym i drugiej dawce N ;) i stąd moje drugie pytanie po dokarmianiu dolistnym ile odczekać z drugą dawką N bo pierwsze kolanko już niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No to tak, ta saletrę daj jak najszybciej jak się da, bo ten owies prawie wcale azotu nie dostał. I dokarmianie dolistne tez jak najszybciej bo on głoduje.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk122    9

No tak postąpie z nim, lecz jak to się ma np. do zaleceń uprawy z PODR Szepietowo na których się wzorowałem gdzie jest opisana uprawa następująco: przedsiewnie 1 dawka N + NPK w zależności od potrzeb, krzewienie herbicyd, strzelanie w zdzbło 2 dawka N, dodatkowo dokarmianie dolistne, insektycyd. Dodam, że u mnie na tych gorszych kawałkach wcześniej wymarzło pszenżyto na które na jesieni stosowałem Glean 75 WG, na wiosne na wymarznięte dałem 200 kg/ha N i uprawa gleby agregatem pod owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

i Tak jak piszesz jest ok. Bo N z NPK to tyle co nic na I dawke.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie czy można stosowac granstar pro 75 w owsie i mieszankach z owsem w ulotce piszą o jeczmieniu i innych zbożach jarych ale o owsie nie wspominają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Stosowałem ale lepiej prysnąć Mustangiem uważam że Granstar mocniej działa na zboża (zboża są bledsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlugi666    0

dokładnie jak pisze kolega wyżej , szczególnie na lekkich glebach czesto są bledsze,

Edytowano przez Dlugi666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrUrsus1674    0

Ja pryskałem granstarem w zeszłym roku owies i nie zauważyłem żadnych niepokojących objawó,.a jeżeli się niemyle to granstar i mustang oparte są o tą samą substancje aktywną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Ja w zeszłym roku pryskałem owies 15gr Granstaru i 1l Agritoxu, pole czyste do żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrjako    4

uważaj z granstarem w owsie bo go przypali i przyhamuje w sumie to ma tez swoje plusy bo może nie wyłoży :D ja od 2 lat używam chwastoxu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Chwastox puszcza mi chwasty a po granstarze czysto. Ten stary granstar miał rejestracje na owies a ten nowy nie ma ale faktycznie zauważyłem że na lżejszej glebie (połowę pryskałem granstarem a połowe chwastoxem) było widać że jest bledszy, ale w plonie nie widziałem różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QWERT12    0

witam.chodzi mi o oprysk który można zastosować przed siewem owsu?chodzi mi żeby chociaż troche zahamować perz...i oprysk który nie bedzie szkodził na owies po posianiu? chce go teraz na wiosnę zastosować. prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

podłączam się do pytania, bo chciałbym zastosować opryskac Round*pem na wiosnę, ale nie wiem czy przed siewem czy po siewie owsa... a nie chciałbym ryzykowac w siew w perz, bo w zeszłym roku wdało mi sie w qq wtórne zachwaszczenie przez e deszcze... A owies jest z centrali to nie chciałbym aby go zmarnowac w perzu...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

żeby zwalczać perz musisz spryskać jego części nadziemne czyli liście a zapewne teraz masz pole zaorane więc takiej możliwości niema jedynym wyjście jest wybronować go i później opryskać pole przed zbiorem lub na ściernisko po zbiorze plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj