Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proxima vs. Proxima plus

70 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 18:08

Proxima vs. Proxima plus Co będzie lepsze do tura? Proxima z rewersem ( opcja) czy Proxima plus ? Opłaca się dopłacać ( ok. 16 tyś )?

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor 16145

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 39000.00 PLN
  • 19 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Proxima vs. Proxima plus Dzisiaj, 23:55
  •  

#2 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 01 listopad 2007 - 18:10

Proxima vs. Proxima plus Chyba będzie lepsza z rewersem takie jest moje zdanie
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#3 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 18:25

Proxima vs. Proxima plus jak do tura to rewers to bym powiedział konieczność bo ułatwa zycie
ale przy proximie plus masz półbieg a to jest dobra rzecz nawet i przy turze

Edytowany przez Balzak, 05 listopad 2007 - 22:07.
Ortografia

#4 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 18:29

Proxima vs. Proxima plus W Proximie plus rewers też jest i to w standardzie :D .

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#5 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1862 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 18:30

Proxima vs. Proxima plus Proxima plus ma mocniejszy przedni most, nową skrzynię w standardzie z rewersem 16x16 z 1-stopniowym powershiftem i wzmocniony tylni most. Szkoda że niema na agrofoto żadnego użytkownika tych zetorów

#6 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 19:12

Proxima vs. Proxima plus plus ma też intercooler - może spalanie będzie niższe

#7 Share MichuM

MichuM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 19:44

Proxima vs. Proxima plus proxima plus :D ma tez wiecej wyjsc hydrauliki i lepsza pompa w standardzie...

#8 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 22:05

Proxima vs. Proxima plus Czyli co? Opłaca sie dopłacić te 16 tys i wziąć Proxime plus?

#9 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 23:55

Proxima vs. Proxima plus

Czyli co? Opłaca sie dopłacić te 16 tys i wziąć Proxime plus?

moim zdaniem tak! jak ktoś ma na zwykłą proximę, to wydatek 16 tys wydaje się niewielki! :D

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 00:01

Proxima vs. Proxima plus

moim zdaniem tak! jak ktoś ma na zwykłą proximę, to wydatek 16 tys wydaje się niewielki! :D

A ja pomyslał bym już o innym ciągniku jak miał bym dokładać do proximy, przecież to mały ciągnik i jak dokłądać do plusa to dołożyć jeszcze 5 tysi i brać forterre, a jak ma być juz ten plus to są ciekawsze maszyny i lepiej coś z nowości z pronara p7 czy farmtracka 685dt spróbować, a sa ijeszcze inne maszyny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 00:11

Proxima vs. Proxima plus

A ja pomyslał bym już o innym ciągniku jak miał bym dokładać do proximy, przecież to mały ciągnik i jak dokłądać do plusa to dołożyć jeszcze 5 tysi i brać forterre, a jak ma być juz ten plus to są ciekawsze maszyny i lepiej coś z nowości z pronara p7 czy farmtracka 685dt spróbować, a sa ijeszcze inne maszyny

...w sumie to masz rację!!! sam nie jestem jakimś zagorzałym zwolennikiem zetora i za taką kasę to też wybrałbym coś z tego co wyżej zaproponowałeś! gdyby nie to spalanie i (bądź co bądź) spora ilość drobnych awarii w zetorze...

...a moja poprzednia sugestia dotyczyła sytuacji, gdy kolega był zdecydowany na proximę i tylko kwestia wyboru modelu... :D

#12 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 00:15

Proxima vs. Proxima plus

...w sumie to masz rację!!! sam nie jestem jakimś zagorzałym zwolennikiem zetora i za taką kasę to też wybrałbym coś z tego co wyżej zaproponowałeś! gdyby nie to spalanie i (bądź co bądź) spora ilość drobnych w zetorze...

...a moja poprzednia sugestia dotyczyła sytuacji, gdy kolega był zdecydowany na proximę i tylko kwestia wyboru modelu... :D

Jest jeszcze new holland td robiony we włoszech czy tm w turcji ale to już inna technologia niż w czeskiej maszynie i spasowanie i materiał chyba lepszy jak w zetorze, nie zakładał bym się ale ten td chyba dłuzej poracuje od proximy :)

#13 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 08:05

Proxima vs. Proxima plus Jeszcze nad tym Pronarem to moglibyśmy się zastanowić, ale droższe ciągniki jak NH czy JD itd. odpadają. Ma być coś tańszego do załadunku paszy w paszowóz, babrania się w oborniku itd. Sam bym chciał JD z ładowaczem ( jest chyba jeszcze ta promocja ), ale tata stwierdził, że są za drogie. A jeszcze musimy kupić wóz paszowy. Wraz z Zetorem Proximą ( z rewersem ) i ładowaczem czołowym Zetora 220 będzie to wydatek rzędu 200tyś. Jak dla nas to już wystarczająca kwota. Gdyby było to na kredyt to można by pomyśleć nad czymś lepszym i droższym. My chcemy wziąć to na PROW ( co pewnie i tak się nie uda :angry: ), więc wyciągnąć z kieszeni 200tyś. to już nie jest tak łatwo.

#14 Share tvt

tvt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 17:04

Proxima vs. Proxima plus jak masz zamiar kupowac ciagnik z ladowaczem to proponuje ci Ta Proxime plus
Posiada w standardzie Rewers a on w ladowaczu jest niezbedny a dodatkowo dochodzi ci żów (jeden moment ) ale proponuje ci ta 9541 posiada w standardzie skrzynie 40 Ma rowniez 6 wyjsc hydrauliki zewnetrznej i akumulator miesci sie pod stopniami kabiny a nie z przodu jak w zwyklej

#15 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 22:30

Proxima vs. Proxima plus Dołączę się do TVT i też Proxima Plus, rewers jest w desce rozdzielczej w standardzie w normalnej Proximie za dopłatą w podłodze. Proxima Plus jest dłuższa i ma wzmocniony przedni most co jest bardzo istotne przy ładowaczu. I jeszcze jedno Proxima Plus w standardzie ma 2 prędkości WOM 540 i 1000 jak masz gospodarstwo mleczne to jest to ważne a w normalnej Proximie jak zamówisz z rewersem to już nie masz możliwości zamówić WOM z prędkością 1000 obr/min

#16 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 22:58

Proxima vs. Proxima plus Czy ktoś na AF ma Proxime plus? Ten rewers na pewno jest w desce rozdzielczej? Widział ją ktoś na żywo?

#17 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 08:45

Proxima vs. Proxima plus Ja widziałem i ten rewers jest na 100% w desce rozdzielczej po lewej stronie kierownicy . Także do ładowacza może być dość fajny sprzęt prawa ręka na joy-u ,a lewa kierownica i rewers .

#18 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 09:45

Proxima vs. Proxima plus

Ja widziałem i ten rewers jest na 100% w desce rozdzielczej po lewej stronie kierownicy . Także do ładowacza może być dość fajny sprzęt prawa ręka na joy-u ,a lewa kierownica i rewers .

Oglądałem na pokazach plusa ale już kilka bronxów wypiłem i nie zwróciłem uwagi gdzie ten rewers ale może i w kierownicy, bo w zwykłej nie podoba mi sie tak z tyłu i nisko z lewej strony

#19 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1862 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 09:52

Proxima vs. Proxima plus Tutaj są pokazane zmiany w stosunku do zwykłej proximy ale niestety po czesku:
http://www.vutr.cz/mz_0604_p_06.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 09:56

Proxima vs. Proxima plus tak wogóle to gdzieś tu wyczytałem że po nowym roku zwykła proxi też będzie poddana modernizacji lepsze wyciszenie akumulator pod kabiną itd wie ktoś coś bliżej na ten temat, bo pewnie cena też podskoczy>?