Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rav92

rav92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 marzec 2012 - 21:49

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL Witam Panowie mam taki problem w case 956XL a mianowicie wysuneła mi się ośka która trzyma listwy i wspomagający siłownik i wylało mi się z tamtąt sporo oleju co to za olej ze skrzyni czy hydrauliczny? Gdzie mogę sprawdzićc ile jest oleju w skrzyni gdzie jest jakaś miarka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL Dzisiaj, 12:02
  •  

#2 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 21:59

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL a to wczoraj go kupiłeś że nie wiesz gdzie miarka

#3 Share rav92

rav92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 marzec 2012 - 22:06

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL nie wczoraj pare miesięcy temu nie znalazłem żadnej instrukcji do tego ciągnika...

#4 Share koteczek

koteczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 20:25

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL Witam także kupilem case 956 xl i nie mogę zlokalizoac miarki oleju w skrzyni biegów pod podłogą mam korek ale wygląda on na odpowietrznik miarki tam nie ma. Z boku skrzyni też raczej nie ma. Jedyne korki to na półośkach z tyłu moze to są miarki poziomu w skrzyni//???

Edytowany przez koteczek, 24 marzec 2012 - 20:29.

#5 Share BoRssak

BoRssak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:30

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL Przyłączam się do pytania..

#6 Share koteczek

koteczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 19:37

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL CZY NIE MA W TYM KRAJU LUDZI KTÓRZY POSIADAJĄ TAKI CIĄGNIK ... NIKT NIE WYMIENIA W NIM OLEJU ANI NIE DOLEWA?????
+10% za CAPS LOCK

Edytowany przez danielhaker, 25 kwiecień 2012 - 08:12.

#7 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 19:49

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL a czasem w kabinie pod wykładzinom niema bo kolega miał case jakiegoś i właśnie był tam

#8 Share koteczek

koteczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 10:20

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL W kabinie pod siedzeniem jest korek z możliwością zalania oleju do skrzyni tylko nadal nie wiem gdzie sprawdza się jego poziom bo z boku na skrzyni nie bardzo widać która to może być srubka są tylko małe na mały gwint ale jak się nie wie to strach odkręcać żeby czegoś nie odkręcić w środku ... Jak ktoś wie jak ten poziom się sprawdza i gdzie to nadal czekam na odpowiedz???

#9 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 19:41

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL zadzwoń do serwisu i tam zaczerpnij informacji powinni powiedzieć bez problemu

#10 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 20:13

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL jedynie pomóc mogę wam tak ale to jest do modelów 845 lub 856:
Tak czy siak oleje we wszystkich ciągnikach tej serii są osobno.
1. Skrzynia: nie mam foty ale znajduje się zaraz na moście za sprzęgłem (wlew i kontrolny jako jeden) na wytłoczonej blaszce przykręconej do skrzyni
2. Hydraulika: jak na rysunku 84 lub 84a: http://www.fotosik.p...0401c0c5cd.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share koteczek

koteczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 07:22

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL Sorki ale jak byś doprecyzował odpowiedz czyli na jaki klucz ta sruba i gdzie sie znajduje z boku czy z tylu skrzyni bo twoja odpowiedz jest mocno pogmatwana.

#12 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 19:48

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL Pisze ja wół: za sprzęgłem. Po lewej stronie z boku , mniej więcej na połowie wysokości bloku, klucz 32

#13 Share koteczek

koteczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 maj 2012 - 11:43

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL Niestety nie ma u mnie chyba tego korka zaczynam podejżewać ze wcale nie ma przelewowego.

#14 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 06 maj 2012 - 19:27

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL ja mam case 1056 i niema tam śruby przelewowoej tylko jest śruba spustowa i wlewowa tak jak napisano wyżej w kabinie pod siedzeniem.najlepiej spuścic cały olej i zalan na nowo u mnie wchodzi 29 litrów i jak wymieniałem to całość spuściłem i zalałem nowym.

#15 Share koteczek

koteczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 07 maj 2012 - 08:04

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL Dzięki za potwierdzenie moich przypuszczań tak myślałem że trzeba tak zrobić spuścić i odmierzyć jeszcze raz. A dzwoniłem do kilku serwisów i za wszelką cene wmawiali mi że musi być miarka. A ja zmacałem cały blok skrzyni z każdej strony i widzę że nie ma. Potwierdziły się moje przypuszczenia ze tego korka nie ma. Dzięki pozdrawiam.

#16 Share koteczek

koteczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 maj 2012 - 08:53

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL No i po sprawie i po lękach spuściłem cały olej ze skrzyni do beczki odmierzyłem i stan się zgadzał 29 l . Teraz śmiało można śmigać bo jest pewność że skrzynia nie chodzi na sucho. A tak dopuki człowiek się nie przekonał to ciągle o tym myślał.

#17 Share czesio35

czesio35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 00:13

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL Mam małe pytanko ile wchodzi oleju do przednich zwolnic Case 956? bo mi się pocą a śruba jest tylko jedna na deklu. Olej myślę zalać Agrol, co myślicie?

#18 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 17:12

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL ostatnio kupiłem instrukcje obsługi i napraw do case 1056 i tam jest podane ze wchodzi 35 litrów do skrzyni biegów a korek do sprawdzania stanu oleju jest po prawej stronie skrzyni ale trzeba zbiornik paliwa odkręcać żeby się do niego dostać więc trochę zabawy z tym jest a co do przednich zwolnic to jak sprawdzę w instrukcji ile oleju powinno być bo napiszę a co do agrolu to ja mam nim skrzynię biegów zalana i nic się nie dzieję wiec do zwolnic też się będzie nadawał.

#19 Share czesio35

czesio35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 22:41

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL Będę wdzięczny za podpowiedź. Sprawdź jak się tam sprawdza lub spuszcza olej?
Planuje koło ustawić tak by otwór był na dole i spuścić a potem obrócić i wlać tyle co potrzeba, Dobrze myślę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 14:43

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL

Będę wdzięczny za podpowiedź. Sprawdź jak się tam sprawdza lub spuszcza olej?
Planuje koło ustawić tak by otwór był na dole i spuścić a potem obrócić i wlać tyle co potrzeba, Dobrze myślę?

tak , ustaw otwór na dole spuść , a potem otwór nie do samej góry a w połowie, u mnie jest nawet kreska odlana, obracam kołem aż kreska będzie w poziomie wtedy leje aż się przeleje,

Dodaj odpowiedź