Skocz do zawartości

Zdjęcie

Śmietka w korzeniach warzyw

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matii87

matii87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 16:40

Śmietka w korzeniach warzyw Witam

Od paru lat sadzę warzywa a mianowicie brokuł i nie moge pozbyc sie w zaden sposób śmietki z korzeni, dodac do tego pędraki i drutowce to mogą nieźle przetrzewic uprawe. W tamtym roku z 2ha zostało 1,3 . Podczas produkcji rozsady często podlewam aby smietka sie nie zadomowiła, niestety rezultatów brak. Kto ma mało to na polu pod każdego krzaka podlewa a przy więkrzym areale to komu by sie chciało.Kolega doradził mi abym nie dawał obornika na wiosne, podobno śmietka lubi gnieździc sie w nim, nie wiem może.
Jak możecie to piszcie co wam na język naleci, moze wspulnie cos wymyślimy

Pozdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Śmietka w korzeniach warzyw Dzisiaj, 08:37
  •  

#2 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 20:38

Śmietka w korzeniach warzyw My podlewamy "na polu pod każdego krzaka" wczesnych kapustnych + przed wsadzeniem w paletkach i nie ma problemów ze śmietką.

#3 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 21:53

Śmietka w korzeniach warzyw A ile już lat pod rząd sadzisz brokuła na tym samym kawałku

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kapusta za grosze! zobacz »

•  

#4 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 00:13

Śmietka w korzeniach warzyw ja podlewam opryskiwaczem-mianowicie ,mam zrobione lance,na 4 rzędy,którą montuje z przodu ciągnika,końcówki dopasowane na rządek,a dysze starego typu,wirowe,lecz bez krążka,dyszy,same krążki ze szczelinami-rozlewa przy ciśnieniu 0,5 szerszy strumień dosyć wydajny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share matii87

matii87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 10:47

Śmietka w korzeniach warzyw Brokół średnio sadze co 3-4 lata na tych samych kawałkach, nie mam problemu z kiłą tylko ze śmietką

Do kolegi Wiesmag, mozesz wrzucic jakies fotki twojego opryskiwacza, kiedyś robilem coś podobnego co Ty lecz to było strasznie nie wydajne, wolałem osobno pod kazdego krzaczka podlewac

#6 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 20:58

Śmietka w korzeniach warzyw @matii87-podlewać pod każdy?-to "Syzyfowa" robota,i w dodatku wąchasz to świństwo-wolałem już na jedynce polowej cały kawał opryskać-ale to marnowanie środka.

po co ci zdjęcie-bierzesz kawałek rury,robisz jakieś mocowanie aby z przodu ciągnika założyć(może być na zaczep),i montujesz na rozstaw rzędów zwykłe dysze starego typu(wirowe)w nich były dwa krążki,porcelanowa dusza i krążek plastykowy wprawiający w ruch ciecz-dysze wyrzucasz,a krążek zostawiasz,będzie taki łagodniejszy strumień-zestaw podłączasz wężem pod rozdzielacz opryskiwacza.
to kawałek rury z dyszami-nic nadzwyczajnego-tak proste że nawet wstyd zdjęcie robić.

czemu z przodu ciągnika?-lepiej dokładnie na rządek lać.

#7 Share ogrodniczka169

ogrodniczka169

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 maj 2012 - 14:49

Śmietka w korzeniach warzyw Z tego co wiem, to nie ma zarejstrowanych środków na ten badziew, także chyba tylko zabiegi i agrowłóknina - http://www.fresh-mar...cja;n1685250403

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 16 maj 2012 - 17:18

Śmietka w korzeniach warzyw dasz spaskudzić plon tylko dlatego że w danym roku środki nie mają rejestracji-jest wiele takich przypadków środków których w danym roku nie miały rejestracji(butisan też parę lat temu nie miał rejestracji dla kapusty-potem miał ją na nowo)
stosuj to co stosowałeś przed rokiem,lub dwoma-do zeszytu najwyżej wpiszesz inny środek lub szkodnika-co zabawne te środki co miały rejestrację na śmietkę w sprzedaży są.