Polecane posty

adam882    11

i szykuj kombajn :D 50kg mocznika to trochę mało. Jak jęczmień pojawi się na powierzchni daj ze 150kg mocznika albo 200kg saletry. No i czytaj ten temat od początku bo poco powtarzać

 

 

no tak ale na jesień dałem 25t obornika od świń. Jestem nowicjuszem w uprawie roślin i dopiero się ucze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

panowie pisze poraz kolejny

zasialem dzis jeczmien i nie wiem co dalej

kiedy mam dac oprysk na chwasty,grzyba , skracanie i druga dawke azotu?

dzis siew, za ile dni mniej wiecej cos robic? zbiera sie kamienie po siewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kolego poczytaj temat a na pewno się dowiesz, poza tym jak nie wiesz co kiedy robić to są tematy na af gdzie wszystkim użytkownicy piszą co wykonywali poszczególnych dni. Na razie się ucz, to nie jest do wykonania osiągnąć super plony w 1 roku gospodarowania. Ja próbuje od paru lat, jest lepiej ale jeszcze lata świetlne do dobrych wyników.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

panowie pisze poraz kolejny

zasialem dzis jeczmien i nie wiem co dalej

kiedy mam dac oprysk na chwasty,grzyba , skracanie i druga dawke azotu?

dzis siew, za ile dni mniej wiecej cos robic? zbiera sie kamienie po siewie?

 

Kamienie się zbiera dopiero po żniwach :)

 

Co za głupie pytania? Skąd mamy wiedzieć jaki będzie przebieg pogody u ciebie i rozwój wegetacji żeby powiedzieć za ile dni pryskać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Kamienie można pozbierać teraz bo jak pozbiera kombajn to może być bardziej kosztowne, szczególnie że jęczmień jest zazwyczaj niski i lubi się położyć. Na ŚOR jest zaznaczone w jakiej fazie należy wykonać oprysk, nie każdy robi tym samym, trzeba czytać etykiety i obserwować rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

czy jeczmien ozimy mozna pryskac atlantisem stosował ktos?? podobno dobry srodek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

witam. zasiałem w tym roku ok 25 ha jęczmienia eunova z czego na ok 14 ha stanowiskiem była łąka. zaorane na jesień i nie pryskane na chwasty :/// dzisiaj skończyłem siać i zauwżyłem że miejscami zaczyna wychodzic trawa i inne chwasty... moje pytanie w związku z tym czy chwastox turbo i puma wystarcza aby "jakoś" to wyglądało? perzu raczej nie ma, tylko w kilku miejscach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

jak tam sam chwastox turbo jak zboze troche wzejdzie to starczy? raz sie pryska od chwasta?

moge jednego dnia prysnac a drugiego dac saletrre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

http://www.zch.sarzyna.pl/sor/herbicydy/Chwastox_Turbo_340_SL.html

zależy jakie masz chwasty. Tam jest jakie są wrażliwe i w jakiej fazie się pryska. Należy zwracać uwagę na wielkość rośliny uprawnej ale też na wielkość chwastów. Chwastoksy to herbicydy na dwuliścienne, nie ruszą jednoliściennych

Saletrę możesz siać nawet tuż przed opryskiem byle rośliny były suche, jak ziarenko przyczepi się do wilgotnego liścia to rozpuści się i wypali

 

filantrop może lepiej daj chwastoks trio, zawsze to jeszcze jedna substancja aktywna, nie wiem jak puma radzi sobie z trawą ale możliwa będzie konieczność desykacji przed zbiorem tak więc raczej bez glifosatu nie obędzie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

dobra opryski to sobie doczytam jakos

ale tak praktycznie, chce dac dawke saletry poglownie jak zboze troche wzejdzie

to na co musze zwrocic uwage? czy byl deszcz, czy bedzie? co jest korzystne a co niekorzystne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

witam. zasiałem w tym roku ok 25 ha jęczmienia eunova z czego na ok 14 ha stanowiskiem była łąka. zaorane na jesień i nie pryskane na chwasty :/// dzisiaj skończyłem siać i zauwżyłem że miejscami zaczyna wychodzic trawa i inne chwasty... moje pytanie w związku z tym czy chwastox turbo i puma wystarcza aby "jakoś" to wyglądało? perzu raczej nie ma, tylko w kilku miejscach

Ja kolego też bedę najprawdopodobniej pryskał pumą i chwastoksem a zasiałem podobnie jak Ty tylko że mniejszy areał i myślę że te opryski w zupełności wystarczą aby było czysto.Pozdrawiam

Edytowano przez sybiuszek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w zeszłym roku Puma przepuściła trochę owsa głuchego i dlatego w tym roku planuję spróbować Axiala. Zobaczymy jak on sobie poradzi. A pomieszam go albo z Linturem albo Chwastoxem turbo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustang261    0

witam .mam pytanie jeczmien juz umnie powschodzil jednak dzisiaj zobaczylem ze koncowki sa jakies białe , ogladajac dalej zobaczylem ze na kazdym sa jakies malutkie czarne robaczki , waskie dlugie na 2-3 mm . moze wiecie co to jest , czy pryskac to i czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

U mnie jęczmień też powschodził ale na razie czysto natomiast na śąsiednim polu gdzie jest żyto i pszenżyto mam sporo skrzypionki jutro jak będe dawał fungicyd dodam coś na te robale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Już jest skrzypionka? nie za wcześnie? Zawsze myślałem że skrzypionka tak od czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

sam się zdziwiłem narazie są dorosłe osobniki ale jest ich sporo i większość się ujeżdża więdz pewnie zaraz będą jaja a mam pryskać fungicydem wiedz za jednym zamachem chce załatwić wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Chrząszcze są nie groźne. Ważniejsze jest zwalczanie larw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary48    0

Mam do Was pytanie czy może pryskał ktoś Huzarem jęczmień ozimy? Abo nie wiecie czy można w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie stosował ktoś preparat z grupy ccc na skracanie źdźbła w jęczmieniu ozimym i czy w ogóle można stosować??? bo na etykiecie nic nie znalazłem żeby można było takimi preparatami skracać jęczmień ozimy


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a ja jeszcze nie zasiałem jęczmienia jarego bo co obeschnie to dopada i zastanawiam się czy jest jeszcze sens siać, a u mnie też już widać skrzypionkę szczególnie na życie hybrydowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Cieszcie się, że macie deszcze. U na sucho. Można powiedzieć nawet, że susza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

nie ma z czego się cieszyć bo zboża jare powinny być już posiane a tu jeszcze w bruzdach woda stoi jedyne pocieszenie to trawy ładnie rosną, a jęczmień czeka w workach, jeśli było by można oddał bym Ci trochę tego deszczu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

To są larwy czy postacie dorosłe skrzypionki? Jest takie nasilenie że trzeba zwalczać?

 

Nie narzekam na pogodę, jęczmień rośnie jak trzeba. Zaczynało robić się sucho ale spadł deszcz w sobotę w nocy, a ostatniej nocy była burza. Wszystko zrobione w terminie tylko siew trochę opóźniony ale jak będzie pogoda sprzyjać to nadrobi. Teraz czekam żeby zaczął się krzewić to dam mikro i siarczanem Mg a później herbicydy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj