Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6112 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 15:50

Jęczmień ozimy i jary Jęczmień siałem 19.03, a dzisiaj rozsiałem nawóz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 03:53
  •  

#1062 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 28 kwiecień 2012 - 16:04

Jęczmień ozimy i jary Ja będę przed deszczami rozsiewał czyli jakoś pod koniec przyszłego tygodnia. Od razu na jęczmień, pszenżyto i mieszanki.

#1063 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 kwiecień 2012 - 19:09

Jęczmień ozimy i jary Panowie mozna jeszcze posiac jeczmien jary czy juz zapozno? pole ph ok 5.2?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1064 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 21:35

Jęczmień ozimy i jary Jaka jest u Was cena Pumy bądź jej odpowiedników ? Ja dawałem za opakowanie 1l - 143 zł :unsure:
Wiecie może czy można mieszać Pumę uniwersal z nowym Granstarem Ultra SX 50 SG ??? ;) W etykiecie nic nie pisze :wacko:

Edytowany przez rafto, 29 kwiecień 2012 - 08:17.

#1065 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 29 kwiecień 2012 - 12:43

Jęczmień ozimy i jary Nie dawaj z Ultra, jest wzmocniony drugą substancja aktywną może Ci przyjarać zboże. Jest taki środek Helm Tribi to zamiennik starego Granstaru.

#1066 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 15:06

Jęczmień ozimy i jary Nie dawaj z nowym granstarem, już wcześniej pisałem po mieszance pumy granstaru mocznika i odrzywki mocno przypaliło mi w tamtym roku jęczmień :(

#1067 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 16:32

Jęczmień ozimy i jary ursus55 dokładnie tak jak napisał MAT912 . kapera123 tak u mnie w okolicy jeszcze sporo ludzi sieje jęczmień , ja pszenice dosiewałem kiedyś w maju i nie było widac miedzy jara a ozima . rafto 143 jest cena normalna ja kupuje w hurtowni i płace 115 zł

Edytowany przez milanreal1, 30 kwiecień 2012 - 21:19.
pogrubienie tekstu

#1068 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 17:22

Jęczmień ozimy i jary koledzy-podpowiedzcie mi co wyjdzie najtaniej na zasadniczo miotłę, przytulię, oprócz tego sporo przetaczników i rdestów. Chisel jest chyba w miarę niezłym środkiem, ale nie wiem czy pobierze przytulię.
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#1069 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 29 kwiecień 2012 - 17:25

Jęczmień ozimy i jary chisel przytulię weźmie,ale chabry zostawi :P

#1070 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 17:56

Jęczmień ozimy i jary chabrów nie mam na szczęście. żeby było śmiesznie to siostra wróciła ostatnio z pola i broni pryskać, bo rosną bratki czy tam fiołki :D

ale wracając do meritum-da się zejść na te chwasty co pisałem wyżej poniżej 100zł-bo tyle kosztuje wypraktykowany już Chisel ?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 18:27

Jęczmień ozimy i jary panowie na oziminy dałem 200kg saletry na poczatku marca nastepnie to stalerzowałem i ok 25marca były przesiewy na jeczmien jary , nie wiem ile on skorzystał z tego nawozu teraz jest w stadium 4 liosci czym go zasilic przy spodziewanym plonie 3-4 tony?
mam mocznik i saletre myslałem aby 150kg saletry dac przed deszczem

#1072 Share JohnyBravo777

JohnyBravo777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania::)

Napisany 29 kwiecień 2012 - 19:31

Jęczmień ozimy i jary Witam
Jęczmień siałem 14 kwietnia i w sobotę wczoraj skończył 2 tygodnie, ładnie powschodził pole zaczyna się zielenić, wtorek, środa, czwartek ma padać deszcz jest sens sypać saletrę z saletrzakiem pierwszą dawkę czy jest jeszcze za wcześnie i poczekać z tydzień???
Na razie w polu jest około 40kg N/ha i muszę jeszcze z 50-60 kg N dospać

Kiedy jedziecie z Pumą i Chwastoxem bądź odpowiednikami?
Ja myślałem za tydzień czyli 3 tygodnie od siewu bo już mi osty wystartowały razem z jęczmieniem i mają po 2cm i dwa liście, taki pijak jeden mi pole zachwaścił glinę II i III klasę i teraz trzeba będzie tępić chwast a chwast oset tak się rozcapirzył w tamtym roku, że i nawet od kukurydzy był większy i rozsiał się na potęgę :P
A widziałem i inne jakieś ustrojstwo też powschodziło całe szczęście, że perzu nie ma.

SYNIE PROBOSZCZA
I jak jedziesz z tym azotem w końcu? Sypiesz trochę i potem oprysk mocznikiem ze dwa razy? Czy mocznikiem tylko 4 razy?
Za ile czasu pierwszy raz azot sypiesz bo jak 4 razy opryskiem mocznika jechać to liście jęczmienia powinny pole zakryć aby na piach nie pryskać, tak?
Pozdrawiam wszystkich :P

#1073 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 20:06

Jęczmień ozimy i jary A jam inne pytanie. Siałem jęczmien po rzepaku który na jesieni był pryskany Comand Top + metaz, teraz w niektórych miejscach zaczyna żółknąć, nie ma tych miejsc dużo, ale trochę jest, czy można już jechać z jakimiś odżywkami?

#1074 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 20:40

Jęczmień ozimy i jary kurde :( a już mam kupiony to najwyżej zamienię na coś innego ;) dzięki za pomoc ;) bo z chwastoxem trio mozna stosować Pumę ? ;) lintur to dobry środek ??

Edytowany przez rafto, 29 kwiecień 2012 - 20:41.

#1075 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 29 kwiecień 2012 - 21:07

Jęczmień ozimy i jary mam pytanie mam wsiewki jęczmienia jarego w pszenżyto i pryskałem mustang forte 1 l. na ha i starałem się wyłączać na jeczmieniu jarym ale widać jagby rozjaśniał po trzech dniach tam gdzie troche złapało jęczmień a ma 3 liście czy to go zabije no i czy na pozostały od 4 liścia dawka 0,8 l to jest wogle bezpieczna czy macie jakieś doświadczenia czy inne środki zastosować

#1076 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 29 kwiecień 2012 - 21:12

Jęczmień ozimy i jary to co piszesz to raczej nie od mustanga albo za wczesna faza jeczmienia na oprysk. bo mustangiem smiało mozna pryskac jeczmin jary jak i inne zboza jare i ozime. Pryskam mustangiem od kilku lat :) Ja w tym roku jara pszenice która robiłem wsiewki w ozimej ptraktowałem protuganem ale wtedy jescze nie wzeszła i ładnie rosnie jest oki choc było ryzyko bo protugan jest czesciowo doglebowy :)

#1077 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 20:16

Jęczmień ozimy i jary JohnyBravo777 no ja bede pryskal fosforem i potasem potem mocznik +siarczan+insol3 na poczatku krzewienia potem strzelanie w zdzbło saletra lub saletrzak w ilosci 150kg na ha i potem poczatek kłoszenia mocznik+siarczan +insol3 to z nawozów a w miedzy czasie herbicydy fungicydy i insekcydy i tak zostawiam zobaczymy co wyjdzie . Pytanie do wszystkich jeczmien na polu ponad tydzien ma juz 2 liscie zaczyna tworzyc 3 ale te 2 maja takie dziurki szperałem i nic nie wyszperałem co to może być w pszenicy to samo, patrzyłem czy u ludzi z grupy producenckiej i maja to samo wiecie co to może jakiś grzybek choroba czy jakis robal mi podjada myślałem o mrówkach ale nie wiem macie takie cos?

Edytowany przez milanreal1, 30 kwiecień 2012 - 21:20.
pogrubienie tekstu

#1078 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 20:17

Jęczmień ozimy i jary witam mam problem z jeczmieniem jarym przesiewanym po pszenzycie które w 100% wymarzlo
przedplonem była kukurydza na oborniku opryskana guardian em .... w 60-70% pola liście zaczynają żółknąć .... i maja takie czrnawe kropki nie ma w tym regularnosci .... sądze że ten oprysk z kukurydzy jeszcze zadziałał ;/ jeczmien ma 2-3-4 liscie macie pomysły jak go uratować ?

#1079 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 20:39

Jęczmień ozimy i jary dobra panowie teraz ja zabije wam klina a mianowicie opryskałem jęczmień ozimy lancet'em, w ulotce jest nie wyszczególniony że można pryskać lecz sprzedawca powiedział że można stosować więc tak uczyniłem. Od zabiegu mineło jakieś 10-14 dni jęczmień zatrzymał się w rozwoju i zaczał gdzienegdzie żółknąć, tam gdzie nie siegłalanca rośnie normalnie i jest duzo większy. Zadzwoniłem do przedstawiciela czy może być od oprysku herbicydem - powiedział że mam to zaorać bo nic z tego nie będzie. W związku z tym zgłosiłem się do sprzedawcy który mi tak doradził dym był i dziś zastosowałem w celu możliwego ratunku asahi lecz nie wiem co z tego będzie - jęczmień tak jakby zatrzymał się totalnie w rozwoju. Dodam że w piatek dałem jeszcze stabilan a jesienią był tilt w fazie T0 ponieważ zatakowany był silnie. Przez mrozy dostał po tyłku ale w 80 % ruszył ładnie. Co teraz zrobić ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 30 kwiecień 2012 - 20:51

Jęczmień ozimy i jary zaorac.z tego nic nie bedzie.moj sasiad zrobił tak rok temu.mimo leczenie plon nawet nie pokrył jego kosztów.przykre ale prawdziwe.nie wiem jak z nastepstwem.
sprzedawce mozesz powiesic.