Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 maj 2009 - 18:51

Jęczmień ozimy i jary interwencyjnie zastosuj nawóz dolistny albo jak kolega wcześniej pisał można siarczanem z mocznikiem. A po zbiorach jak masz kasę to wapnować i uzupełnić makroelementy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 21:41
  •  

#102 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 16 maj 2009 - 19:30

Jęczmień ozimy i jary doradzi mi ktoś ?

#103 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 16 maj 2009 - 19:50

Jęczmień ozimy i jary Trzeba było wybrać preparat ktory można mieszac z Pumą np. Granstar i w jednym zabiegu załatwić problem.Ale w tym przypadku ja bym z 10 dni odczekał.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share Kolejorz

Kolejorz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, MTB, marka Ursus, John Deere

Napisany 16 maj 2009 - 20:05

Jęczmień ozimy i jary My mamy w tym roku pierwszy raz ozimy i na tle innych wygląda nieźle
John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

#105 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 17 maj 2009 - 15:17

Jęczmień ozimy i jary vitasem ja sie troche boje takich mieszanek z pumą. 2 lata temu kolega opryskał jeczmien chwastoxem turbo ktory niby mozna mieszac z puma a za 4 dni pojechał puma i mowil ze mu jeczmien spaliło i 2 ha miał w plecy. dlatego sie pytałem jaki bedzie odpowiedni odstep od tych zabiegów zeby sie nic nie stało

#106 Share Hiltonik

Hiltonik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 19 maj 2009 - 12:57

Jęczmień ozimy i jary

vitasem ja sie troche boje takich mieszanek z pumą. 2 lata temu kolega opryskał jeczmien chwastoxem turbo ktory niby mozna mieszac z puma a za 4 dni pojechał puma i mowil ze mu jeczmien spaliło i 2 ha miał w plecy. dlatego sie pytałem jaki bedzie odpowiedni odstep od tych zabiegów zeby sie nic nie stało

Ja tam mieszam Pumę z Granstarem i nic sie nie dzieje.
Wcześniej też się bawiłem Mustang potem Puma. Mozesz pryskac nawet tego samego dnia nie bój się.
Poprostu nie wolno mieszać tychg dwóch preparatów ze sobą w jednym zabiegu.
Pozdrawiam
PS. Jak bedziesz pryskał Pumą to mogą wystąpić przebarwienia na jęczmieniu.
Pisze nawet na opakowaniu.
Podobno bez uszczerbku na plonie.
Pozdrawiam

#107 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 19 maj 2009 - 14:33

Jęczmień ozimy i jary hiltonik dzieki za info bardzo mi sie przydadzą. nastepsnym razem bedę mieszał ( oczywiscie to co wolno ) i za jednym razem sie przeleci i po klopocie

#108 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 25 maj 2009 - 18:58

Jęczmień ozimy i jary Mam takiego czarnego robaka ok. 0.5mm do 1mm zjada liście czym go opryskac i co to jest? :P
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#109 Share michuu

michuu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i nie tylko!

Napisany 25 maj 2009 - 19:46

Jęczmień ozimy i jary Ja jak zwalczałem mszyce, ślimaki, skrzypionki w jęczmieniu to stosowałem Fastac w dawce 0.15/ha ale można tez Bi 0,6/ha.

#110 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 25 maj 2009 - 19:59

Jęczmień ozimy i jary A ile to kosztuje na 1ha i czy działa?
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 25 maj 2009 - 20:13

Jęczmień ozimy i jary

Mam takiego czarnego robaka ok. 0.5mm do 1mm zjada liście czym go opryskac i co to jest? :P

99 że to skrzypionka
próg szkodliwości to 0,5-1 larwa na 1 źdźbło
środki: Bi, Cyperkil, Decis, Enduro, Fastac, Karate Zeo, Nurelle, Patriot, Pyrinex, Sumi-alfa, talstar i jeszcze sporo innych, przy okazji zniszczysz mszyce
perytroidy są najtańsze tylko stosować je można do 15'C
Jak mam pryskać sprawdzam magazynek a jak nie mam środka to kupuje z reguły to co poleci mi sprzedawca

#112 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 25 maj 2009 - 20:42

Jęczmień ozimy i jary A czym jeszcze powinnem opryskac jęczmien? Może na jakąś chorobe? Albo czymś żeby plon był wyższy? I tak jade i tak więc moge coś domieszac :P

#113 Share michuu

michuu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 maj 2009 - 20:46

Jęczmień ozimy i jary

A ile to kosztuje na 1ha i czy działa?

20-30zł/ha teraz nie jestem pewien ale to są jedne z najtańszych środków

A czym jeszcze powinnem opryskac jęczmien? Może na jakąś chorobe? Albo czymś żeby plon był wyższy? I tak jade i tak więc moge coś domieszac :P

JA za niedługo będę stosował środek grzybobójczy Tilt Plus 1l/ha a na mszyce i skrzypionki już pryskałem bo miałem dużo tego i nie mogłem czekać

#114 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 25 maj 2009 - 20:55

Jęczmień ozimy i jary A jak w niektórych miejscach ma 10cm (place) a w niektórych 50cm i aż się kręci to znaczy że mi siewka nierówno sieje czy taka gleba?

#115 Share michuu

michuu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 maj 2009 - 21:21

Jęczmień ozimy i jary

A jak w niektórych miejscach ma 10cm (place) a w niektórych 50cm i aż się kręci to znaczy że mi siewka nierówno sieje czy taka gleba?

trudno wyczuć, a jak jest to rozmieszczone?

#116 Share pawlikk18

pawlikk18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 26 maj 2009 - 08:22

Jęczmień ozimy i jary wczoraj pryskaliśmy na owies i jęczmień....czy dzisiaj można rozsiać nawoź czy poczekać kilka dni?

Bydło Mięsne

#117 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 26 maj 2009 - 09:27

Jęczmień ozimy i jary Taki plac na środku 20m na 15m i od granic pasek po 3-5m

#118 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 08:26

Jęczmień ozimy i jary Sory że post pod postem no ale mam bardzo ważne pytanie... :D Będe siał jęczmień ozimy na ok. 5ha na których jest teraz pszenżyto. Co zrobic aby ono nie wyszło? Bo jak się zmiesza pszenżyto z jęczmieniem to będzie bardzo źle :D Macie może jakiś sposób aby pszenżyto z poprzedniego roku nie wyszło w następnym w jęczmieniu?

#119 Share matiosiny

matiosiny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 19:06

Jęczmień ozimy i jary Jak oczyścic jęczmień z owsa? <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 13 wrzesień 2009 - 20:11

Jęczmień ozimy i jary Jaki jest najlepszy termin siewu jęczmienia ozimego?