Polecane posty

Cihu    151

starane można pryskać nawet jak się jęczmień kłosi. Nie wpływa to ujemnie na kłoszenie i plon, niszczy przytulię nawet wtedy gdy już urosła po same jajka.

 

przetestowane u mnie na polu

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce zrobić jeden zabieg fugnicydem na jeczmien jary sądzicie że tilt turbo bd odpowiedni? Na polu jeczmien nie równo wschodzil część ma już pierwsze kolanko a druga połowa dopiero się krzewi chce dac optimus na wyleganie tylko nie wiem czy czekać aż wszędzie będzie minimum pierwsze kolanko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Kolego dość ostro dawaj nawozy dolistne. Jeśli pole zostało zalane to tak jak napisano wcześniej: zaburzone stosunki wodno-powietrzne i składniki są niedostępne. Możesz próbować ratować podając dolistnie wszystko: siarczan magnezu, mocznik, nawozy dolistne zawierające P i K - szczególnie P ponieważ teraz jest dość chłodno i jest on jeszcze gorzej dostępny..

Dodaj do tego jeszcze trochę mikroelementów i może uda Ci się coś uratować. Tylko jeszcze uwagi:

nie ładuj wszystkiego na raz - P i Mg "się nie lubią" i mogą Ci zablokować opryskiwacz, uważaj z mocznikiem - obniza temperaturę cieczy i zbyt duże stężenie może dodatkowo uszkodzić liście.

Teraz moje propozycje:

 

Najpierw daj siarczan magnezu w stężeniu 5-6% i do tego dodaj mocznik - stężenie ok.15%. Możesz też połączyć z jakimś nawozem mikroelementowym - ja stosuję INSOL 3 1,5 do 2 l/ha. Możesz taką mieszaninę połączyć np z chwastoxem turbo - w jednym przejeździe załatwisz tez chwasty 2 liścienne.

Po jakimś czasie (1-2 dni) daj nawozy fosforowo-potasowe - w moim przypadku stosuję INSOL PK - 5l/ha.

Nie stosuj siarczany magnezu z insolem PK w jednym zabiegu.

 

Jeśli ktoś ma uwagi bardzo proszę o opisanie ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Witam.

Jęczmień ze zdjęć został posiany dosyć późno. Stanowisko po pszenicy, i gorczycy na poplon.

Na początku ładnie rósł dopóki nie "zalało" go. Potraktowałem go siarczanem magnezu dolistnie i posypałem azotem. Trochę się poprawił ale po ostatnich opadach znowu coraz gorzej wygląda.

Czy wg. was to tylko kwestia opadów czy również braku jakichś składników?

Da się to jeszcze odratować?

Kolego ja na Twoim miejscu bym to zaorał bo fige z tego będzie.

Ake to moja rada.

Jemu już nic nie pomoże......nie dość że trawy mase i chwastów to jeszcze cienki, żółty i byle jak rozkrzewiony.

Dam sobie rękę uciąć że ziemia kwaśna jak "FIX" a jęczmien wyjątkowo tego nie lubi i stad objawy takie.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dziś zauważyłem u siebie dużo larw skrzypionki. Kupiłem Fastac 250ml- 48zł mam zamiar dać go razem z axialem jak tylko będzie można wjechać ale wszędzie mokro, w nocy znowu padało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

czym mozna zwalczyc skrzyp polny w jeczmienu jarym i słyszałem ze jakis chwastoks go bierze ale nie wiem jaki, jęczmień był pryskany puma+granstar i grodly ale słabo środek działą przez ten ciągle padajacy deszcz i zimnu, co gorsze wyszło duzo nowego chwastu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal87    1

przez pomyłkę użyłem środek Attribut 70 WG na jęczmień jary 2,5 tygodnia temu ( zżółkł i trochę go przyhamowało w rozwoju) co teraz można zrobić, aby mu pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Chce zrobić jeden zabieg fugnicydem na jeczmien jary sądzicie że tilt turbo bd odpowiedni? Na polu jeczmien nie równo wschodzil część ma już pierwsze kolanko a druga połowa dopiero się krzewi chce dac optimus na wyleganie tylko nie wiem czy czekać aż wszędzie będzie minimum pierwsze kolanko :)

Tilt będzie dobry, biorąc pod uwage że planujesz tylko 1 zabieg nie zaszkodzi dodać azoksystrobiny w postaci amistaru.

Panowie czy to mączniak czy jeszcze coś innego?? ZDJĘCIE: http://pokazywarka.pl/kjyso7/ Co z tym zrobić?

Wg mnie mączniak i brunatna plamistość liści.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaacenty    1

Jaki oprysk na mączniaka zastosować..???

Edytowano przez Jaacenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Witam planuję pryskać jęczmień z pszenicą jare chwastoxem trio tylko nie wiem kiedy wjadę bo ciągle leje czy mogę go połączyć z axialem na owies głuchy czy też pryskać osobno? Jeżeli osobno to jaki odstęp czasu? I jeszcze jedno po jakim czasie od tych zabiegów mogę prysnąć od grzyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Witam, w ubiegłych latach w jęczmieniu jarym miałem duże nasilenie chorób, szczególnie występowała plamistość siatkowa jęczmienia, w tym roku planuje pryskać fungicydem, czy wystarczy 1 zabieg? Z pszenicy zostały mi Tebu + Leander będzie dobra ta mieszanka na jęczmień jary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
husqvarna    0

Kolego dość ostro dawaj nawozy dolistne...

Tylko kiedy i jak ?

Bo pewnie przy takich opadach to i za miesiąc nie da się na pole wjechać.

:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

czym mozna zwalczyc skrzyp polny w jeczmienu jarym i słyszałem ze jakis chwastoks go bierze ale nie wiem jaki, jęczmień był pryskany puma+granstar i grodly ale słabo środek działą przez ten ciągle padajacy deszcz i zimnu, co gorsze wyszło duzo nowego chwastu.

 

 

U mnie skrzypowi dał radę chwastox trio. Jest trochę droższy od tego co każą mieszać z pumą, ale ma dodatkowe dwie substancje których nie ma w tym tańszym. Po 3-4 dniach od oprysku jak przyszły deszcze to skrzyp czarny.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

Ja w tym roku planuje na choroby grzybowe duet star niecała 100 na ha do tego skracanie cerone 480 ec oraz dokarmianie nitro, mikrokompleks, miedz, oraz tytanit taką pigułę w jednym zabiegu planuje jutro bądz w czwartek zależy od pogody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Koledzy mam kłopot z jęczmieniem jarym ... ciągłe opady i zrobił się czerwony... czym można mu pomóc jak da się już wjechać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

U mnie jest żółto brązowy tylko tam gdzie idzie melioracja jest w miarę ładny myśle że już nic z tego nie będzie jak trochę przeschnie choć nie wiem kiedy trzeba będzie pomyśleć co zrobić z tym fantem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co z moim jęczmieniem żółknie miejscami jak na zdjęciach, może to od oprysku puma +chwastox, pryskalem około 2 tygodnie temu przed falą deszczów, po pewnym czasie liście zaczęlu żołknąć, post-63384-0-34626700-1370469999_thumb.jpg

czy da się to czyms wyleczyć,

zastanawiam się czy jęczmienia jeszcze nie wspomoc dawką mocznika, czy nie za późno? dawałem jedynie przedsiewnie 170kg polifoski, ogolnie jak on wygłada, laikiem jestem w tym, pole rendzina IIIklasa

post-63384-0-30434500-1370469536_thumb.jpg

 

 

 

U mnie jest żółto brązowy tylko tam gdzie idzie melioracja jest w miarę ładny myśle że już nic z tego nie będzie jak trochę przeschnie choć nie wiem kiedy trzeba będzie pomyśleć co zrobić z tym fantem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Może to być efekt przy parzenia opryskiem albo z nadmiaru wody. Nie widać dokładnie liścia ale nie wygląda to na chorobę grzybową. Jak zrobi sie ciepło i słonecznie powinien sie sam zregenerować choć wspomóc go troszkę można albo mocznikiem dolistnie lub troszkę saletry posiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Według mnie to owies głuchy usycha po oprysku.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

do kiedy można jęczmień jary pryskać modusem na skrócenie bo już chyba zaczyna wyrzucać liść flagowy czy może czymś innym skrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pume do kiedy można stosować, przez te deszcze i ulewy juz od 2 tygodni mam 1000l wody w opryskiwaczu i nic nie moge zrobic

 

na 2 liścienne zastosowałem granstar i chyba będe musiał ten zabieg powtórzyc tylko czym najtaniej wyjdzie na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj