Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 10:24

Jęczmień ozimy i jary marcin2057 dziwisz sie ze maja 2 listki jeczmien szybko wschodzi, minelo 2 tyg od rozsiania saletry do zaorania mi sie zdaje ze polowe z tego straciłeś przed zaoraniem . Mocznik na start nie jest dobry chyba ze wysiejesz go o wile wczesniej ale czy to dobry pomysł jak można kupić saletre na dodatek tańsza , rozsiej saletre na poczatek krzewienia a potem możesz jak bedzie susza np dolistnie mocznik + siarczan + mikroelemety. Ja tak bede robił na poczatek krzewienia 100 kg saletry potem dolistnie pare razy i powinno być ok , a i chyba jeszcze zastosuje PK dolistnie na poczatek krzewienia bo jesienia była mala dawka tych składników

Edytowany przez synproboszcza, 06 listopad 2012 - 22:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 11:10
  •  

#1022 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 894 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 16:48

Jęczmień ozimy i jary a jaką dawkę zastosować saletry skoro na pszenżyto posiałem 200kg,a na innym polu przedsiewnie dałem 200 kg polifoski max + 100kg moczniku i co sypnąć na taki jęczmień w jakiej dawce i w jakiej fazie

#1023 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 20:02

Jęczmień ozimy i jary Czy Fantom można mieszać z chwastoxem turbo i w jakiej fazie stosować? :mellow:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Sprawdź swój jęczmień zobacz »

•  

#1024 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 21 kwiecień 2012 - 21:08

Jęczmień ozimy i jary Fantom to zamiennik Pumy, więc jeśli ją można z Chwastoxem w jarych to Fantoma pewnie też :)

#1025 Share stefek1991

stefek1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 21:20

Jęczmień ozimy i jary dziekuje wszystkim za pomoc i rady już za późno na zmiany co bedzie to bedzie jak mówicie uważać z azotem i tyle

#1026 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 13:33

Jęczmień ozimy i jary Axial czy puma ? Pumę kiedyś stosowałem i byłem zadowolony natomiast axialu nie. cenowo przemawia axial tylko jak z jego działaniem ??;)

#1027 Share marcinboniek

marcinboniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 16:55

Jęczmień ozimy i jary

Axial czy puma ? Pumę kiedyś stosowałem i byłem zadowolony natomiast axialu nie. cenowo przemawia axial tylko jak z jego działaniem ?? ;)

Spokojnie możesz walić axialem. U siebie w pszenicy jarej pryskałem owsik, który niedługo miał się kłosić- efekt juz się niewykłosił. Z pumą musisz bardziej patrzeć na fazy rozwojowe, bo starego owsiku to Ci nie weźmie.

#1028 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 09:36

Jęczmień ozimy i jary marcin2057 daj na poczatek krzewienia 100 kg zobacz co z tego bedzie jak sie bedzie ladnie krzewic to wystarczy potem saletrzak doglebowo albo mocznik dolistnie a jak bedzie slabo sie krzewila to sypnij kolejne 100 podczas krzewienia i pow inno byc gites nie syp w na zapas lepiej dawki dzielone . ja na swoje oziminy rozsiałem aby po 100 kg saletry i siarczan magenzu+ insol 3 dolistnie i pszenica pięknie sie po krzewiła z jeczmieniem jarym tez pewnie tak zrobie bo pogoda jest idealna jak narazie cieplo i mokro , tylko dla oziminy nie bo widze poczatki grzyba a nie ma jak z opryskiem wjechac

Edytowany przez synproboszcza, 06 listopad 2012 - 22:55.

#1029 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 13:39

Jęczmień ozimy i jary Jeżeli bym dał axial na jęczmień jary to z czym go mogę mieszać (chodzi mi o dwuliścienne rumianki, habry....i inne)????? Bo pume to wiem że z chwastoxem i ze starym granstarem(już go brak) a z tym nowym to teoretycznie nie wolno. Chyba że coś polecicie innego aby brało dobrze owies?

#1030 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 19:17

Jęczmień ozimy i jary z tego co piszą nieraz na forum to przeważnie axial mieszają z linturem, ktoś niedawno pisał że z mustangiem forte mieszał i nie było problemów. Mustang kosztuje ok 60zl/ha a więc trochę drogo ale praktycznie wszystkie dwuliścienne bierze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share balon24

balon24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    piłka nożna

Napisany 23 kwiecień 2012 - 20:41

Jęczmień ozimy i jary Jęczmień jary odmina Pribina przedsiewnie amofoska NPK 4-16-18 200kg/ha + 150kg/ha mocznika . I co dalej Panowie czytałem troche na forum i troche sie gubie powiem szczerze , poradzcie co dalej , jakie opryski np co sądzicie o zastosowaniu Puma Uniwersal 069 EW + Granstar 75WG na chwasty ? Jak z ceną tych środków ?

#1032 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 24 kwiecień 2012 - 05:50

Jęczmień ozimy i jary Co polecacie na zwalczenie owsa głuchego, stokłos, przytulii i innych w jeczmieniu ozimym ?

Zostało mu troche Sekatora ale nie zalecaja nim pryskac. Pryskał ktos nim ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#1033 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 06:09

Jęczmień ozimy i jary Właśnie że Granstaru 75 WG już nie ma w produkcji (tak mi mówili) Ja w tamtym roku popryskałem zamiennikiem pumy ......? z nowym granstarem i dodałem do tego mocznik i odrzywke. Skutkiem tego było mocne przypalenie jęczmienia ;[ ale na szczęście odbił ładnie i dał plon 4,15 t/ha Może to średnio dla niektórych ale dla mnie może być. Uprawa po tym oprysku była czyściutka aż do końca :) zero owsa. W tym roku będę pryskał chyba axialem i chwastox lub ....? ale w osobnych przejazdach i bez mocznika

#1034 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 24 kwiecień 2012 - 08:41

Jęczmień ozimy i jary

z tego co piszą nieraz na forum to przeważnie axial mieszają z linturem, ktoś niedawno pisał że z mustangiem forte mieszał i nie było problemów. Mustang kosztuje ok 60zl/ha a więc trochę drogo ale praktycznie wszystkie dwuliścienne bierze.

z tego co wiem mustang forte kosztuje sporo więcej chyba mówisz o zwykłym mustangu

Thug

#1035 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 12:58

Jęczmień ozimy i jary Wacek21 facet od którego kupowałem jęczmień mówił ze pryskał sekatorem i fakt nie widać było żeby był , i mówił ze jest dobry . Wojtek987 może złe stężenie mocznika ,było dodać siarczan magnezu on obniża ryzyko poparzenia mocznikiem, albo nie można mieszać

Edytowany przez synproboszcza, 06 listopad 2012 - 22:56.

#1036 Share ORZMO

ORZMO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 13:00

Jęczmień ozimy i jary Granstarów nie wolno mieszać z mocznikiem, w ulotce macie napisane.

#1037 Share Karols21

Karols21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, nowoczesny chów zwierząt

Napisany 24 kwiecień 2012 - 14:17

Jęczmień ozimy i jary Czy stabilanem można pryskać jęczmień ozimy???

Edytowany przez Karols21, 24 kwiecień 2012 - 14:17.

#1038 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 14:58

Jęczmień ozimy i jary Karols21 z tego co czytałem to nie "Stabilan 750 SL stosuje się w celu zapobiegania wyleganiu pszenicy ozimej, pszenicy jarej, pszenżyta ozimego, żyta, owsa oraz rzepaku ozimego. "a tak wgl skoro masz nazwe nie latwiej i szybciej było sobie wygoglowac?:)

#1039 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 24 kwiecień 2012 - 21:05

Jęczmień ozimy i jary a niby czym stabilan rózni sie od każdego innego ccc niczym no może ciut większą zawartością subst czynnej chlorku chloromekwatu a że nie ma rejestracji na jęczmień to nie jest napisane ja tam stosowałem kilka razy i było ok także synu proboszcza spokojnie nie wtydawaj zbyt pochopnych decyzji

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 05:13

Jęczmień ozimy i jary

z tego co wiem mustang forte kosztuje sporo więcej chyba mówisz o zwykłym mustangu

Mustang forte kosztuje 65-70zl za 1L, w zbożach jarych stosuje się 0,8L/ha, a więc jak najbardziej wychodzi ok. 60zl/ha w jęczmieniu jarym -_-