X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#1281 Share Dziadingo245

Dziadingo245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 maj 2012 - 20:01

Jęczmień ozimy i jary a możesz mi coś powiedzieć na temat środka na głuchy owies axial

czy w jęczmieniu jarym trzeba to stosować z adigorem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 11:12
  •  

#1282 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 22 maj 2012 - 20:24

Jęczmień ozimy i jary Axiala nie stosowałem. Stosowałem Pumę - działa.

#1283 Share Holi

Holi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 maj 2012 - 21:12

Jęczmień ozimy i jary Witam,
W jęczmieniu jarym pojawiła mi się pasiastość liści jęczmienia, w zeszłą sobote opryskałem mirage (1l/ha) oraz resztą falcon (0,6l/ha) + 25 kg mocznika / 450l wody / całość, mam tego 1,5 ha.
Dziś byłem na polu i z daleka widać, ze jest żółty, jak podejdzie się bliżej to częśc liści ma "suche końcówki" ogólnie nie jest tragicznie, ale do ideału mu dużo brakuje, dolne partie rośliny wyglądają dobrze.
Jak myślicie przejdzie mu?
ten oprysk mu pomoże, ale kiedy zadziała ?
może jakś odrzywka?
czy może przygotowac się na kolejny zabieg?
pozdr.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1284 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 22 maj 2012 - 21:40

Jęczmień ozimy i jary Holi przypaliłeś go mocznikiem .
Czy można zastosować modus na liść flagowy czy pozostaje tylko cerone ?? można dodać do tego bumper albo artea + mocznik + siarczan ???

#1285 Share Holi

Holi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 maj 2012 - 09:41

Jęczmień ozimy i jary czym / jak go podratować?
co proponujecie?
czy samo przejdzie?

#1286 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 23 maj 2012 - 10:04

Jęczmień ozimy i jary Rzeczywiście mogłeś go lekko przypalić,choć stężenie lekko ponad 5%,niby nie powinno,ale brak mi siarczanu magnezu.Pamiętaj mocznik znacząco obniza temperature cieczy dodając siarczan magnezu podwyższasz ją znacząco.Efekt przypalenia występuje po przez różnicę temperatur cieczy w opryskiwaczu,a temperaturą powietrza,należy w sposób jak najbardziej możliwy zniwelować tą różnice.Zabiegi przy obecnej temperaturze[ponad 25 stopni] wykonywać wieczorem i to pużnym.

#1287 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 23 maj 2012 - 10:40

Jęczmień ozimy i jary Dokładnie tak jak kolega up , ja tez mój przypaliłem ale nie przez mocznik tylko ze twój sie żółci mój miał popalone końcówki i wgl tragedia grzyb sie też rzucił , mnie uratowała obniżka temp i mocny paro dniowy deszcz teraz bo uschniętych końcówkach ani śladu po grzybie też ,jest piękny ciemno zielony jęczmień wczoraj go zasiliłem siarczanem + makro a przypalenie wyszło na+ nie będę sie martwił ze mi go położy , ja na twoim miejscu bym zastosował siarczan + makro i wieczorem na pole tak jak ja ok 21-22 bez rosy i powinny być efekty pozdrawiam

#1288 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 maj 2012 - 11:03

Jęczmień ozimy i jary dziadingo stosowałem w tym roku Axial 0,3l + Adigor 0,9l + Mustang Forte 0,8l/ha troche jęczmien przybladł po tej mieszaninie ale juz nabrał właściwego koloru i rosnie, owies głuchy padł reszta dwuliściennych również.

Edytowany przez proxy8441, 23 maj 2012 - 11:05.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1289 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 23 maj 2012 - 11:28

Jęczmień ozimy i jary

Witam,
W jęczmieniu jarym pojawiła mi się pasiastość liści jęczmienia, w zeszłą sobote opryskałem mirage (1l/ha) oraz resztą falcon (0,6l/ha) + 25 kg mocznika / 450l wody / całość, mam tego 1,5 ha.
Dziś byłem na polu i z daleka widać, ze jest żółty, jak podejdzie się bliżej to częśc liści ma "suche końcówki" ogólnie nie jest tragicznie, ale do ideału mu dużo brakuje, dolne partie rośliny wyglądają dobrze.
Jak myślicie przejdzie mu?
ten oprysk mu pomoże, ale kiedy zadziała ?
może jakś odrzywka?
czy może przygotowac się na kolejny zabieg?
pozdr.

Jeśli faktycznie to ta choroba, to tylko uspokoiłeś swoje sumienie.
Pasiastości liści jęczmienia może zapobiec jednie zaprawianie nasion.
DEZERTER

#1290 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 23 maj 2012 - 20:08

Jęczmień ozimy i jary mam problem stosowałem na jęczmień jary siarczan magnezu 7kg + yara kristalon NPK 18 18 18 2,5kg + tilt turbo 0,8 + modus 0,3l to oczywiście dawki na ha i go sobie przypaliłem czym mu pomóc link do fotek http://www.gadufoto.pl/33695410
dodam ze późno pryskałem pszenice jarą i niema takiego problemu
już wiem jest to chyba Plamistość siatkowa pryskam jeszcze Artea zobaczymy czy podziała

Edytowany przez menos, 23 maj 2012 - 20:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1291 Share JohnyBravo777

JohnyBravo777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania::)

Napisany 24 maj 2012 - 06:16

Jęczmień ozimy i jary Ja np dałem w sobotę 30kg mocznika na ha 15% roztworem i 8kg siarczanu magnezu i wielkich efektów po tym nie widzę aby się zazieleniło na ciemno zielono(przynajmniej po trzech dniach nie było tego) Pryskane było wieczorem i nawet ciepłej wody połowę było dolewane.
Jak będę dużo razy jeździł opryskiwaczem to i w koleinach po ciągniku zboże się nie podniesie.
Zaczyna się na polu robić sucho i deszczu na tydzień do przodu nie widać(coś tam skamlali, że w poniedziałek ma być ale ja w to wątpię) tak więc saletry/saletrzaku posypać nie ma sensu i tak się zastanawiam czy przelecieć go w sobotę jeszcze raz 30kg mocznikiem?
Jest sens gdy na polu robi się sucho?

#1292 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 24 maj 2012 - 06:43

Jęczmień ozimy i jary Nie przesadzaj z tym mocznikiem bo ci go położy. Dawałeś coś przeciw wyleganiu?

#1293 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 24 maj 2012 - 07:44

Jęczmień ozimy i jary U mnie sucho ze wszystko sie skreca z dnia na dzien. Mialem pryskac na grzybka ale czekam... spadlo wczoraj z ulewnej burzy :) 1,5l wody. Widzialem wczoraj na chwasty jeszcze pryskali, moze dzis opryskam. Boje sie przypalenia ale plamistos i rynchos... jest... Chcialem dac duett ultra 0,40l i corbel 0,40l / ha (moze siarczan). Prognozy kiepskie. Opady - Kwiecien 24,5l, maj 13l/m.Opady zazwyczaj w malych ilosciach 2-5l troszke zrosilo i zaraz wysycha. I jeszcze jesien i zima sucha jak nigy...

#1294 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 24 maj 2012 - 08:51

Jęczmień ozimy i jary Niestety zapowiada sie susza,nie wróży to dobrze na nasze jęczmienie.
@Johny.Dodaj troche micro do tego składu co planujesz.

#1295 Share JohnyBravo777

JohnyBravo777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 maj 2012 - 10:30

Jęczmień ozimy i jary Pasiu66
Na razie przeciwko wylęganiu nic nie dawałem, zobaczymy jak pogoda i opady deszczu będą się kreować.
Jeżeli zacznie padać deszcz to przelecę go Cerone 60zł/ha niewiele kosztuje aby go nie położyło bo jak będzie susza to po co.
Jęczmień jest na glinie i ma się na razie bardzo dobrze i ładny jest, liście ładnie ziemie zakryły, glina mocno nie wysycha a i wodę jeszcze trzyma ale to tylko jeszcze na kilka dni wystarczy i zrobi się susza nawet na glinie.
Akacja
Planuję dodać micro i dodam ale ile te micro przyniesie efektu na plus to nie wiem a i nie ma jak tego zmierzyć.

Wydaje mi się, że zboże, które zbierzemy będzie drogie ponieważ szykują się podwyżki żywca wieprzowego to i kasę za zboże weźmiemy a i na suszę się zanosi...

#1296 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 24 maj 2012 - 11:02

Jęczmień ozimy i jary koledzy, co najlepiej zastosować przeciw mszycom w jęczmieniu jarym, przedchwilą patrzyłem i mnóstwo mszyc, tylko pare biedronek ale sprawy za mnie nie załatwią, wystarczy coś kontaktowego np. Fury czy np dać Decis Mega w razie czego gdy za pare dni by jeszcze skrzypionka zaatakowała może by sobie jeszcze z nią poradził.??????????

#1297 Share tomet1221

tomet1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 maj 2012 - 11:17

Jęczmień ozimy i jary Witam czy kogę prysnąć w jednym oprysku mocznikiem +siarczan +mikro i coś na skrzypionkę

Edytowany przez tomet1221, 24 maj 2012 - 11:18.

#1298 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 24 maj 2012 - 11:52

Jęczmień ozimy i jary

Ja np dałem w sobotę 30kg mocznika na ha 15% roztworem i 8kg siarczanu magnezu i wielkich efektów po tym nie widzę aby się zazieleniło na ciemno zielono(przynajmniej po trzech dniach nie było tego) Pryskane było wieczorem i nawet ciepłej wody połowę było dolewane.
Jak będę dużo razy jeździł opryskiwaczem to i w koleinach po ciągniku zboże się nie podniesie.
Zaczyna się na polu robić sucho i deszczu na tydzień do przodu nie widać(coś tam skamlali, że w poniedziałek ma być ale ja w to wątpię) tak więc saletry/saletrzaku posypać nie ma sensu i tak się zastanawiam czy przelecieć go w sobotę jeszcze raz 30kg mocznikiem?
Jest sens gdy na polu robi się sucho?

Nie szalej tak z mocznikiem to się daje jak zboże wchodzi w inne fazy a w tydzien raczej to nie możliwe , co do kolein to co że sie nie podniesie słyszałeś o ścieżkach technologicznych tym sie nie martw , a co do nawożenia dolistnego to jest wskazane podczas "suszy" nie wiem czy w afryce mieszkacie ze narzekacie , jest sucho ale bez przesady przynajmniej w moich okolicach warstwa ziemi jest sucha ale wystarczy wykopac mały dołek i ziemia mokra zboże zakrywa ziemie wiec utrzymuje sie wilgoć ale to u mnie a jak u was to nie wiem może dzis wsadze fotki albo jutro z paru kawałków

koledzy, co najlepiej zastosować przeciw mszycom w jęczmieniu jarym, przedchwilą patrzyłem i mnóstwo mszyc, tylko pare biedronek ale sprawy za mnie nie załatwią, wystarczy coś kontaktowego np. Fury czy np dać Decis Mega w razie czego gdy za pare dni by jeszcze skrzypionka zaatakowała może by sobie jeszcze z nią poradził.??????????

Fury to dobry środek polecam

#1299 Share JohnyBravo777

JohnyBravo777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 maj 2012 - 17:26

Jęczmień ozimy i jary Synproboszcza
To skąd ty jesteś, że w całym kraju rolnicy piszą o suszy a u ciebie mokro?
Przecież deszcz który spadł to na piachu już wyparował.
To kiedy mógłbym przelecieć drugim razem mocznikiem 25kg i makro ewentualnie?
Jeszcze nie wiem jak z tym mocznikiem zrobię bo może rzucę saletry/saletrzaku jak deszcz będzie bo jak lecieć mocznikiem to i na fungi coś trzeba dodać i wolałbym rzucić saletrę z saletrzakiem i jak będzie trzeba to Cerone przelecieć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1300 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 24 maj 2012 - 19:03

Jęczmień ozimy i jary Johnybravo podoba mi się Twój avatar :D Zadecyduj sam co wolisz, ja np. czekam też na deszcz musze dać kukurydzy azotu, później dopiero prysk.

W jęczmieniu musze mszyce zwalczyć, a i skrzypionka się pojawia na pszenżycie.

U mnie susza, nie wiem co bym wolał chyba jednak deszcz a potem z 1,5 tyg słonca coby siano wysuszyć.

Edytowany przez proxy8441, 24 maj 2012 - 19:04.