Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#901 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 31 marzec 2012 - 10:32

Jęczmień ozimy i jary Nie chciał bym was straszyć, bo sam jestem już doststecznie wydygany..
http://www.sat24.com...oop.aspx?type=0
Niebieski kolor to przymrozek.
Jak mi po przesianiu 80% ozimin jeszcze teraz jęczmienie jare padną, to chyba zapukam do Providenta :(
Zacząłem siać 27. Jedyna nadzieja że przy minusowych nocach ziarno nie wystartuje...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 05:26
  •  

#902 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 31 marzec 2012 - 11:11

Jęczmień ozimy i jary Jak będzie chłodno to zboże nie ruszy ale jak się ociepli to w moment wystrzeli. Celowo siałem przed obecnym ochłodzeniem, lepsze to jak czekać i siać nie wiadomo jak późno. Trochę się obawiam że łubin dostanie po zaworach a jęczmień dopiero 3 dni w ziemii jest.

#903 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 31 marzec 2012 - 13:27

Jęczmień ozimy i jary wczoraj sprawdzałem owies siany w czwartek 22.03 ma teraz korzen o długosci 1cm. mysle ze jak bedzie dalej tak zimno to nie wyskoczy na te przymrozki.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#904 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 13:40

Jęczmień ozimy i jary Miał ktos doczynienia z jeczmieniem OLOF?

#905 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 14:05

Jęczmień ozimy i jary

Miał ktos doczynienia z jeczmieniem OLOF?

Kolego ne wiem czy byłą szansa mieć z nim do czynienia bo to chyba nowa odmiana. Też zakupiłem go na 12 ha i czekam na odpowiedni moment aby posiać. Podobno bardzo dobra i plenna odmiana... ale okaże się.

#906 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 14:20

Jęczmień ozimy i jary A do kiedy najpóźniej można siać jęczmień w mieszance z pszenicą jarą?

#907 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 19:14

Jęczmień ozimy i jary Miał ktos doczynienia z jeczmieniem Suweren miał być Eunowa ale dowieżli taki :wacko:

#908 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 31 marzec 2012 - 19:57

Jęczmień ozimy i jary tutaj sobie poczytaj o olofie http://www.kws-locho...a/kws-olof.html

Thug

#909 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 20:42

Jęczmień ozimy i jary

Po to że nigdy nic nie wiadomo jaka będzie pogoda. A tą swoją mądrość ludową spróbuj przekazać tym wszystkim którym oziminy padły, ciekawe co ci odpowiedzą jak się ich zapytasz; po co było się tak palić i siać oziminy.

nie muszę nikogo pytać bo mi też padło 60 ha ozimin a nie wiem do czego pijesz z tym terminem siewu ozimin więc ty mi wytłumacz swoją mądrość

#910 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 31 marzec 2012 - 21:40

Jęczmień ozimy i jary Eh no pomyliłem sie ;/ Śnieg sypie, ale no w sumie mrozu nie ma 6 stopni u nas (opolskie)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 31 marzec 2012 - 21:42

Jęczmień ozimy i jary No to jak ci padło, to wyobraź sobie jak by ci ktoś powiedział po co siałeś ozime było walnąć jare zasiać w maju to ci by nie wymarzło. , jare zasiane wczesniej dają więcej łatwiej znoszą susze każdy to wie. więc dziwne te twoje pytanie ,,po co było sie tak palić" Analogczna odpowiedz powinna brzmieć: Po to żeby zebrać lepszy plon żeby roślina lepiej przetrwała okres suszy.

#912 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 08:59

Jęczmień ozimy i jary Nie pisałem po co siał jare tylko po co tak wcześnie .pszenica ,owies ok. ale jęczmień ryzyko, lepiej zebrać mniej niż siać jeszcze raz tyle odemnie kończe bezsensowną dyskusje

#913 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 09:16

Jęczmień ozimy i jary

tutaj sobie poczytaj o olofie http://www.kws-locho...a/kws-olof.html

Tyle to sam potrafie znaleść,suche dane redagowane przez wytworce odmiany. Chodzilo mi bardziej o opinie rolników bo moze akurat ktos sial predzej.

#914 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 09:34

Jęczmień ozimy i jary Ja słyszałem o Olofie same pozytywne opinie i na drugi rok sam go będę chciał zasiać bo już u mnie jej nigdzie nie było jak był mały przypływ funduszy :unsure:

#915 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 10:26

Jęczmień ozimy i jary My posialismy 2.6 ha przedwczoraj, z tego co czytalem ponoc dobra odmiana ale okaze sie w sierpniu.

#916 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 22:43

Jęczmień ozimy i jary Witam serdecznie. Chciałbym się zapytać czy posiada ktoś doświadczenie w uprawie jęczmienia ozimego hybrydowego. Stosunkowo niedawno weszła na rynek. Chodzi mi o materiał siewny oraz plonowanie, wymagania oraz jakie i czy występują jakieś ograniczenia i trudności w uprawie??
Byłbym wdzięczny za odpowiedz.
Pozdrawiam

#917 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 07:34

Jęczmień ozimy i jary Jak myślicie kiedy lepiej zasiać jęczmień?? przed świetami?? czy lepiej poczekać na pogodę?

#918 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 02 kwiecień 2012 - 07:55

Jęczmień ozimy i jary

Witam serdecznie. Chciałbym się zapytać czy posiada ktoś doświadczenie w uprawie jęczmienia ozimego hybrydowego. Stosunkowo niedawno weszła na rynek. Chodzi mi o materiał siewny oraz plonowanie, wymagania oraz jakie i czy występują jakieś ograniczenia i trudności w uprawie??
Byłbym wdzięczny za odpowiedz.
Pozdrawiam

raczej nikt nie uprawiał bo to swiezy temat.mój znajomy zasial w tym roku materiał kupiony w niemczech.cena kosmiczna 65euro za jednostke.(46kg).wysiał dwie jednostki na hektar.siał po 25września.ładnie mu sie rozkrzewił bardzo szybko rośnie.nawozenie standard po jęczmien nie wiem jak wyglada teraz ale po zimie jako jedyny w mojej okolicy przeżył.w roku ubiegłym na dniach pola syngenty widział go przed zbiorem śliczny był umłócono z tego co wiem po rozmowie z przedstawicielem 13T/ha!!!
pozdrawiam

#919 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 02 kwiecień 2012 - 08:41

Jęczmień ozimy i jary

Jak myślicie kiedy lepiej zasiać jęczmień?? przed świetami?? czy lepiej poczekać na pogodę?

ja będe chciał przed świetami a może inaczej teraz jak tylko pogoda pozwoli bo u nas narazie cały czas leje a prognoza o przymrozkach wogóle sie nie sprawdziła wiec czekam tylko jak obeschnie i jade w pole ale myśle ze to tak koło czwartku http://www.mojapogod...18/wroclaw.html

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#920 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 kwiecień 2012 - 09:04

Jęczmień ozimy i jary

Jak myślicie kiedy lepiej zasiać jęczmień?? przed świetami?? czy lepiej poczekać na pogodę?

Kiedy najlepiej. Prawdopodobnie ten czas już minął,
W tej chwili musisz poczekać aż warunki wilgotnościowe pozwolą na uprawę która nie zniszczy struktury gleby i umożliwią bezproblemowy zasiew.
Co do świąt , to postaraj się by była nim Wielkanoc, gdyż następne są w maju i pomimo ze w tym okresie również można zasiać to zboże bez większego ryzyka przymrozków, plony mogą być nieciekawe.
Natomiast jeśli czekasz na Zielone Świątki, lub nie daj Bóg-Boże Ciało, to zrezygnuj z jęczmienia na korzyść prosa, choć jednak w związku z przysłowiem"kto sieje żyto lub proso , chodzi goło i boso" zalecam dużą ostrożność w wyborze tej rośliny.