Polecane posty

MarcinPykuS    68

Ja też dzisiaj dopiero zacząłem, no i lekko spóźniony jestem, bo jęczmień spory :( . Ostatecznie pryskam Moddusem 0,4l/ha+Falcon 1l/ha+siarczan magnezu+odżywki.

 

Mam takie pytanie. Nie udało mi się wcześniej opryskać 3ha na chwasty, no i co robić-wpierw jechać regulatorem wzrostu+fungicyd, a po kilku dniach herbicydem? Czy odwrotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Rozumiem że w jęczmieniu jarym. Zależy jaki herbicyd bo nie każdy można stosować w późniejszych fazach rozwojowych.

Witam, w środę dało się dopiero wjechać na jęczmień jary z opryskiem na zielsko (lintur + axial), jęczmień w fazie 1 kolanka, kiedy mogę jechać z saletrą żeby zielsko nie odbiło?

Jak dasz za tydzień to nic się nie stanie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Stosowałem Axial z Adigorem + Lintur. Eh, szkoda, że nie udało mi się tego prysnąć wcześniej :unsure: . A mniej więcej jaki odstęp czasu powinien być pomiędzy tymi zabiegami?

 

Z regulatorem tak samo, już miało być opryskane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Lintur do końca fazy krzewienia, axial do fazy liścia flagowego wiec po zastosowaniu linturu jest dużo czasu na stosowanie axialu. Jak chcesz zastosować jak najszybciej to polecam tydzień przerwy w zabiegach.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Napisano (edytowany)

Ja jechałem od razu Lintur+Axial. Jęczmień jest już w fazie strzelania w źdźbło, więc nie wiem-pryskać tymi środkami, czy mogą zaszkodzić (chodzi mi o Lintur)?

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Kiedy siane te jęczmienie że dopiero idą w źdźbło lub mają pierwsze kolanko?

Karbendazym to dobra substancja na jęczmień? Jakie choroby zwalcza bo sarfun jest tani a myślałem żeby teraz nim pojechać a jak pojawią się ości to tebukonazolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Ja siałem ok. 20 kwietnia, wjechałbym z herbicydem wcześniej ale przez 2 tygodnie cały czas lało, teraz to już powinienem lecieć z nawozem.

Co lepsze do zasilania jęczmienia jarego saletra czy mocznik?

Edytowano przez celtis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

ja pryskałem axialem a na drugi dzień fungi + 20 kg mocznika na opryskiwacz 300 l i miotła po 7 dniach uschła ale to było w pszenżycie więc stosowanie saletry bym na waszym miejscu uzależniał od fazy rozwojowej rośliny i od spodziewanych opadów żeby je wykorzystać a nie od terminów stosowania środków ochrony roślin, bo te jak dobre do zrobią swoje. A saletra to po dwóch dniach niejest jeszcze dostępna dla roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Na jęczmień CCC? W jakim celu?

Przed wczoraj pryskałem jęczmień w fazie trzeciego kolanka i go lekko przypaliło. Dałem litr optimusa na 2ha + 7%mocznika + 4%siarczanu Mg + 1l/ha insolu3. Co mogło być tego przyczyną? Mocznika chyba nie było za dużo, pryskałem wieczorem(zacząłem o 17) i nie było zbyt ciepło ani dużego nasłonecznienia. Chmur było więcej jak słońca, co prawda woda ze studni głębinowej...ale zawsze tak robię i nie raz było cieplej

 

 

Przez ostatnie kilka lat CCC utrzymało mi jęczmień. Mówią, że on nie działa w jęczmieniu ale chyba jednak działa. W porównaniu z kontrolą na tym samym polu i nawożeniu to noc a dzień.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

No właśnie, saletra od razu nie zacznie działać, minie trochę czasu zanim będzie dostępna dla roślin i jeszcze musi zostać pobrana. Zanim to nastąpi herbicyd zrobi już swoje. moim zdaniem można jednego dnia najpierw wysiać saletrę na suche rośliny a później pryskać

 

kurde miałem dziś pryskać axialem a tu jak na złość znowu deszcz a jęczmień siany 19kwietnia a w środę miał trzecie kolanko 2cm nad drugim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Lintur by mógł jeszcze do tego dodać? Bo mój jęczmień jest taki sam :unsure: . Ten co był wcześniej opryskany przeciwko chwastom zacząłem wczoraj skracać moddusem, a niby powinno się między 1, a 2 kolankiem. A dzisiaj znowu pada i nie mogę dokończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

No właśnie, saletra od razu nie zacznie działać, minie trochę czasu zanim będzie dostępna dla roślin i jeszcze musi zostać pobrana. Zanim to nastąpi herbicyd zrobi już swoje. moim zdaniem można jednego dnia najpierw wysiać saletrę na suche rośliny a później pryskać

 

kurde miałem dziś pryskać axialem a tu jak na złość znowu deszcz a jęczmień siany 19kwietnia a w środę miał trzecie kolanko 2cm nad drugim

kolejność to aż tak dużego znaczenia nie ma bo oprysk to zabardzo nie zmoczy roślin ani gleby bo to kilkanaście minut i roślina wchłania za mała dawka na m2 żeby było mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Lintur by mógł jeszcze do tego dodać? Bo mój jęczmień jest taki sam :unsure: . Ten co był wcześniej opryskany przeciwko chwastom zacząłem wczoraj skracać moddusem, a niby powinno się między 1, a 2 kolankiem. A dzisiaj znowu pada i nie mogę dokończyć.

Nie używam linturu od 4lub 5lat, trudno mi powiedzieć czy jeszcze teraz można tym pryskać. Trochę późno i wydaje mi się że w mieszance łatwiej uszkodzić rośliny. Etefonem można skracać chyba do liścia flagowego tylko z tego co czytałem działa krótko 3-5dni i skraca tylko ten odcinek który w danej chwili rośnie. Przez te ciągłe opady zacząłem się zastanawiać czy teraz nie dać jakiegoś fungicydu

 

 

Lepiej żeby granulka saletry nie przykleiła się do liścia, a jak wpadnie w kąt liści to może uszkodzić źdźbło stąd moja ostrożność. Zresztą lepiej w dzień siać nawozy a wieczorem pryskać, przynajmniej ja tak robię jak nie zanosi się na deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Niby do końca fazy krzewienia można pryskać Linturem, więc nie wiem czy ryzykować-może ktoś stosował tak późno?

 

Mieszać można, bo stosowałem tak i nie było żadnego problemu, jednak 3ha nie zdąrzyłem zrobić.

 

Skracam Moddusem, też już jest trochę późno, no ale co zrobić. Do tego idzie fungicyd+siarczan+odżywki.

 

Tylko właśnie mam problem z tym polem, które nie zdąrzyłem jeszcze opryskać :mellow: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu123    0

Witam.

Jęczmień ze zdjęć został posiany dosyć późno. Stanowisko po pszenicy, i gorczycy na poplon.

Na początku ładnie rósł dopóki nie "zalało" go. Potraktowałem go siarczanem magnezu dolistnie i posypałem azotem. Trochę się poprawił ale po ostatnich opadach znowu coraz gorzej wygląda.

Czy wg. was to tylko kwestia opadów czy również braku jakichś składników?

Da się to jeszcze odratować?

post-69992-0-75994800-1370185154_thumb.jpg

post-69992-0-56973700-1370185168_thumb.jpg

post-69992-0-63689300-1370185181_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu123    0

Pod korzeń poszło 200kg/ha polifoski 6.

 

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

To typowy objaw przy przekropnym roku niestety nie tylko u ciebie , ja widziałem dzisija kilkadziesiąt hektarów owsa może z 1 t posladu uleci za długo pada późny siew naruszone stosunki wodno-powietrzne w glebie najzwyczajniej ta woda nie ma już gdzie wsiąkać a melioracje się starzeją o ile są i czasami zboże lepiej wygląda na nie drenowanym polu niż na pozatykanych saczkach.

 

Jaj wyjrzy słońce trochę się poprawi - zaprawiałeś mat. siewny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu123    0

Z tą wodą to pewnie masz rację bo tam gdzie jest wyżej jest troszkę lepiej. A w dołkach dalej woda stoi. Do tego 5 klasa + brak drenażu a gdzieniegdzie nawet melioracji.

Ostatnio się poprawiło ale zastanawiam się czy nie można by temu jakoś pomóc. Może jakieś składniki zbytnio wymyło?

 

Materiał nie był zaprawiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

z tego na zdjęciach to już nic nie będzie. Jezeli całe pole tak wygląda to ja bym chyba odpuścił, jeżeli są miejsca lepsze to walić odżywki, w szczególności siarczan magnezu. Na jęczmień działa super.

 

a miotła jak szaleje....

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Ja też tak mam na glinie 2 razy siałem teraz troche lepiej tez był troche zółty ale sie zazielniał

a na piachu jest narazie świetni pasuje jak nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj