Polecane posty

Runder    16

Jedyne rozwiązanie to Chisel 75 WG jak nie znajdziesz w sklepie to zamów przez neta, ale ostrożnie z dawkowaniem bo jest bardzo mocny powyżej 40g nie radzę !


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cypiz5    7

pierwsza opcja zrób badanie gleby jesli nie znasz pH druga opcja czy przypadkiem nie siałes w mokra ziemie ? Jeczmien strasznie nie lubi mokrej gleby podczas siewu.

właśnie najprawdopodobniej to mam złe pH ale nie badane i wapnowane te pola nie były nie wiadomo kiedy niestety przyszły rok trza wszystko wapnować. Ale czy moge chociaż jakoś to podratować lekko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

mnie też żółknie i to tak jak na mozaice placami siane w mokre nie było bo się kurzyło za siewnikiem no ale ziemi w głąb nie przesuszałem bo wody szkoda i mam to gdzieś niech się zbiera do góry bo mnie szlak trafi co za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1
Napisano (edytowany)

tak aż bym daleko się nie posunął z diagnozą,kolejne listki już nie powinny żółknąć, ale dajcie jakiś siarczan magnezu

Edytowano przez ZETTI77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

To wszystko chemia zabija, dajecie przedsiewnie, pogłównie i jeszcze wspomagacze dolistnie, potem lejecie hamulce i opryski, ile ta ziemia tego zniesie. Dać wapno, obornik i wystarczy.

 

No pewnie, zgoda ale mój rośnie na oborniku i Polifosce 6 przedsiewnie, czy to aż tyle chemii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

No pewnie, że za dużo. Czytaj ze zrozumieniem - wapno i obornik. Tylko wtedy plon to nie 5 czy 6 ton tylko 1,5 może 2,5 ale nigdy nie wiadomo jaki plon Cię satysfakcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14
Napisano (edytowany)

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/51762-jeczmien-jary-co-mu-jest/

 

zobacz czy to nie wygląda podobnie, jak u mnie w tamtym roku.

Ja dziś przesiewam jęczmień, bo cały wymorzyło :/

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

A satysfakcjonowała by Ciebie ta twoja średnia 2t/ha?

Skąd tu brać tyle obornika? U mnie nie wystarcza, a że pole nowe, dzierżawione było parę ładnych lat to nie do końca zadbane - akurat na to wypadło, że jest z obornikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Nie nie ja nie stosuję się do zaleceń tego pana powyżej, ba wręcz w nie w ogóle nie wierzę. Mnie satysfakcjonują plony powyżej 4,5t/ha. Ten post był pół żartem napisany. Moim skromnym zdaniem ten jęczmień na obrazku wygląda, jakby go saletra poparzyła albo jakiś grzyb atakował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a ja jeszcze nie zasiałem, miałem dziś siać lecz znów dopadało i mokro, czy jest jeszcze sens siać jęczmień jary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CARYX    11

mam takie pytanie czy ktoś z was pryskał jęczmień jary mustangiem forte w dawce 1 l/ha zlecana na jęczmień 0,8l/ha ,zastanawiam się nad taką dawką bo mam duży problem z ostrożniem na tych polach co rośnie jęczmień. Może coś innego polecacie na dwuliścienne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Napisano (edytowany)

Mam zagwozdkę, Opryskałem jęczmień na T1 - Tilt + MondAtak w terminie 02 maja zabieg w fazie około bbch 31. W planach jest T2 ale jęczmień szybko rośnie. Dziś jest 12.05 i widzę ze pewnie niedługo zacznie się wykłaszać. Pytanie brzmi: Kiedy najpóźniej można przelecieć fungicydem. Przed kłoszeniem, kwitnieniem czy po kwitnieniu. Myślę, że najlepiej chyba podczas ukazywania się pierwszych ości. Narazie chorób nie widać.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No i bardzo dobrze myślisz ;) Daj najlepiej jeszcze przed kwitnieniem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

Witam jęczmień jary mi żółknie,ph6 magnez dobry wynik badania.Siany koniec kwietnia proszę o poradę czy pryskać na chwasty i siać nawóz czy mam jeszcze odczekać ja myślę ze ma za mokro i tak się dzieje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Na jęczmień jary chcę zastosować pumę+chwastox turbo,a czy mogę do tego dodać chwastox trio bo zostało mi pół litra?Można tak pomieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na jęczmieniu ozimym pojawiły się drobne czarne plamki, wie ktoś może co to może być? 10 dni temu robiłem zabieg fungicydem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Mam dokładnie to samo. Obstawiam przypalenie bo niemożliwe, że fungicyd nie działa. Tilt+prochloraz. Trzeba obserwować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro330    5

koledzy kiedy moge zastosowac antywylegacz w jeczmienu jarym i co byscie polecili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

witam ponownie, jak juz wspominalem mam nikle pojecie o uprawie, robie bo musze

podsumowujac chce dac tak:

na koniec krzewienia mustang forte 0,8 na ha

strzelanie w zdzlo saletra 100 kg na ha

5 dni po saletrze chce dac cerone+artea, mozna to laczyc? to nic ze area ma byc pryskana drobno a cerone sredniokropliscie?

co byscie jeszcze dodali do tego zestawu, jeczmien jary oczywiscie, przedsiewnie 150 na ha polifoska 6 i 150 kg saletrzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam jęczmień jary od tygodnia usycha tzn już usech dostał wszystko to co było mozliwe ,zeby go uratować i nic a nic :(

post-27331-0-42462200-1368548508_thumb.jpg

post-27331-0-03665000-1368548514_thumb.jpg

post-27331-0-39684200-1368548519_thumb.jpg

post-27331-0-76924100-1368548524_thumb.jpg

post-27331-0-88401600-1368548529_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

jeszcze cd pytania wyzej

zauwazylem na polu pojedyncze chwasty, rzepak i cos jeszcze, nie ma tego duzo ale jest, a to faza 3 liscia dopiero a podobno w pelni krzewienia sie powinno pryskac, dac juz mustang czy czekac do pelni krzewienia

powiedzcie mi jeszcze,wyrywam roslinke, widac tam 3 liscie( poprostu 3 takie trawki

czy to jesyt faza 3 czy 2 liscis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

witam ponownie, jak juz wspominalem mam nikle pojecie o uprawie, robie bo musze

podsumowujac chce dac tak:

na koniec krzewienia mustang forte 0,8 na ha

strzelanie w zdzlo saletra 100 kg na ha

5 dni po saletrze chce dac cerone+artea, mozna to laczyc? to nic ze area ma byc pryskana drobno a cerone sredniokropliscie?

co byscie jeszcze dodali do tego zestawu, jeczmien jary oczywiscie, przedsiewnie 150 na ha polifoska 6 i 150 kg saletrzak

 

Może się za mało znam ale uważam, że nie potrzebnie dawać jest antywylegacz przy nawożeniu 83,5 kg N. Ja bym się zastanawiał, gdyby było to powyżej 100 kg N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

a jak resZta srodkow? i co z dalsza czescia pytania?:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj