Zaloguj się, aby obserwować  
aster453

Sipma vs. Famarol vs. Warfama vs. Metal fach

Polecane posty

aster453    26

Chciałbym zapytać którą nalepiej byscie mi polecili (tylko z tych kwota do 70 tys. brutto). Chodzi mi o prasę łańcuchowo walcową bo słyszałem że takie są najlepsze jeśli chodzi o belowanie siana, sianokiszonki i slomy. Prasa będzie belować ok 20 ha słomy ok. 8 ha siana /sianokiszonki x2 (lub nawet trzy razy w roku) oraz 3 ha lucerny także 2 i3 razy, no i oczywiście żytko ok.2 ha w maju

SIPMA PS 1221 FARMA PLUS ok 68 tys. brutto (nie widzę tam rotoru a słyszłęm ze się przydaje w robieniu sianokiszonki).

Famarol DF 1,8 V także łańcochowo - walcowa (ta jest z docinaczem ) obwiązywana siatką - std. za ok 64 tys. Warfama z-594 z rotorem i docinaczem (chyba tylko łańcuchowa) za ok 65 tys. albo metal fach z562 z rotorem i nożami (walcowa) za o 60 tys.

Jeśli chodzi o cene to już wiadomo która ale chodzi mi o sprawność pożytek z niej itp która z nich mi sie najlepeij przyda ciągniki jakie by w niej chodziły to albo c360 albo proxa 90 Nie wiem co to jest siekacz w sipmie ani docinacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Powiem tylko tyle że 60 z tymi prasami to możesz sobie tylko na pole jechać. Walcowa w sianokiszonce na dobrym zgniocie to i proxa by po dupi... dostała a o nożach i rotorze to możesz zapomnieć a co do marki to ja bym się zastanowił nad war farmą i metal fachu może sipmy bo wtedy to 60 mógł byś śmiało zapinać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

jest podobny temat a w nim ok 100postów-nazywa sie chyba "jaka polska belarka jest najlepsza?" sam go zakładałem:)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

tak tylko że w poprzednich postach ludzie piszą bajki o calssa i innych zachodnich pomimo że temat jest polskie więc jak napisałem dokładnie takie modele które mnie interesują i nic więcej !!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Z tej grupy pras to moim zdaniem zdecydowanie powinieneś wybrać Unię-Famarol, która w pełni wykorzysta 90 kuni twej proxy :P . Prześledź komentarze w galerii, tam ostatnio sporo pojawiło się komentarzy użytkowników tych pras. Chyba tylko famarolka ma w standardzie centralne smarowanie łańcuchów. Docinacz czy tam siekacz to oczywiście noże. Co do tej Sipmy to przeżytek z nowymi blachami.

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Możesz kupić Warfame/Ursus,Metal-Fach i jeszcze chyba jakieś są polskie...A jak masz za duzo pieniędzy to możesz kupić zagraniczną,ale ja bym sie w to nie bawił :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Jeżeli chcesz kupić koniecznie polską prasę to ja bym proponował Unię Famarol. Według mnie reprezentują wyższy poziom niż Sipma. Jeżeli masz, natomiast nieograniczony zbytnio budżet to bierz zagraniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Możesz kupić Warfame/Ursus,Metal-Fach i jeszcze chyba jakieś są polskie...A jak masz za duzo pieniędzy to możesz kupić zagraniczną,ale ja bym sie w to nie bawił :)

 

powiedz mi o co ci chodzi w drugim zdaniu bo nie rozumiem???

sugerujesz ze polskie są lepsze (żywotniejsze z lepszego materialu wykonane)??

i przede wszystkim jakie masz doswiadczenie z polskimi prasami i zachodnimi bo jak juz trak sie wypowiadasz to pewnie ogrooomne?? buhaha


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No o widzę że już Ci coś nie pasowało że napisałeś dopiero w piątym poście.Słuchaj,Ja się tu nie będę z tobą przekamażał i każdy ma swoje zdanie i ja uważam tak a nie idzaczej, i to nie podlega dyskusji.Moim zdaniem polskie prasy są dla mnie lepsze. Być może zadgraniczne są lepiej wykonane ale na polskie też nie mogę narzekać.

Ja wiem jakie mam doświadczenie no bo napisałem ze bym sie w to nie bawił no to ja jestem takim chamem że sie tak wypowiadam i bezczelny nadodatek że napisałem dobrze o polskich prasach.

A ty akurat widzę że się znasz i na wszystkich patrzysz z góry i będziesz tutaj wyśmiewał każdego...Cytując fragmęt twojej idiotycznej wypowiedzi "Buahahahahahahahaahah"

 

weź sie za robote bo już widzę że przewraca cie sie w głowie.....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

tak ja mam doswiadczenie mialem df i teraz claasa a sąsiad ma sipme i widze co sie z nia dzieje bo pomagam mu czasem naprawiac łancuchy to brukiew wałki strzelaja jak glupie...

 

zachowaj swoje rady dla siebie i nie wprowadzaj kolegi w błąd mowiac ze zachodnie nie mają szans przy polskich bo za takie rady to mozna wyleciec z forum chlopak szuka opinii to mozesz pow ze dla ciebie polskie sa super sipma itp ale nie mow ze zachodnie sie nie nadają ja claasa juz 4 sezon mam i nic tylko olej do smarowania i smaruje kalamitki a u sasiada po roku po 1000 bel walek pękł w sipmie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin0987    0

kolega moze chandluje tymo zbukami z zachodu i tak zachwala mam uzywke df prasuje ale to nie jest to co nowa i nikt mi nie wytlumaczy a kto ma zdrowy rozum to nawet sie nie zastanawia czy nowa czy uzywka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrek2308
      Witam,
      Nabyłem prasę Z224 z przeciwwagą i chciałbym jeszcze kupić do niej ciągnik ale nie bardzo wiem jaki.
      Budżet ograniczony do 15tys.
      C330 mało pali, tańsze części, na remoncie trochę się znam bo mam już jedną c330
      C360 droższy w utrzymaniu ale ma zapas mocy
      Ceny raczej zbliżone
      Robiłaby gdzieś na 7ha
      Co polecacie.
    • Przez snickers
      Witam, ile kostek jesteście w stanie zrobić przez godzinę pracy, albo w jakim czasie wyrabiacie całe sznurki 2000 metrów?
    • Przez Brykacz
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie Sipmy czerwonej(prasa łańcuchowa)
      Po czym poznać stan łańcuchów?
      Słyszałem też że jak na podbieraczu nie ma farby to już dużo towaru przerobiła prawda to?
      Na co jeszcze zwrócić uwagę?
      Z góry dzięki za odpowiedź
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj