Polecane posty

gwozd    104

Dlaczego nie miesza się insektycydu z herbicydem? Chodzi o szkodliwość dla chronionej rośliny czy coś się dzieje w opryskiwaczu???

 

Z tą presją chorób w rozjechanym zbożu to masz rację. Ścieżek nie robiłem chyba dlatego że nie chciało mi się kombinować ale może jednak warto zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

leszko27 a w jakich proporcjach mieszałes bo mam identyczną ochronę w tym roku, w sumie już opryskałem w poniedziałek jeczmien :) ja dawałem 1,7 l tolurexu + 0,2 l stakato na ha ;) mysle ze dobra mieszanka będzie a mam miotłe, chabra, fiołka, przetaczniki, jakies tobołki i rumiany do zniszczenia :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

herbicyd z insektycydem się nie miesza!!!

 

jednak doradca zamiast lentipura dał tolurex (tańszy) i do tego dorzucił Stakata 500sc, co o tym myślicie??

No właśnie czemu? W sumie wiedzy na ten temat nie mam, ale wielu rolników dodaje insektycyd aby wszystko brać za 1 przejazdem.

 

A ta mieszanina wychodzi podobnie jak snajper czyli ok.

 

A ścieżki zawsze warto robić, i to nawet dość szerokie bo i tak potem trochę zarosną i będzie się kołami gnieść.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

w sumie to niewiem dokładniedlaczego się nie miesza tak mi doradzają doradcy i tej zasady się trzymam (następnym razem się dowiem o co w tym chodzi)

co do herbicydów tolurex i stakato to w dawce 2l+0,2l niby mówił doradca że nawet można troszke więcej dać tolurexa ale ja dałem 2l

ile cię kosztował ten zestaw na hektar??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Dziś zajerzdżam na pole z wapniakiem kornickim by rozsiać pogłównie a tam jęczmień jak po randapie żółty. Rozsypałem bo co miałem zrobić. Przedplonem był łubin mister, 30t obornika, 250kg unifoski. Zaprawione bytanem. I guzik jak ma się nie udać to choćby cuda wianki święcił na polu to i tak lipa, zawsze szedł obornik, pług, wapno, trochę nawozu, zaprawione funabenem i było. A teraz poszłem na nowoczesność- lepsza zaprawa, obornik bez wapna i lipa to wszystko.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bo co z tego ze jak kilka rzeczy ulepszysz jak innymi słabymi elementami wszystko spierniczysz, tak się nie da.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Pryskać, sa środki które nie sa aż tak stresujące dla roslin uprawnych. W jakiej fazie jest jęczmień?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Mam pytanie . co sie dzieje z jeczmieniem ozimym kiedy koncówki listków robią sie żłóte ? co robicie w takiej sytuacji .. prosze o pomoc w tej kwesti


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mszyca, za niskie pH, może tak być po herbicydach. Odżywka magnezowa z karate zeon nie zaszkodzi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

jaką odmianę jęczmienia jarego polecacie. Przeznaczenie na paszę, gleby średnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

dałem pod jęczmień ozimy 30m3 gnojowicy. wybujało mi go niesamowicie, bardzo gęsty, trzyma kolor (siew 140 kilka kg, 15 września.) zastanawiam się do minus ile jest w stanie wytrzymać?

 

nie mogę się doszukać ile siarki zawiera gnojowica z trzody chlewnej i ile zostanie wymyte przez okres zimowy (zastanawiam się nad nawożeniem wiosną)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

dzięki za odpowiedzi. Słyszałem że Eunowa i odmiany KWS-u dobrze plonują. A siał ktoś odmianę Rubinek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Pisałem prace o nawozach organicznych i naturalnych i powiem Ci że przeszukałem wiele publikacji itp i nigdzie nic nie znalazłem o siarce. Po prostu się jej nie bada. A ile może wytrzymać? Teoretycznie bez okrywy śniegowej -15.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj