Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakim biegiem orzecie?

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 22:18

Jakim biegiem orzecie? U mnie forterra 135 ma 50mtg ojciec twierdzi ze jeszcze na dotarciu i 4 zagonową bo nowego większego pługa jeszcze nie mamy a przesiewy zbóż trzeba czyms zrobić jezdzi 3 polową, 4 nie bo brak rewersu a 1 szosową twierdzi ze za wczesnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakim biegiem orzecie? Dzisiaj, 17:08
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 22:21

Jakim biegiem orzecie? 50 mtg to już dotarty co to 4 na 140 koni prawie. Orze się tyle ile uciągnie, a dodatkowo docieranie musi być stopniowe. po 50 MTG możesz go już śmiało w 100% obciążać.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 22:32

Jakim biegiem orzecie? A kto Ci mówił że 50mtg?? :unsure: Skąd te dane?? Jak w instrukcji pisze?? Ja swoją frotkę z 2005 roku (100km) docierałem do 100mtg owszem stopniowo obciążałem przy 60 była podorywka 3*30 na trójce polowej. Przy 100mtg już orałem 4*35 ale na terenowych.
Nie sztuką jest niby dotrzeć ciągnik dać mu w d*pę a potem przy 5000mtg płacz że remont musi być. Najważniejsze to postępować tak jak w instrukcji a i samemu wydłużyć czas dotarcia nie zaszkodzi...
Moim skromnym zadaniem dać mu 1 szosową przy 50mtg to za ciężko (no chyba że zetor zmienił ilość mtg docierania)
@piotrb14 co masz na myśli orze sie ile uciągnie? Że jak daje gaz w podłogę a obroty nie więcej niż 1500 bo nie da rady wkręcić na większe to mam tak orać??

Edytowany przez melon10641, 20 marzec 2012 - 23:04.

#4 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 23:12

Jakim biegiem orzecie? teraz wiosna daj go w brony albo w jakiś agregat lekki... 135 koni z 4 skibami nie powinien mieć problemu ( podaj jeszcze jakie rozmiar korpusu) jak są to 40 to odkręć 1 skibę i oraj 3x40. U nas we wsi forterre 115 docierał 50 mtg ( po 30 mtg poszła w brony) a po 50 w pług. ( forterra z 2010r)

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 marzec 2012 - 07:33

Jakim biegiem orzecie? Ja tam swojego NH można powiedzieć że od razu puściłem w orkę głęboką tylko pilnowałem by ciągnik miał obciążenie nie większe jak 70%

#6 Share PerkinsEngin

PerkinsEngin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja i inne

Napisany 21 marzec 2012 - 07:37

Jakim biegiem orzecie? Kolega kupił rok temu MF 5445 i też do 100 mth docierał i dopiero kolo 90 jeżdził z agregatem unia kombi . Nie warto odrazu go żyłować lepiej dotrzeć na spokojnie i cieszyć się przez dlugie lata

#7 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 marzec 2012 - 09:46

Jakim biegiem orzecie?

U mnie forterra 135 ma 50mtg ojciec twierdzi ze jeszcze na dotarciu i 4 zagonową bo nowego większego pługa jeszcze nie mamy a przesiewy zbóż trzeba czyms zrobić jezdzi 3 polową, 4 nie bo brak rewersu a 1 szosową twierdzi ze za wczesnie

moim zdaniem twój ojciec ma racje niema co jej odrazu przeciążać lepiej stopniowo dawać ją w robote jakieś brony czy kultywator mały a później bedziesz się cieszył że nie będziesz musiał remontowac jej po 5 tyś mtg ;]
KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

#8 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 20:11

Jakim biegiem orzecie? Możesz orać jedynką na dwóch "żółwiach". Zaczynałem F115 przy 50 mtg i nie było problemu. Staraj się trzymać obroty w granicach 1600-1700 żeby się dobrze chłodził. Możesz też zrobić po dłuższym czasie kilku minutową przerwę na luzie.
4 zagonowa to mały pług na tą moc, nie sądzę żeby ciągnik był nadto przeciążony.

#9 Share ogrodnikPPL

ogrodnikPPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 21:19

Jakim biegiem orzecie? U mnie forterra 95 chodzi na 3 polowej podczas głębokiej orki 4*44 - myślę że to dla niej fajny bieg ponieważ idzie bardzo płynnie, ma lekko i rewers pasuje. Obroty (1800-1900).

#10 Share Slawuss

Slawuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 19:32

Jakim biegiem orzecie? Ja przez pierwsze 30h jeździłem forterrą potem agregat uprawowo-siewny i prasa a po 120h agregat podorywkowy i pług. Przy uprawie zawsze jeździ się 1 szosową

League of Legends

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wojcik1996

wojcik1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Hodowla opasów, rolnictwo
    http://www.youtube.com/user/wacik12341?feature=mhee

Napisany 01 kwiecień 2012 - 19:46

Jakim biegiem orzecie? My jak przyprowadziliśmy nasza 125 dwa lata temu to najpierw lekkie prace tur itp a po 3 tyg poszła w orkę 4x40 pierwsze 8 ha na polowych a później 1 szosowa i tak ok 1700-1800 obr. Obecnie jest 990 mth i bez żadnych większych awarii uszczelka od pokrywy rozrządu jest do wymiany ale z tego co mechanik mówił że tak się zdarza, brakuje wstecznego na 4 polowej a by się przydał B)
Zetor Team

#12 Share mfmf

mfmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 20:38

Jakim biegiem orzecie? forterra 115 plug 4x44, 1 na pierwszym polbiegu lub na drugim

#13 Share Pavvelek

Pavvelek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 09 kwiecień 2012 - 20:43

Jakim biegiem orzecie? Ja tam swoją proxe 100 oszczędzałem do 10 mtg. potem już normalnie w ciężką robotę, tzn ciężką dla stergo ciągnika bo dla proxy już nie. Ja robię agregatem akpila 3.5 m i orze dwójką szosową na żółwiu pługiem 4x40 na głebokość około 20 cm tyle ze na lekkiej ziemi i muszę powiedzieć że chyba piąta skiba by się przydała bo w tym pługu odpoczywa. Z resztą w instrukcji jest wyrażnie napisane " docierać przy pełnym obciążeniu silniką jednak nie przeciążając go, unikać pracy z częściowym obciążeniem silnika". Kierownik serwisu wytłumaczył to tak że jeżeli np orzemy i ciągnik ma ciężko czyli schodzi z obrotów to dać bieg niżej i wszytko. po 100 mtg można pracować bez ograniczeń, i wtedy można sobie paliwo oszczedzac, czyli wyższy bieg niższe obroty. Najpierw trzeba odpowiednio zinterpretować to co jest w instrukcji napisane ;)
Pozdrawiam wszytkich

#14 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 13:55

Jakim biegiem orzecie? Na ile w pracach polowych (orka, agregat uprawowo-siewny, prasa) jest odczuwalny brak rewersu na 4 w forterrach ? Powiedzmy że optymalna prędkość dla orki jest właśnie na 4 to aby korzystać z rewersu to przed jego użyciem zmiana na 3 ? A jeśli nie 4 do orki to jaka jest różnica na prędkości w przełożeniu wolniejszym lub szybszym ?

#15 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 19:56

Jakim biegiem orzecie? Myślę że jedynka z dwoma półbiegami odpowiada czwórce polowej pełnej. Ja polowych w ogóle nie używam, także ja nie odczuwam tego braku. Przy prasowaniu sianokiszonki jedynka pewnie za szybka by była. Jak robisz czwórką to musisz dać najpierw na 3 i dopiero rewers.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#16 Share deydykal

deydykal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 20:48

Jakim biegiem orzecie? no trochę lipa z tym że rewers na 4 polowej jest zablokowany... no ja orzę na 4 polowej sieję z agregatem na 4 polowej gruberuje na 1 szosowej a na zimową orkę jeżdziłem 3 żeby skiba stała.. a półbiegi tylko załaczam jak spada z obrotów czy ma ciężej troche.. Poprostu trzeba się przyzwyczaić

#17 Share mfmf

mfmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 19:47

Jakim biegiem orzecie? a dlaczego normalnie nie pracujesz na polbiegach?

#18 Share deydykal

deydykal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 19:58

Jakim biegiem orzecie? po co mam jeżdzić np na 2 półbiegach jak prawie to ta sama predkosc co bieg niżej.. a po za tym te półbiegi się zużywają ponieważ są one na jakiś paskach czy coś .. I jak się włączy półbieg to słychać taki dzwięk.. A po za tym czy to są półbiegi?? Czy wzmacniacz momentu??

#19 Share ogrodnikPPL

ogrodnikPPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 21:22

Jakim biegiem orzecie? To syczenie półbiegów mnie osobiście także denerwują - lubię ciszę, więc bieg niżej jak poprzednik a półbiegi wbijam w ekstremalnych warunkach lub w razie potrzeby zwolnienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 12:15

Jakim biegiem orzecie? Starsze modele forterr działanie półbiegów miały oparte na tzw taśmach , z tego co sie dowiadywałem są to półbiegi a nie wzmacniacz momentu i można na nich pracować cały czas a nie jak w starych ursusach tylko 15 min. Faktycznie taśmy zużywają sie troszkę szybciej, w nowszych modelach zastosowano juz tarczki (mają być rzekomo wytrzymalsze od poprzedników) , bliższej budowy nie z nam sa to tylko informacje jakie uzyskałem od serwisanta. A co do syczenia to chyba oznaka, że elektrozawory działają?????
Zetor Team