Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#1181 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 07 maj 2012 - 17:30

Jęczmień ozimy i jary Witam. Mam problem a mianowicie żółknie mi mieszanka jara pasami tak jakby w koleinach po ciągniku , dodam że było dosyć sucho przez kilka tygodnik ale parę dni temu dosyć popadało a zmian na polu nie widać to samo w jęczmieniu jarym ale nie na wszystkich polach . Jaki nawóz sypnąć czy może jakiś oprysk odżywką czy coś , dodam że w mojej okolicy ogólnie to każdy tak ma ,.
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 13:31
  •  

#1182 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 07 maj 2012 - 17:59

Jęczmień ozimy i jary Daj na start mocznik + siarczan + makro a nawóz dopiero daj podczas strzelania w zdzbło
Nie napisał górne granice roztworu wiec trzeba uważać pryskać w odpowiednich warunkach zeby nie popaliło

#1183 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 08 maj 2012 - 07:10

Jęczmień ozimy i jary Dokładnie co przedmówca zasugerował.Zboza jare mają jeszcze słabo rozbudowany system korzeniowy i jest problem z pobieraniem składników,do tego temperatura i brak opadów nie sprzyja.Jednak zbyt częste dokarmianie mocznikiem sprzyja wiekszemu rozwojowi patogenów typu mączniak i trzeba się z tym liczyć.Stosując odżywki trzeba zwracać uwagę aby zawarte micro było w formie chelatów np.TotalExtra zboże.Co do niedoborów wapnia ciężko zaspokoić w formie oprysku,jednak mozemy roślinę wspomóc stosując saletre wapniową w płynie,lub neo-aktiv.Polecam szczególnie ten drugi[wapń + micro] stosuje u siebie od dwóch lat i efekty widoczne gołym okiem po dwóch dniach od zastosowania,powoduje rozczepienia komórek oraz nagromadzenie wody w roslinie co w przypadku suszy jest dużym pozytywem.Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1184 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 08 maj 2012 - 10:41

Jęczmień ozimy i jary A mam ptakie pytanie odnośnie środka Bumper 250 ec , jęczmień sie już krzewi i chciałem go zasilić mocznikiem siarczanem i mikro + bumper i tu moje dwa pytania czy można mieszać ten środek z wyżej wymienionymi i czy nie zaszkodzi jak dam go podczas krzewienia , na etykiecie pisze ze jęczmień od końca fazy krzewienia ale czy coś sie stanie jak dam go troche wcześniej robił już ktoś tak kiedyś ?

#1185 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 08 maj 2012 - 19:35

Jęczmień ozimy i jary koledzy, boję się,że legnie mi jęczmień jary i zastanawiam się czy może zastosować antywylegacz lecz nigdy tego jeszcze nie robiłem i mam pytanie w jakiej fazie zastosować i jaki najlepiej środek i czy w 2 dawkach czy w jednej. Szczególnie zależy mi na tym aby się nie położył a żeby nie zmniejszyć wysokości bo potrzebuje słomy.Jęczmień był siany 07.04 - 170kg/ha. Wiosna na pszenżyto dałem 200kg saletry amonowej po 3 tygodniach zaorałem i zasiałem jęczmień, po wschodach dałem 100kg saletry i zastanawiam się czy coś jeszcze sypnąć bo jest bardzo ładny ?

#1186 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 08 maj 2012 - 21:09

Jęczmień ozimy i jary synproboszcza śmiało możesz tak pryskać testowałem identyczne połączenie i bardzo wczesnie przy 3-4 liściu i wszystko ok

#1187 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 09 maj 2012 - 07:48

Jęczmień ozimy i jary Stosował ktoś regulator Corone 480SL lub Stabilan na jęczmień jary, jakie były efekty i czy bardzo skruciło łan ?

#1188 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 09 maj 2012 - 10:24

Jęczmień ozimy i jary z tego co wiem stabilanem raczej jarego nie wolno co do regulatora 620sl to raz stosowałem i efekt mizerny. Na jeczmien jary to najlepiej cerone lub moddus. Lub mieszanka etefonu z ccc czyli np. cecefon

Edytowany przez bialy2005, 09 maj 2012 - 10:27.

#1189 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 09 maj 2012 - 10:30

Jęczmień ozimy i jary marcin2057 jęczmień jary boisz sie że ci wyłoży to jaki on już jest ze może sie wyłożyć , ja na twoim miejscu bym sie wstrzymał i poczekał jeszcze chyba ze juz jest tak dorodny ze trzeba go skracać nie dałeś wcale dak sporo N wiec sie wstrzymaj a jeśli tak bardzo chcesz to moim zdaniem wystarczy 1 oprysk , sypnij podczas strzelania w zdzbło bo wtedy trzeba mu najwięcej N ale nie przesadzaj albo daj mocznik dolistnie + siarczan + makro i jak jest taki ładny to styknie, krecikuryn ok dzieki jade zaraz pryskać

Edytowany przez synproboszcza, 09 maj 2012 - 10:31.

#1190 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 09 maj 2012 - 14:20

Jęczmień ozimy i jary Panowie opryskałem dzisiaj jęczmień pumą, po jakim czasie mogę prysnąć na dwuliścienne konkretnie mustangiem 306?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1191 Share stefek1991

stefek1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 09 maj 2012 - 20:14

Jęczmień ozimy i jary panowie mam pytanie kupiłem dziś srodek puma i kwestia jest tego typu czy jest sens pryskac jeszcze innym srodkiem hebricydowym czy puma tylko wystarczy? bo mam też kupiony mustang forte ale puma też jest srokiem chwastobójczym a i jeszcze jedno w jakiej fazie najlepiej jest wlasnie zastosowac pume?

#1192 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 09 maj 2012 - 20:24

Jęczmień ozimy i jary Puma jest tylko na chwasty jednoliścienne więc musisz zastosować coś jeszcze na dwuliścienne.

#1193 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 10 maj 2012 - 08:14

Jęczmień ozimy i jary u mnie już jare zboża opryskane i pryskałem linturem i granstarem, a jęczmień jary jest już wysoki ma ok 25cm i jest ciemno zielony więc jak bym dał 100kg mocznika w fazie strzelania w źdźbło to może się położyć , chyba że nic nie będę sypał. Czy zastosowanie 46kg N w fazie strzelania w źdźbło da duże efekty w plonie ?

#1194 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 10 maj 2012 - 08:36

Jęczmień ozimy i jary marcin2057 to kiedy ty to siałeś ze już taki spory jest chyba ze sporo N wysypałeś to jak jest taki ładny to możesz sypnąć pod kłos dopiero
pasiu66 z tego co mi wiadomo to mustanga 306 juz wycofali i zastapili 195 wiec chyba masz troche stare to opakowanie jak tak to nie wiadmo czy przetrwało do tej pory

#1195 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 10 maj 2012 - 14:29

Jęczmień ozimy i jary mieszanka siałem 12.03 a jęczmień 20. 03 i 27.03 i może przez to jest tak ładny, że był wcześnie siany i na dobrym stanowisku bo po ziemniakach na oborniku, a na innym kawałku na orce zimowej i świeżo wapnowanej 3t/ha wapna węglanowe wapniowo - magnezowe a ile mogę uzyskać plon z ha jęczmienia jarego bo z zeszłym roku na IV Klasie ta sama odmiana oddała mi ponad 2t z 0,46ha i to bez żadnej ochrony tylko samo odchwaszczanie

#1196 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 10 maj 2012 - 16:09

Jęczmień ozimy i jary falcon 0,6 +modus 0,3 + siarczan przy jednozabiegowaj ochronie w okolicach 2 kolanka bedzie dobrym rozwiązaniem w j.jarym?

#1197 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 10 maj 2012 - 19:47

Jęczmień ozimy i jary jesli jednozabiegowo to raczej poczekaj z falconem do liscia flagowego

#1198 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 10 maj 2012 - 20:53

Jęczmień ozimy i jary Wystąpiły kiedyś u kogoś jakieś przebarwienia po zastosowaniu mieszaniny - chwastox turbo 2l + puma 1 l ?? faza jęczmienia koniec krzewienia

#1199 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 10 maj 2012 - 21:06

Jęczmień ozimy i jary chciałbym szybciej opryskac niz w fazie liscia flagowego z uwagi na modus który chyba lepiej działa we wczesniejszym stadium

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1200 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1250 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 maj 2012 - 21:32

Jęczmień ozimy i jary dzis zauważyłem na Jeczmieniu Jarym plamistość siatkową porazone <5% powierzchni roslin czym najlepiej "uderzyć"?

My siejemy, a Bóg daje plony.