Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6112 odpowiedzi na ten temat

#1381 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 09 czerwiec 2012 - 20:14

Jęczmień ozimy i jary Ja stosowałem Fastac 100 EC efekt bardzo dobry w dawce 100 ml na ha w ilości 300 litrów wody cena ok. 16zł/ha. A w kapuście dodaje Dursban 480 EC w dawce 1lha.
Fastac 100 EC to środek owadobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym i żołądkowym przeznaczony do zwalczania szkodników kłująco-ssących i gryzących.

Edytowany przez przemek121088, 09 czerwiec 2012 - 20:23.

Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 22:55
  •  

#1382 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 09 czerwiec 2012 - 20:32

Jęczmień ozimy i jary Jeszcze nie zawiodłem się na Bi. Działa systemicznie i byle deszcz go nie zmywa. Kontaktowo i żołądkowo. A że lepiej działa jak jest ciepło to przeciez w maju, czerwcu jest ciepło. Ale najważniejsze że działa systemicznie a nie tylko powierzchniowo. Jedyny minus to że nie jest najtańszy

#1383 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 10:39

Jęczmień ozimy i jary Ja pryskałem DECIS i mszycy nie ma, ale dawkę dałem dużo większą ( by gady skutecznie zniszczyć )

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Sprawdź swój jęczmień zobacz »

•  

#1384 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 11:25

Jęczmień ozimy i jary stosował ktoś yara folicare?? mam zamiar dać go przy okazji zwalczania mszyc... nie ma przeciwskazań w fazie kłoszenia??

#1385 Share AUSTERNPILZ

AUSTERNPILZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Produkcja rolna, uprawa boczniaka

Napisany 10 czerwiec 2012 - 13:57

Jęczmień ozimy i jary Witam. Czy stosował ktoś granstar utra sx wraz z mocznikiem i bittersaltzem (siarczan magnezu) ???

Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

#1386 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 07:36

Jęczmień ozimy i jary Ja od dłuzszego czasu przeglądam to forum, wiele czytając, mało pisząc.
Zauważyłem że jest na forum trochę osób posiadających dużą wiedzę i spore doświadczenie w uprawie zbóż. Chciałbym się tutaj zwrócić do nich o pomoc.
Na swoich polach mam ciągle ten sam problem ze zbożem, otóż pięknie wschodzi i ładnie rośnie do chwili kłoszenia. Podczas kłoszenia zboże mocno "siada"
redukuje pędy boczne i ogólnie robi się bardzo słabe. Jest to z pewnością związane z suszami majowymi i słabą pojemnością wodną gleby w tym miejscu. Ale może przyczyna jest jeszcze gdzieś, może za dużo azotu, moze azot w ostatniej dawce posiany zbyt późno. Czy ktoś może podzielić się swoją wiedzą na ten temat.

#1387 Share ORZMO

ORZMO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 09:39

Jęczmień ozimy i jary @AUSTERNPILZ Granstarów nie wolno mieszać z nawozami. Czytaj ulotki.

#1388 Share PaWeL07

PaWeL07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 czerwiec 2012 - 21:51

Jęczmień ozimy i jary Koledzy mam pewne obawy, teraz to i tak już musztarda po obiedzie, ale chcę się zapytać.

A więc, dzisiaj pojechałem pryskać jęczmień jary fungicydem z odżywką i mocznikiem + środek na robala. 4 dni temu byłem na polu to dopiero pojawiały się ości na zewnątrz. Pogoda pozwoliła dzisiaj pryskać. Zajechałem i patrzę a na kłosach widać już że zaczyna się kwitnienie. Miałem dylemat, czy pryskać, czy wylać 400l cieczy. Postanowiłem opryskać.

Jak myślicie nie zaszkodziłem mu za bardzo? Szkół rolniczych nie kończyłem, więc jeszcze takie pytanie. Czy jęczmień zawsze tak szybko zaczyna kwitnąć od wyjścia kłosa?
KPK Kumurun Team

#1389 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 00:21

Jęczmień ozimy i jary Witam. Koledzy mam pytanie, mianowicie chodzi mi o nawożenie. Mój jeczmień jary jest w fazie kłoszenia ma wysokosć z 50-70 cm czy ma sens posypac po nim tak ok 100kg/ha saletry.? wczesniej tego nie robiłem ze względu na susze, teraz pada i czy w stosunkowo chłodny dzień bez słonca miedzy deszczami można by wjechać i posypac.?

#1390 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 13 czerwiec 2012 - 05:28

Jęczmień ozimy i jary PaWeL07 myślę, że mu nic nie zaszkodzisz tylko pomożesz, mój sąsiad zawsze pryska jak zboże kwitnie i nic mu się nigdy nie stało :) mówi że w tym roku jest duże nasilenie chorób grzybowych i trzeba pryskać i pilnować zboża... trzy dni temu też miałem taki dylemat i wszystko wyszło ok :)
ZETOR Team !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1391 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 13 czerwiec 2012 - 08:31

Jęczmień ozimy i jary podczas kwitnienia nie można pryskać tylko pszenżyta

#1392 Share PaWeL07

PaWeL07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 czerwiec 2012 - 08:38

Jęczmień ozimy i jary To mnie trochę uspokoiliście, no zobaczymy jak to wyjdzie, mam nadzieję że wszystko będzie OK :)

A czy to normalne że jęczmień tak szybko zaczyna kwitnienie, po tym jak wyjdzie na wierzch? Minęło dosłownie 3, 4 dni.
KPK Kumurun Team

#1393 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 14:11

Jęczmień ozimy i jary Dokladnie jak kolega szymon napisal.Podczas kwitnienia nie pryskamy pszenżyta.
@pongo88.Mozesz posypać saletre,wplynie to pozytywnie na wypelnienie ziarna i parametry

#1394 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 14:18

Jęczmień ozimy i jary Jęczmień tak samo jak i pszenica jest samopylny i kwitnie jeszcze w pochwie liściowej jak pojawi się kłos to już jest po kwitnieniu.

#1395 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 10:34

Jęczmień ozimy i jary

podczas kwitnienia nie można pryskać tylko pszenżyta

zapomniałes o zycie które jest tylko i wyłacznie obcopylne

#1396 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 17 czerwiec 2012 - 20:38

Jęczmień ozimy i jary no zapomniałem sory

#1397 Share balon24

balon24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    piłka nożna

Napisany 20 czerwiec 2012 - 19:16

Jęczmień ozimy i jary Panowie na kłosach w jęczmieniu pojawił się brązowo rdzawy kolor . Co może być przyczyną tego ? Ostatni oprysk fungicyd+insektycyd+mocznik , może ten mocznik zaszkodził ?

#1398 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 21:16

Jęczmień ozimy i jary Koledzy mam pytanie i prosze o odp co mógłbym zastosować w fazie wykłoszenia bo jęczmień mi się juz ładnie wyklosił ????? jakie dożywki i dodatki czy coś??? żęby był jakiś rezyltat. dodam 2v razy dawałem dolistnie mocznik i raz na grzyba z góry dziękuje

#1399 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 23 czerwiec 2012 - 12:35

Jęczmień ozimy i jary U mnie w jęczmieniu gdzie niegdzie i w mokrych miejscach wywaliła jakaś trawa chyba jakaś wiechlina bo życice axial zwalczył ale tego nie czy to się rozsieje na przyszły rok też macie jakieś doświadczenia dodam że tego nigdy nie mniałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1400 Share Pawel2678

Pawel2678

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 05:14

Jęczmień ozimy i jary chciałbym się dowiedzieć czy mogę coś pomuc swemu jęczmieniowi jaremu otórz w fazie 2 kolanka dałem 0,3 modusa i od ok 3 tyg. jęczmień nie może w pełni się wykłosic ok 2-3 pięterek cały czas jest w pochwie i nie może wyjść ? nie wiem czy może dać mu dolistnie mocznika? dodam że dałem ok 80 kgN odmiana eunowa w ostatnich 4 tyg. 3 razy pryskałem na robala - mszyce i skrzypionki chciały mnie zjeść no i tydzień temu prysnołem arteom bo troszkę grzybka dostał