Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#1241 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 15 maj 2012 - 18:40

Jęczmień ozimy i jary

Do mustangów, granstarów, pum nie dodaje się żadnych nawozów :unsure: Mi przypaliło jęczmień po oprysku pumy z chwastoxem turbo :unsure: a miało być wszystko ok :( myślę czy nie pojechać go odżywkami i tytanitem :unsure:

U mnie strasznie popaliło pszenżyto i pszenicę po chwastoksie ale słyszałem że chwastoksy podobno palą rośliny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 16:07
  •  

#1242 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 15 maj 2012 - 19:50

Jęczmień ozimy i jary Zolwik1990 ale to Masz jakieś przebarwienia na pszenżycie ?? u mnie jęczmień to żółty się robi miejscami np. przy omijaniu słupów, drzew, na zakładach :( Na drugi rok jak coś będę już wiedział i rozdzielał te dwa zabiegi :unsure: Na drugim polu zastosowałem chwastox turbo z mocznikiem i siarczanem i niec nie przypaliło ;) chwastoxy przypalają zboża jak są stosowane w późniejszych fazach jak koniec krzewienia :unsure: ale tak to nie powinny

Edytowany przez rafto, 15 maj 2012 - 20:11.

#1243 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 15 maj 2012 - 21:28

Jęczmień ozimy i jary Panowie ,co jest z jęczmieniem jarym,miejscami jest jasny,nie widać żeby tam było mało nawozu bo rośnie jak głupi?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1244 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 16 maj 2012 - 07:30

Jęczmień ozimy i jary Mam pytanie ok 30 dni temu pryskałem jęczmień mieszaniną chwastox turbo plus fantom niestety słabo podziałało na przytulię czy mogę teraz prysnąć na przykład Tomigan?

#1245 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 16 maj 2012 - 10:09

Jęczmień ozimy i jary

niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę ale z tego co pamiętam to efekt będzie aż za dobry, tzn będzie miał problem kłos pokazać.

Dokładnie taki moze wystąpić efekt.

#1246 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 16 maj 2012 - 10:22

Jęczmień ozimy i jary Jaki będzie efekt po zastosowaniu Cerone 480 SL na jęczmień jary, było wysiane 170kg/ha i teraz jest gęsty jak dywan jest w fazie strzelania w źdzło ( BBCH - 31-32), zależy mi na słomie. W zeszłym roku wysiałem 190kg/ ha i jakoś ustał lecz maj był suchy a w tym roku jak narazie jest dość wilgotno i jeszcze nie zastosowałem 2 dawki N mi zastanawiam się czy dać ta druga dawkę? Jesienią było dane 35t obornika/ha a wiosną przedsiewnie 180kg polifoski MaX+ 100kg moczniku, doradźcie

#1247 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 16 maj 2012 - 12:07

Jęczmień ozimy i jary no ja zastosowałem oprysk siarczan 5%, mocznik 12% , insole , mustang , bumper zadnych przeciwwskazań nie było na etykietak a jednak przypalilo , ale trudno co bedzie może sie wyliże

#1248 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 16 maj 2012 - 16:22

Jęczmień ozimy i jary Co polecacie na skrócenie jęczmienia z owsem? Jakim środkiem opryskać?

#1249 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 16 maj 2012 - 20:54

Jęczmień ozimy i jary

no ja zastosowałem oprysk siarczan 5%, mocznik 12% , insole , mustang , bumper zadnych przeciwwskazań nie było na etykietak a jednak przypalilo , ale trudno co bedzie może sie wyliże

no człowieku jak mogło nie przypalić jak zastosowałeś herbicyd z fungicydem i jeszcze dodałeś płynny azot i jeszcze siarcvzan pamiętaj herbicydy stosuje sie pojedynczo ewentualnie ze środkiem wspomagającym opartym na oleju gdybyś do tej mikstury nie dodał mustanga byłoby ok

Thug

#1250 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 17 maj 2012 - 09:48

Jęczmień ozimy i jary Wiem mój błąd nie wiem czego go dodałem ale trudno stało sie teraz dam odżywki i może jakoś to będzie nie ma na razie paniki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1251 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 17 maj 2012 - 21:18

Jęczmień ozimy i jary poradźcie czy wystarczy na jęczmień 0,4 modusa w fazie 1 kolanka dostał łącznie w 2 dawkach 100N siany 175kg grube ziarno MTZ 53,3 na razie wygląda ok boje się czy ustoi nie zależy mi na słomie

#1252 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 18 maj 2012 - 06:42

Jęczmień ozimy i jary Czy wystarczy?To zalezy jakie będą dalsze tygodnie,czy będzie sucho ,czy przekropnie i ciepło. Daj ten modus, narazie i obserwuj aurę.Jezeli tak jak wspomnialem warunki będą sprzyjały i twój jęczmień będzie rósł jak oszalały,potraktujesz go etafonem,od 03 do 05l/ha lecz nie pużniej niz do pierwszych ości.pozdrawiam.

#1253 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 18 maj 2012 - 12:48

Jęczmień ozimy i jary Moge dać 200 kg rsm 28 na jęczmień jary i pszenice jara w jednym strzale?

#1254 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 18 maj 2012 - 21:21

Jęczmień ozimy i jary W mój jeczmien jary wpakował się jakiś grzyb niektóre pedy żółkną i po wyciągnieciu ich sa ugnite przy podstawie. czy bumper 250 poradzi cos na to?

#1255 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 18 maj 2012 - 21:41

Jęczmień ozimy i jary zależy co to jest może jakieś fotki ogólnie bumper to dość słaby środek ogólnie żólknięcie i zanik jęczmienia może mieć związek z ph gleby

poradźcie czy wystarczy na jęczmień 0,4 modusa w fazie 1 kolanka dostał łącznie w 2 dawkach 100N siany 175kg grube ziarno MTZ 53,3 na razie wygląda ok boje się czy ustoi nie zależy mi na słomie

jak masz wilgoć to daj modusa 0.25l plus 0.5litra zwykłego antywylegacza i nie patrz na rejestrację nie pchaj sie w takie koszty na sam modus plus do tego etafon

Edytowany przez thug, 18 maj 2012 - 21:42.

Thug

#1256 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 maj 2012 - 06:07

Jęczmień ozimy i jary Panowie potrzebuję waszej porady - otóż posiałem jęczmień jary na polu które użytkuję pierwszy rok , poprzedni właściciel zapewniał mnie że PH gleby jest odpowiednie i diabli mnie podkusili zasiać na tym polu jęczmień ,a wiadomo że jęczmień jest wrażliwy na zakwaszenie gleby . Na wiosnę wysiałem na tym polu WAP-MAG i myślałem że będzie ok ,ale nie jest , Jęczmień miejscami jest żółty i ogólnie słabo rośnie ,nawozy były dawane i pod korzeń i pogłównie ale to nic nie pomaga ,jęczmień był też opryskany tydzień temu od chorób grzybowych a wczoraj było pryśnięte chwastoksem turbo .
Pytanie -czy jeśli opryskam jeszcze odżywkami +siarczan magnezu + mocznik to coś to pomoże i zacznie rosnąć? ,czy teraz to już mu tyle pomoże co umarłemu kadzidło ? , i po jakim czasie od pryskania chwastoksem mogę wejść na pole z odżywkami ?

Z góry dzięki za wszelkie rady

#1257 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 19 maj 2012 - 09:09

Jęczmień ozimy i jary Z reguły nie powinno się siać jęczmienia na polu na ktorym jest ph nie znane,lub sasiad powiedział że jest ok,a rzeczywistość pokazała co innego.mam podobny przypadek w tym roku.Sąsiad zaoferował mi 2 ha przy moich 15 oddalonych 5km od domu bo mu się nie chcialo jezdzić,więc skoro na swoim siałem jęczmień to u niego też.Efekt,wyglada tak jakbym nawóz siał ręka.place słabsze.lepsze itd.Sprawdziłem pistolecikiem ph.tam gdzie słabe ph średnio4,2,gdzie ładniejszy 5,4 do 5,6.
Takze czecha zbyt wiele już tam nie zwojujesz,oczywiście mozna odzywkami w pewien sposób wpłynąć na jego poprawe,ale efektów w postaci wysokiego plonu to raczej tam nie będzie.ja na tych 2 sąsiada hektarach dalem dwa tygodnie temu 150kg mocznika i nic więcej nie dostanie.
Co do chwastoksu,to jeden z najszybciej dzialających herbicydów,po widocznych efektach zabiegu mozna wjezdzać z odzywkami.

#1258 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 19 maj 2012 - 10:59

Jęczmień ozimy i jary Czy Bumper 0,5l + Duet ultra 0,4 to dobry pomysł czy może poszukać innego środka na domieszkę dla Bumpera? Na razie zaobserwowane tylko pojedyncze objawy plamistości siatkowej.
NAPIS ćWICZEBNY

#1259 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 19 maj 2012 - 20:47

Jęczmień ozimy i jary Przymrozem na południu polski nawet jęczmienia nie oszczędził, u mnie przy gruncie było jakieś -2st, niestety niektóre listka chwyciło i więdną. Dzisiaj poszła odżywka to może jęczmień się pozbiera.
Grochy padnięte w ponad 50%, kukurydza i ziemniaki jakieś 20-30%.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1260 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 20 maj 2012 - 12:09

Jęczmień ozimy i jary

Czy Bumper 0,5l + Duet ultra 0,4 to dobry pomysł czy może poszukać innego środka na domieszkę dla Bumpera? Na razie zaobserwowane tylko pojedyncze objawy plamistości siatkowej.

to zależy ile chcesz wykonać zabiegów ale to jest raczej mieszanka ok masz trzy dobre subst aktywne propikonazol epoksykonazol i tiofanat jezeli jeden zabieg proponuję Ci to zastosować w możliwie jak najpózniejszym terminie aby dobrze chroniło kłos no chyba ż e już masz symptomy chorób bo u nas wszystkie zboża zdrowe jak narazie , ja stosuję w jęczmieniu tylko jeden zabieg ale trochę obawiałem sie podsuszki i zastosuje w tym roku alert plus leander czyli flusilazol karbendazym i fenpropidyna
a teraz pytanko decyduje sie panowie na skracanie zbóż jarych szczególnie zachód Polski u nas jest sucho i nie wiem czy jest sens skracać ?

Thug