Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#1721 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 21:32

Jęczmień ozimy i jary do kiedy mozna siać jeczmien na podkarpaciu? pytam bo ze względu na pogodę jak wjadę w połowie kwietnia to będzie cud. Czy lepiej w tym terminie posiac coś innego. Kukurydza odpada ze względu na dziki na dwóch nogach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 09:59
  •  

#1722 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 01 kwiecień 2013 - 09:45

Jęczmień ozimy i jary w tamtym roku browarny odmiana Xanadu siałem 15-17 marca. A w tym roku nie wiadomo. Na szczęście nie dużo mam do posiania bo tylko 6 ha. Czuje ze nie bedzie rewelacji na żniwa bo to jednak miesiąc opóźnienia, chyba że pogoda rzeczywiście będzie wiosenna po ,,tej zimie" a żniwa będą sierpień wrzesień...

#1723 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 01 kwiecień 2013 - 20:31

Jęczmień ozimy i jary Jęczmień najmniej ze wszystkich zbóż odczuwa opóźnienia. A co dalej to zależy od pogody

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1724 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 06:38

Jęczmień ozimy i jary Całe szczęscie że zasiałem sporo ozimego to mam spokój ;) Przy obecnej sytuacji i tak trzeba zasiać jęczmień jary bo to lepszy wybór niż owies.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#1725 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 09:26

Jęczmień ozimy i jary Ee tam panowie nie ma się czego bać. Pamiętam że kiedyś dla eksperymentu jęczmień jary się zasiało około 15 maja. Różnił się tylko tym że był wysoki ale i miał trochę szczupłe ziarno :(

#1726 Share herrfilip1

herrfilip1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 23:45

Jęczmień ozimy i jary Co sądzicie o tym aby pod jęczmień jary dać 100% dawki N przedsiewnie? Z tego co wiem w zbożach nie praktykuje się 1 dawki z tego względu, że jak wszystko na raz do bardzo mocno się rozkrzewi, a potem jak strzela w źdźbło to mu brakuje papu na tyle źdżbeł, a teraz z racji późnych siewów nie będzie się chciał zbytnio krzewić tylko odrazu pójdzie w strzelanie i duża dawka N wspomoże krzewienie

Kondziu1832 tez kiedyś sialiśmy jędzmień w maju , albo był to jeszcze koniec kwietnia, nie pamiętam dokładnie. Powód był taki że to było 0,5 ha bagna - zatkana melioracja. A jęczmień różnił się tym od normalnego że z jednego ziarna było jedno źdzbło - jęczmień wogóle się nie krzewił

#1727 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 05:43

Jęczmień ozimy i jary ja stosuje pod jare zboża jedną dawkę N w formie mocznika, pod jęczmień daje 200kg mocznika oraz później ze 2 razy dolistnie zasilony. Przynajmniej tak było do tego roku bo teraz przerzucam się na RSM.

Edytowany przez Kamilmkm, 06 kwiecień 2013 - 05:44.

#1728 Share marek7474

marek7474

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 07:29

Jęczmień ozimy i jary

ja stosuje pod jare zboża jedną dawkę N w formie mocznika, pod jęczmień daje 200kg mocznika oraz później ze 2 razy dolistnie zasilony. Przynajmniej tak było do tego roku bo teraz przerzucam się na RSM.

to lepszy będzie mocznnik niż polifoska

#1729 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 07:54

Jęczmień ozimy i jary Nie można porównać mocznika do polifoski bo to dwa zupełnie różne nawozy o różnym składzie. Mocznik to sam azot a polifoska wieloskładnikowy a jak wiadomo rośliny potrzebują zbilansowanego nawożenia także najlepiej stosować mocznik i poilfoske w odpowiednich proporcjach.

#1730 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 09:25

Jęczmień ozimy i jary Ja również częściej stosuje mocznik niż polifoskę i dla mnia ich działanie jest porównywalne ;)

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1731 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 14:33

Jęczmień ozimy i jary

Ja również częściej stosuje mocznik niż polifoskę i dla mnia ich działanie jest porównywalne ;)

Jak może być porównywalne , jak to dwa inne nawozy , chyba że nie mówisz o polifosce wieloskładnikowej

#1732 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 14:38

Jęczmień ozimy i jary No wieloskładnikowa to inna półka nawozów i ich nie ma jak porównać ;)

#1733 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 15:56

Jęczmień ozimy i jary T do jakiej polifoski porównujesz?? :huh:

#1734 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 16:01

Jęczmień ozimy i jary Do polifoski 21 azotowej z dodatkiem magnezu u mnie ten nawóz się nie sprawdza.

#1735 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 16:08

Jęczmień ozimy i jary Polifoska drożej wychodzi ale ma lepsza przyswajalność azotu bo ma 13% w formie amonowej i 8% amidowej gdzie mocznik wszystko w amidowej do tego polifoska ma siarke która wpływa na szybsza regeneracje roslin i lepsze wykorzystanie azotu.

#1736 Share herrfilip1

herrfilip1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 20:54

Jęczmień ozimy i jary A 200 kg saletry na raz jak zadziała na rośliny? Pod orkę czy agtegat?

#1737 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 10:02

Jęczmień ozimy i jary

A 200 kg saletry na raz jak zadziała na rośliny? Pod orkę czy agtegat?

Ni jak saletra przedsiewnie po co , saletrzak jak juz a najlepiej mocznik , daj pod agregat

#1738 Share herrfilip1

herrfilip1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 11:43

Jęczmień ozimy i jary W grę wchodzi jedynie saletra gdyż 100% nawozów jest już zakupionych, a nie chcę sobie dodatkowych kosztów robić.
A przedsiewnie chcę dać całość dawki bo jak już mówiłem chcę podstymulować krzewienie ze względu na opuźnione siewy i niebyłbym "uzależniony od deszczu"

#1739 Share lukasz0088

lukasz0088

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 12:14

Jęczmień ozimy i jary Jeżeli ktoś potrzebuje nasion zbóż kwalifikowanych.. niech pisze gg 47031336

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1740 Share kazikszczepan

kazikszczepan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 13:02

Jęczmień ozimy i jary

W grę wchodzi jedynie saletra gdyż 100% nawozów jest już zakupionych, a nie chcę sobie dodatkowych kosztów robić.
A przedsiewnie chcę dać całość dawki bo jak już mówiłem chcę podstymulować krzewienie ze względu na opuźnione siewy i niebyłbym "uzależniony od deszczu"

Pierwszy raz słyszę o niebyciu uzależnionym od deszczu. Przedsiewnie lepszy jest saletrzak, ale jak nie masz takiej możliwości,saletra w bardzo małej dawce, choć ja nigdy tego nie stosowałem. Rozważanie czysto teoretyczne.