Skocz do zawartości

Zdjęcie

john deere 6910 problem z hydraulika

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Roland18

Roland18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 21 marzec 2012 - 20:43

john deere 6910 problem z hydraulika witam mam john deera 6910 w którym nie zostaje mi dzwignia hydrauliki zewnetrznej cały czas musze ja reka trzymac.Ta opcja jest mi potrzebna do osi skretnej w beczce. Prosze o pomoc. Czy ktos wie co tam moze byc zepsute w tej dzwigni jakaś zapatka albo co???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
john deere 6910 problem z hydraulika Dzisiaj, 17:22
  •  

#2 Share jelonek77

jelonek77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 23:17

john deere 6910 problem z hydraulika zmien ustawienie na zaworach z tyłu ciągnika, takie czarne pokrętła

#3 Share Roland18

Roland18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 08:48

zmien ustawienie na zaworach z tyłu ciągnika, takie czarne pokrętła

a tyczy sie to tez pozycji pływającej bo głownie oto mi chodzi aby ta dzwignia zostawała w pozycji pływającej

#4 Share wjanusz23

wjanusz23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 09:16

john deere 6910 problem z hydraulika Roland napisz jaki rodzaj zaworów jest w twoim JD ,od tego należało by zacząć ,bo jak ktoś ma ci pomódz skoro, niewie z czym ma do czynienia ,czy są to zawory typu 100 czy 200 a może 300 ,różnica jest zasadnicza .
Na pulpicie przy każdej dżwigni SCV masz taki czarny suwak przesuń dżwignię do przodu i przesuń suwak blokując tą dżwignie i nie musisz jej trzymać ręką , pozdrawiam.

#5 Share Roland18

Roland18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 09:31

Roland napisz jaki rodzaj zaworów jest w twoim JD ,od tego należało by zacząć ,bo jak ktoś ma ci pomódz skoro, niewie z czym ma do czynienia ,czy są to zawory typu 100 czy 200 a może 300 ,różnica jest zasadnicza .
Na pulpicie przy każdej dżwigni SCV masz taki czarny suwak przesuń dżwignię do przodu i przesuń suwak blokując tą dżwignie i nie musisz jej trzymać ręką , pozdrawiam.

niewiem dokładnie jaki to jest rodzaj zaworów ale na tych czarnych pokrętłach są tylko dwie pozycje: jedna z zębatkami a druga z dzwignią i ze strzałką. A o tej metodzie z suwakiem co napisałeś to też wiem ale mi chodzi oto aby dzwignia pozostała w pozycji pływającej a nie na ciśnieniu a tak jak wspomniałes o tym suwaku to gdy suwak zablokuje to bedzie cisnienie a ja potrzebuje miec pozycje plywajaca żeby mi się os w beczce skręcała

#6 Share wjanusz23

wjanusz23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 10:40

john deere 6910 problem z hydraulika Z opisu wynika że ,w twoim JD masz założone zawort serii 200 Delux , te zawory posiadają obie funkcje ,które potrzebujesz , a niesprawnośc zazwyczaj wynika ze złej regulacji linki bądż mechanizm blokujący się zacioł , ten mechanizm jest w samym zaworze i musiał byś go przejżeć najprawdopodobniej kulki się przestawiły i blokada nie działa ot cały problem ,w tym mechaniżmie jest taka tulejka z czterema otworkami w których są małe kulki ,jak przesówasz dżwignię w pozycję zablokowania linka pociąga suwak,który powoduje rozepchnięcie tych kulek i mechanizm się blokuje.Tak to w małym skrucie działa w razie potrzeby możesz kupić uszkodzone elemęty i wymienić,pozdrawiam

#7 Share Roland18

Roland18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 14:25

Z opisu wynika że ,w twoim JD masz założone zawort serii 200 Delux , te zawory posiadają obie funkcje ,które potrzebujesz , a niesprawnośc zazwyczaj wynika ze złej regulacji linki bądż mechanizm blokujący się zacioł , ten mechanizm jest w samym zaworze i musiał byś go przejżeć najprawdopodobniej kulki się przestawiły i blokada nie działa ot cały problem ,w tym mechaniżmie jest taka tulejka z czterema otworkami w których są małe kulki ,jak przesówasz dżwignię w pozycję zablokowania linka pociąga suwak,który powoduje rozepchnięcie tych kulek i mechanizm się blokuje.Tak to w małym skrucie działa w razie potrzeby możesz kupić uszkodzone elemęty i wymienić,pozdrawiam

czyli musiałbym rozebrac te czarne pokrętło?
Widze że znasz sie na john deerach a mógłbys mi jeszcze powiedzieć cos na temat skrzyni auto qad 2. Gdy temperatura spadnie ponizej 10 stopni nie chcą mi sie przełanczac pólbiegi dopiero gdy olej sie nagrzeje wtedy sie przełanczaja i dodatkowo gdy biegi nie przeskakuja miga mi niebieska kontrolka z litera I i żółta kontrolka od skrzyni jest to normalne w tych traktorach?

#8 Share jelonek77

jelonek77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 17:43

john deere 6910 problem z hydraulika wjanusz23 widze ze sie dobrze znasz na john deere-ch mam taki problem z hydraulika w 6620 słabo działa .ma tam pompe tłoczkowa 41m3. na wyjsciaj hydraulicznych na wolnych obrotach cisnienie ma 50 barow pompa jest po regeneracji gdzie moze byc problem

#9 Share wjanusz23

wjanusz23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 21:01

john deere 6910 problem z hydraulika Tak musisz zdemontować to pokrętło , pokrętło zablokowane jest kołkiem wyciśnij go zdejmij pokrętło i rozkręć górną część zaworu ,odłącz najpierw linkę ,będziesz mógł swobodnie przesuwać suwak zaworu , operacja jest prosta tak że sobie spokojnie poradzisz . A jeśli chodzi o przekładnie to objawy nie są normalne i najprawdopodobniej należało by już wymienić filtry ,fakt przy bardzo niskiej temperaturze otwiera się obejście filtra, ale dziesięć stopni to nie jest taka niska temperatura , wartało by sprawdzić jakość oleju czy nie należało by dokonać wymiany,myśle że wiesz jakim olejem jest zalany twój JD wartało by odczytać kody błędów ,wtedy można by konkretniej coś powiedzieć,a tak to tylko domysły to tyle pozdrawiam.

#10 Share wjanusz23

wjanusz23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 21:39

john deere 6910 problem z hydraulika Jelonek musiał byś napisać jaki był powód że dawałeś pompę do regeneracji , czy po naprawie pompy hydraulika działała normalnie i przestała bo niebardzo wiem jak ci poradzić .Biorąc pod uwagę , że pompa jest po regeneracji zakładam że jest sprawna i problem tkwi nie w pompie, a w zaworze priorytetowym ,musiał byś zdemontować cały blok zaworów i dokładnie go przeglądnąć pod kontem przecieków ,po kolei zwrócić uwagę na oringi ,przekładki czy istnieją , a przedewszystkim zwrócić uwagę czy nie ma jakiś pęknięć,czasami lubi pęknąć ścianka w zaworze podnośnika oddzielająca kanał ciśnieniowy od zlotowego, stąd tak niskie ciśnienie .Napisz od kiedy masz ten problem i czy on był powodem oddania pompy do regeneracji.?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Roland18

Roland18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:37

Tak musisz zdemontować to pokrętło , pokrętło zablokowane jest kołkiem wyciśnij go zdejmij pokrętło i rozkręć górną część zaworu ,odłącz najpierw linkę ,będziesz mógł swobodnie przesuwać suwak zaworu , operacja jest prosta tak że sobie spokojnie poradzisz . A jeśli chodzi o przekładnie to objawy nie są normalne i najprawdopodobniej należało by już wymienić filtry ,fakt przy bardzo niskiej temperaturze otwiera się obejście filtra, ale dziesięć stopni to nie jest taka niska temperatura , wartało by sprawdzić jakość oleju czy nie należało by dokonać wymiany,myśle że wiesz jakim olejem jest zalany twój JD wartało by odczytać kody błędów ,wtedy można by konkretniej coś powiedzieć,a tak to tylko domysły to tyle pozdrawiam.

Dzięki wielkie za pomoc. Te błędy to chyba serwis musi mi na komputerze wykasować sam chyba do tego nie dojde?
Orientujesz się może co może być przyczyną grzania sie oleju w jd 4350 po trzech godzinach pracy grzeje mi się olej w skrzyni mimo tego ze olej nowy filter czysty hłodnica czysta a nie używam podnosnika ani hydrauliki, podnosnik przez to bardzo wolno dżwiga biegi zgzrytają i kierownica ciężko chodzi. Na zimnym oleju te problemy nie występują. Nawet gdy traktor chodzi w transporcie to tez po kilku godzinach olej zagrzany nie umiem dojść do przyczyny. Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam że ci tak głowe zawracam.

#12 Share jelonek77

jelonek77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:59

john deere 6910 problem z hydraulika problem

Edytowany przez jelonek77, 20 kwiecień 2012 - 23:27.

#13 Share jelonek77

jelonek77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 21:08

john deere 6910 problem z hydraulika Wjanusz23 bardzo dziękuje . Idealnie zdiagnozowałeś usterkę [kanał na zaworze podnosnika jest pęknięty] .Powiedz mi jeszcze gdzie mają być te przekładki o których pisałeś i ewentualnie jesli byś mógł, podaj wartości ciśnienia na gniazdach diagnostycznych hydrauliki i skrzyni biegów.
A ten zawór, który pękł muszę kupić kompletny czy samą obudowę ? :)

Edytowany przez jelonek77, 20 kwiecień 2012 - 23:29.

#14 Share Roland18

Roland18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 15:49

Tak musisz zdemontować to pokrętło , pokrętło zablokowane jest kołkiem wyciśnij go zdejmij pokrętło i rozkręć górną część zaworu ,odłącz najpierw linkę ,będziesz mógł swobodnie przesuwać suwak zaworu , operacja jest prosta tak że sobie spokojnie poradzisz . A jeśli chodzi o przekładnie to objawy nie są normalne i najprawdopodobniej należało by już wymienić filtry ,fakt przy bardzo niskiej temperaturze otwiera się obejście filtra, ale dziesięć stopni to nie jest taka niska temperatura , wartało by sprawdzić jakość oleju czy nie należało by dokonać wymiany,myśle że wiesz jakim olejem jest zalany twój JD wartało by odczytać kody błędów ,wtedy można by konkretniej coś powiedzieć,a tak to tylko domysły to tyle pozdrawiam.

udało mi się naprawic ten zawór i zostaje mi wajcha w pływającym wielkie dzięki za porade.A mógłbyś coś poradzic w sprawie tego grzania oleju w drugim john deerze 4350 bo nie umiem dojść do przyczyny.

#15 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 08 marzec 2013 - 07:26

john deere 6910 problem z hydraulika Witam! Mam problem z hydraulika w 6910 a mianowicie jak zagrzeje mi sie olej wyskakuje mi komunikat ,,zbyt niskie cisnienie w skrzyni sprawdz olej i filtry" olej jest filtry nowe czy to moze byc wina pompy, dodam ze przy obrocie pluga nie moze go obrocic tzn obroci do polowy pozniej z trudem dobija to na wolnych obrotach, podnosi normalnie, rewers dziala bez problemu a jak ustawie na obroty 950-1000 to caly dzien moge robic i ten komuniakat mi sie juz nie pojawi ale plug obraca tak samo jak na wolnych obrotach a przy zimnym oleju obraca normalnie. Prosze o pomoc. Pozdrawiam

#16 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 17:04

john deere 6910 problem z hydraulika Pomoze ktos? Sprawa pilna boje sie tak jezdzic zeby czegos nie rozwalic a wiosna niedlugo i sporo pracy go czeka

#17 Share Johndeere6800

Johndeere6800

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 09 marzec 2013 - 18:05

Pomoze ktos? Sprawa pilna boje sie tak jezdzic zeby czegos nie rozwalic a wiosna niedlugo i sporo pracy go czeka

Według mnie to pompa. Miałem podobnie u siebie w 6800 na wolnych świecił się kontrolki od ciśnienia oleju w skrzyni i okazało się że to pompa. Sprawdzałeś jakie ma ciśnienie ?

#18 Share deerepiotrek

deerepiotrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 12:15

Witam! Mam problem z hydraulika w 6910 a mianowicie jak zagrzeje mi sie olej wyskakuje mi komunikat ,,zbyt niskie cisnienie w skrzyni sprawdz olej i filtry" olej jest filtry nowe czy to moze byc wina pompy, dodam ze przy obrocie pluga nie moze go obrocic tzn obroci do polowy pozniej z trudem dobija to na wolnych obrotach, podnosi normalnie, rewers dziala bez problemu a jak ustawie na obroty 950-1000 to caly dzien moge robic i ten komuniakat mi sie juz nie pojawi ale plug obraca tak samo jak na wolnych obrotach a przy zimnym oleju obraca normalnie. Prosze o pomoc. Pozdrawiam

To ze zapala sie kontrolka cisnienia w skrzyni biegow nie ma bezposredniego zwiazku z podnoszeniem i obrotem pluga bo skrzynia to jedna pompa i csnienie systemowe 13.5 lub 16 bar a podnosnik i gniazda hydrauliki zew to pompy ( pompa doladowujaca i glowna) hydrauliki silowej i cisnienie 190-200 bar. Napisz czy jak zmieniales olej to dostawales sie do smoka oleju hydraulicznego.

#19 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 13:42

john deere 6910 problem z hydraulika Johndeere6800 nie sprawdzalem cisnienia
deerepiotrek nie dostawalem sie do smoka chodzi ci o ten niby filtr z siatka ktory powinno sie wyczyscic? Ale nawet gdyby smok byl brudny to przy zimnym oleju jest wieksza gestosc i powinno siecic a nie swieci dopiero jak sie zagrzeje. Na starym oleju dlugo nie pracowalem wiec nie jestem w stanie ci powiedziec czy sie swiecilo a olej zmienielem zaraz jak go kupilem i zalany jest hy-gardem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share piotr-sss

piotr-sss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 luty 2014 - 19:58

john deere 6910 problem z hydraulika Pomocy!!!!
Do czego jest ta cewka zaznaczona na zdjęciu??? Silnie się nagrzewa a nie mam pojęcia za co ona jest odpowiedzialna

http://i61.tinypic.com/solv74.jpg

Edytowany przez piotr-sss, 09 luty 2014 - 20:27.