Gacuseks

Wyciekający olej ze zbiornika wspomagania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gacuseks    2

Witam

Mam oto taki problem. Mianowicie wycieka mi olej z układu wspomagania w ursusie 1012. Wyciek jest widoczny na zbiorniku oleju wspomagania, wylatuje w miejscu wejścia zaworu bezpieczeństwa w zbiornik, Pewnie są momenty, że nawet tryska pod ciśnieniem bo dookoła wszystko się klei. Sam zawór bezpieczeństwa rusza się troszkę góra dół w zbiorniku. Może tu upatrywać usterki, czy ten zawór jest wkręcony ?

Pozdrawiam Michał

Edytowano przez Gacuseks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ten zawór bezpieczeństwa nie jest czasem odpowietrznikiem? Jeżeli tak i nim wygania olej to olej się pieni.

Tryska w czasie pracy czy przy gaszeniu silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Nie wiem jakie tam masz wspomaganie ale przy skręcaniu kół poziom się podnosi i opada i może po-prostu masz za dużo i ci wylatuje ??

Edytowano przez szymek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Wszystko w całym układzie wspomagania jest oryginalne, jest to wspomaganie na serwo. ten zawór nie jest odpowietrznikiem bo korek od zbiornika oleju wspomagania posiada odpowietrznik, cieknie podczas pracy powoli sącząc i są momenty, że się zapieni i wtedy tryska jak spienione. Czy ten zawór nie powinien na sztywno być jakoś zamocowany, wkręcony , sam nie wiem. Wykluczam, że w układzie są różne oleje, cztery razy zmieniałem w układzie wspomagania olej (mam ten czerwony rzadki ), wymieniony filtr, może coś z tym zaworem nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Szczerze mówiąc to typowy objaw walniętego uszczelnienia na pompie. Albo zaciąga powietrze gdzieś na odcinku od zbiornika do pompy. W pompie powietrze miesza się z olejem i dosłownie puchnie wyrzucając piane przez odpowietrzenie na zbiorniku. Szczególnie gdy dokręci się kierownice do opory. Często czuć też osłabione działanie wspomagania. Ciężej chodzi lub szarpie kierownicą.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam wszystkich!!!!

 

 

Czy ten zawór nie powinien na sztywno być jakoś zamocowany, wkręcony , sam nie wiem. Wykluczam, że w układzie są różne oleje, cztery razy zmieniałem w układzie wspomagania olej (mam ten czerwony rzadki ), wymieniony filtr, może coś z tym zaworem nie tak ?

 

Zawór musi być na sztywno - pod zaworem jest nakrętka, spróbuj ją dokręcić, a jeśli to nie pomoże to trzeba wykręcić ten zawór, bo pod tą nakrętką jest pierścień uszczelniający 25,3 X 2,4 być może jest uszkodzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Tak chyba jest, że najbardziej daje po krańcowych położeniach kiery. jeśli pod tym zaworem jest uszczelnienie, to muszę zapodać nowe no i żeby się to nie ruszało góra dół. Dzięki Panowie, jak będzie chwila czasu to wykręcę zbiorniczek i sprawdzę uszczelnienie i czemu to się rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

i tam jest taka mosiężna czy miedziana podkładka która nachodzi na rurkę a śrubą się ją spęcza - u mnie przez nią ciekło, obróciłem, dokręciłem i nie cieknie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A ja zespawałem dwa króćce i wyeliminowałem tą "spęczniającą" podkładkę bo co jakiś czas problem ponownie powracał.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Jeszcze nie zrobiłem nic w kierunku rozstrzygnięcia tego problemu(traktor jest potrzebny), ale raczej jak tu niektórzy piszą na pewno muszę uszczelnić pod zaworem bezpieczeństwa tę rurkę bo chodzi góra dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

W serwie nie ma być rzadki olej :). Tylko gęsty być może to jest przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a nie przypadkiem HL32 lub HL46?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

w instruksji obsługi seri 9xx podają dla naszego klimatu "olej hydrauliczny L-HL15 PN-91/L96057/04" to tak żeby być szczegułowym. A L-HL 46 to dla klimatu tropikalnego. Tyle teori, A powiedzcie co wy lejecie bo przymierzam się do wymiany, bo zauważyłem że kier ciasno chodzi i to bez względu na obroty silnika, a obecnie to mam chyba hipol albo jakiś inny barszcz bo puki sie nie rozgrzeje to masakra jest. gdzieś wyczytałem że BOXOL 26 ale niewiem czy jak naleje takiego rzadkiego oleju to zaraz mi sie cały układ nie spoci bo narazie sucho wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

l-hl-46 w Z10145

l-hl-32 w MTZ952.3

 

z kierowaniem zero problemu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W orbitrolu oleju się nie wymienia. Jak już to w układzie wspomagania kierowniczego.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha200    0

To napisz kolego w jaki sposób

 

Cytowanie poprzedniego posta !

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W zbiorniku jest korek spustowy. Tylko tyle.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha200    0

Tyle to i ja wiem,

a w którą stronę skręcić kierownicę mistrzu

 

Cytowanie poprzedniego posta !

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A po co chcesz kręcić kierownicą? Odkręć korek i spuść to co tam jest. Jak zostawisz na noc to do rana wiele jeszcze spłynie a jak jesteś niecierpliwy możesz zapalić na chwilkę silnik i pokręcić kierownicą w którąkolwiek stronę. Wywali to co w pompie, w orbitrolu i zanim zaciągnie powietrze niewiele z siłownika. Chociaż według mnie to zbędny zabieg. W samym siłowniku też powinien być korek. Przynajmniej w serwomechaniźmie był.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha200    0

Skoro piszesz takie rzeczy, to widzę że nie masz zielonego pojęcia.

Koła trzeba skręcić, ponieważ w jedną stronę siłownik zasysa olej a w drugą stronę pompuje

 

Cytowanie poprzedniego posta !

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he. Siłownik ani nie zasysa ani nie pompuje. To siłownik i do niego olej jest tłoczony. Jak byś chciał go z oleju opróznić to wtedy trzeba w nim ręcznie poruszyć tłokiem w obie strony popuszczając wcześniej korki jeśli są lub przewody. Jak jesteś taki mądry to po co głowę zawracasz?

Możesz to ułatwić tylko nie wiem w której pokrywce jest korek. Zdaje się że w tej z przodu.

Żeby tłok był w górze i można było z dolnej części spuścić olej koła musisz przekręcić w lewo.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

ja w serwo ja wymieniałem to spuściłem ze zbiornika potem zapaliłem zeszło z pompy uniosłem przód do góry pokręciłem ręcznie kołami i jeszcze raz zapaliłem w razie coś cofnęło by się do pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No dobra, chcesz wymienić olej-spoko. Ale po kiego ***** spuszać Ci olej z siłownika? Jak wymieniasz olej silnikowy to też zapalasz ciągnik aby dokładnie cały olej spłynął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Niby zawsze tam coś zostanie. Jak przekręcisz koła w jedną stronę tłok idzie do góry a pod nim jest olej. Możesz go spuścić.

Faktem jest że po co? W żadnym innym ciągniku nie ma możliwości spuszczenia oleju z siłownika nie poruszając nim ręcznie z popuszczonymi przewodami. Skoro nikt tego nie przewidział to pewnie nie jest to potrzebne.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zmudicia
      Witam mam problem z wyciekiem który ostatnio mi się pojawił. Cieknie z prawej strony skrzyni nad filtrem od hydrauliki. doczytałem że jest to zawór hamulca przyczepy dodam że cieknie spod plastikowej zaślepki. Czy ktoś miał taki problem i pomógł by mi to rozwiązać?
    • Przez Krol295
      Witam w moim ursusie 912 olej silnikowy wylatuje bagnetem co moze byc nie tak?
    • Przez Grzes1986
      Witam!
      Ostatnio w mojej renówce 103.14 zauważyłem wyciek oleju z silnika spod jednej z tych zaślepek w bloku co na fotce zamieściłem. Czym to jest uszczelnione? Oring, silikon, na wcisk? I czy trudno wyszarpać tą zaślepkę z bloku, bo to akurat ta franca co za pompą hydrauliki jest cieknie i kiepski dostęp do niej jest.

    • Przez Bartek66
      Witam drodzy forumowicze, mam pewien problem mianowicie posiadam Masseeya 3085 i zaczął mi cieknąc olej hydrauliczny z kolumny kierowniczej tzn olej wydostaje się z nad orbitrola (ale to nie on powoduje wyciek) spływa pod nim i leci potem na silnik i na dół. Problem pojawił się jakiś czas temu ale lekko się pocił. Aktualnie olej praktycznie płynie po silniku na ziemie. Nie czuć zbytnio aby wspomaganie chodziło ciężej. Jezeli ciagnik sie zagrzeje to wtedy wyciek sie zwieksza (domniemywam ze przez to ze olej robi sie rzadszy). Może ktoś z was już to kiedyś naprawial i powie jak to wygląda od góry.
      Ciągnik miał zmienioną pompę hydrauliczna na wiosnę( nowe filtry i olej w zestawie ) więc ciśnienie na orbitrola idzie takie jak trzeba. Pozdrawiam i proszę o jakieś odpowiedzi czy sam jestem w stanie to ogarnąć i czy wymaga to dużej ingerencji.
    • Przez Nikita_Bennet
      Witam.
      Pytanie w mtz 952.3 pojawił się tak jakby wyciek diesla spod świecy żarowej. Możliwe to jest? Co może być walnięte?
      na razie brudzi po prostu ale chcę to usunąć jak najszybciej. Pierwszy cylinder.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj