Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma vs. Famarol vs. Warfama vs. Metal fach

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 14:56

Sipma vs. Famarol vs. Warfama vs. Metal fach Chciałbym zapytać którą nalepiej byscie mi polecili (tylko z tych kwota do 70 tys. brutto). Chodzi mi o prasę łańcuchowo walcową bo słyszałem że takie są najlepsze jeśli chodzi o belowanie siana, sianokiszonki i slomy. Prasa będzie belować ok 20 ha słomy ok. 8 ha siana /sianokiszonki x2 (lub nawet trzy razy w roku) oraz 3 ha lucerny także 2 i3 razy, no i oczywiście żytko ok.2 ha w maju
SIPMA PS 1221 FARMA PLUS ok 68 tys. brutto (nie widzę tam rotoru a słyszłęm ze się przydaje w robieniu sianokiszonki).
Famarol DF 1,8 V także łańcochowo - walcowa (ta jest z docinaczem ) obwiązywana siatką - std. za ok 64 tys. Warfama z-594 z rotorem i docinaczem (chyba tylko łańcuchowa) za ok 65 tys. albo metal fach z562 z rotorem i nożami (walcowa) za o 60 tys.
Jeśli chodzi o cene to już wiadomo która ale chodzi mi o sprawność pożytek z niej itp która z nich mi sie najlepeij przyda ciągniki jakie by w niej chodziły to albo c360 albo proxa 90 Nie wiem co to jest siekacz w sipmie ani docinacz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma vs. Famarol vs. Warfama vs. Metal fach Dzisiaj, 10:14
  •  

#2 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 15:37

Sipma vs. Famarol vs. Warfama vs. Metal fach Powiem tylko tyle że 60 z tymi prasami to możesz sobie tylko na pole jechać. Walcowa w sianokiszonce na dobrym zgniocie to i proxa by po dupi... dostała a o nożach i rotorze to możesz zapomnieć a co do marki to ja bym się zastanowił nad war farmą i metal fachu może sipmy bo wtedy to 60 mógł byś śmiało zapinać

#3 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 16:59

Sipma vs. Famarol vs. Warfama vs. Metal fach znaczy się to są ceny orientacyjne z netu na razie nie mam informacji

#4 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 17:12

Sipma vs. Famarol vs. Warfama vs. Metal fach jest podobny temat a w nim ok 100postów-nazywa sie chyba "jaka polska belarka jest najlepsza?" sam go zakładałem:)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#5 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 21:41

Sipma vs. Famarol vs. Warfama vs. Metal fach tak tylko że w poprzednich postach ludzie piszą bajki o calssa i innych zachodnich pomimo że temat jest polskie więc jak napisałem dokładnie takie modele które mnie interesują i nic więcej !!!! Pozdrawiam

#6 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 19:30

Sipma vs. Famarol vs. Warfama vs. Metal fach muszę szukać widać dalej w af

#7 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 12:30

Sipma vs. Famarol vs. Warfama vs. Metal fach to co odgrzewamy temat moze teraz ktoś się skusi i wypowie ?

#8 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1977 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 21:36

Sipma vs. Famarol vs. Warfama vs. Metal fach Z tej grupy pras to moim zdaniem zdecydowanie powinieneś wybrać Unię-Famarol, która w pełni wykorzysta 90 kuni twej proxy :P . Prześledź komentarze w galerii, tam ostatnio sporo pojawiło się komentarzy użytkowników tych pras. Chyba tylko famarolka ma w standardzie centralne smarowanie łańcuchów. Docinacz czy tam siekacz to oczywiście noże. Co do tej Sipmy to przeżytek z nowymi blachami.

Edytowany przez adikpl1, 01 czerwiec 2012 - 21:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share majsterszpraj

majsterszpraj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 20:26

Sipma vs. Famarol vs. Warfama vs. Metal fach Zamierzam kupić presę sipma co wy o tym myślicie, a jak nie sipmę to jaką?

#10 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:23

Sipma vs. Famarol vs. Warfama vs. Metal fach Możesz kupić Warfame/Ursus,Metal-Fach i jeszcze chyba jakieś są polskie...A jak masz za duzo pieniędzy to możesz kupić zagraniczną,ale ja bym sie w to nie bawił :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#11 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2133 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:31

Sipma vs. Famarol vs. Warfama vs. Metal fach nowa czy uzywka?? do jakiego ciagnika??
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#12 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:40

Sipma vs. Famarol vs. Warfama vs. Metal fach Jeżeli chcesz kupić koniecznie polską prasę to ja bym proponował Unię Famarol. Według mnie reprezentują wyższy poziom niż Sipma. Jeżeli masz, natomiast nieograniczony zbytnio budżet to bierz zagraniczną.

#13 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 2133 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 22:57

Sipma vs. Famarol vs. Warfama vs. Metal fach

Możesz kupić Warfame/Ursus,Metal-Fach i jeszcze chyba jakieś są polskie...A jak masz za duzo pieniędzy to możesz kupić zagraniczną,ale ja bym sie w to nie bawił :)

powiedz mi o co ci chodzi w drugim zdaniu bo nie rozumiem???
sugerujesz ze polskie są lepsze (żywotniejsze z lepszego materialu wykonane)??
i przede wszystkim jakie masz doswiadczenie z polskimi prasami i zachodnimi bo jak juz trak sie wypowiadasz to pewnie ogrooomne?? buhaha

#14 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 18 lipiec 2013 - 07:54

Sipma vs. Famarol vs. Warfama vs. Metal fach No o widzę że już Ci coś nie pasowało że napisałeś dopiero w piątym poście.Słuchaj,Ja się tu nie będę z tobą przekamażał i każdy ma swoje zdanie i ja uważam tak a nie idzaczej, i to nie podlega dyskusji.Moim zdaniem polskie prasy są dla mnie lepsze. Być może zadgraniczne są lepiej wykonane ale na polskie też nie mogę narzekać.
Ja wiem jakie mam doświadczenie no bo napisałem ze bym sie w to nie bawił no to ja jestem takim chamem że sie tak wypowiadam i bezczelny nadodatek że napisałem dobrze o polskich prasach.
A ty akurat widzę że się znasz i na wszystkich patrzysz z góry i będziesz tutaj wyśmiewał każdego...Cytując fragmęt twojej idiotycznej wypowiedzi "Buahahahahahahahaahah"

weź sie za robote bo już widzę że przewraca cie sie w głowie.....
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#15 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 2133 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 10:36

Sipma vs. Famarol vs. Warfama vs. Metal fach tak ja mam doswiadczenie mialem df i teraz claasa a sąsiad ma sipme i widze co sie z nia dzieje bo pomagam mu czasem naprawiac łancuchy to brukiew wałki strzelaja jak glupie...

zachowaj swoje rady dla siebie i nie wprowadzaj kolegi w błąd mowiac ze zachodnie nie mają szans przy polskich bo za takie rady to mozna wyleciec z forum chlopak szuka opinii to mozesz pow ze dla ciebie polskie sa super sipma itp ale nie mow ze zachodnie sie nie nadają ja claasa juz 4 sezon mam i nic tylko olej do smarowania i smaruje kalamitki a u sasiada po roku po 1000 bel walek pękł w sipmie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Marcin0987

Marcin0987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 11:58

Sipma vs. Famarol vs. Warfama vs. Metal fach kolega moze chandluje tymo zbukami z zachodu i tak zachwala mam uzywke df prasuje ale to nie jest to co nowa i nikt mi nie wytlumaczy a kto ma zdrowy rozum to nawet sie nie zastanawia czy nowa czy uzywka