Polecane posty

slay6    16
8 minut temu, greg91 napisał:

To naprawdę jest nie ciekawie a jak to wyglądało przed opryskiem może za mocna dawka.

Na początku był ładny zielony. Przeszedł okres i w kilka dni zaczął żółknąć. Wykonałem zabieg pyrinex 0.6l na h. Siarczan magnezu 3 kg/ h super 5 0.5/ h i manganu 1l/ h. 

Na moje oko tego żółtego jest więcej jak było. Albo jeszcze to nie zadziałało albo przesadziłem  z dawkami. Albo jakieś te robactwo grasuje w nocy o czym piszecie wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59
slay6 napisał:

Na początku był ładny zielony. Przeszedł okres i w kilka dni zaczął żółknąć. Wykonałem zabieg pyrinex 0.6l na h. Siarczan magnezu 3 kg/ h super 5 0.5/ h i manganu 1l/ h.  Na moje oko tego żółtego jest więcej jak było. Albo jeszcze to nie zadziałało albo przesadziłem  z dawkami. Albo jakieś te robactw grasuje w nocy o czym piszecie wyżej.

Czyli zaczą żółknąć już przed opryskiem czasem to mogły go załatwić mszyce mój ściany 9.09 i już drugi raz na nie pryska, też miejscami miałem plamki ale nie tak jak u ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16
Dnia 23.10.2019 o 08:19, greg91 napisał:

Czyli zaczą żółknąć już przed opryskiem czasem to mogły go załatwić mszyce mój ściany 9.09 i już drugi raz na nie pryska, też miejscami miałem plamki ale nie tak jak u ciebie.

Jak myślicie czy żółknięcie może być spowodowane przez zbyt głęboki siew. ?

Tak dziś stwierdził  mój doradca. Jęczmień ukorzeniony jest za głęboko ale jest zdrowy i ładny. Tam gdzie jest " żółty' szyjka jest długa i walczy z tym aby dobrze się rozwijać. A ten zielony szyjka jest prawie przy ziemi jest gruba i się ładnie krzewi. Jęczmień siany na świeżą i uprawiona glebę później spadły duże deszcze i mocne i wbiły go głęboko. 

Co wy na to. Zdjęcia strona wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    212

Zauważyłem że placowo jęczmień zaatakowała plamistośc siatkowa czym ją najlepiej zwalczyć przy danej pogodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2392
55 minut temu, slay6 napisał:

Jak myślicie czy żółknięcie może być spowodowane przez zbyt głęboki siew. ?

Tak dziś stwierdził  mój doradca. Jęczmień ukorzeniony jest za głęboko ale jest zdrowy i ładny. Tam gdzie jest " żółty' szyjka jest długa i walczy z tym aby dobrze się rozwijać. A ten zielony szyjka jest prawie przy ziemi jest gruba i się ładnie krzewi. Jęczmień siany na świeżą i uprawiona glebę później spadły duże deszcze i mocne i wbiły go głęboko. 

Co wy na to. Zdjęcia strona wyzej

Mi to nie wygląda na zbyt głęboki siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    42
11 godzin temu, slay6 napisał:

Jak myślicie czy żółknięcie może być spowodowane przez zbyt głęboki siew. ?

Ja posiałem 3ha na pełnym docisku i naprawdę głęboko szedł jęczmień, a żadnych odchyleń od normy co do innych nie zauważyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

Czym teraz opryskac bardzo gesty jeczmien ozimy. Co prawda siany 200 nasion/m2 ale szczota

Co myslicie o 1,5 CTU i 0,2 dff + 10 gram granstaru ultra na samosiwy rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    212

Mój jeczmień placami wyglada tak,tydzień temu poszedł propikonazol+siarczam magnezu+dursban+coś na mszyce 

j.o.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
10 godzin temu, AgroSzymi99 napisał:

Na moim też już widać że coś bierze ale to już chyba w tym roku nic się nie zaradzi.

IMG_20191103_154508.jpg

Kiedys choroby grzybowe pojawialy sie jak bylo mokro i ciepło a teraz to juz nie ma reguły. Na wiosne i ro wczesnie prochloraz i fenpropidyne lub fenpromimorf i powinno byc ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
4 godziny temu, WOJTUNIO napisał:

Kiedys choroby grzybowe pojawialy sie jak bylo mokro i ciepło a teraz to juz nie ma reguły. Na wiosne i ro wczesnie prochloraz i fenpropidyne lub fenpromimorf i powinno byc ok

Rok temu pokusiłem się na jesień zrobić zabieg i na wiosnę musiałem i tak poprawkę robić.Także na wiosnę RSM i tylko czekać na pogodę i oprysk 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25099

Jęczmień jary Vermont - jakie opinie, na 4a,b i 5 klasę będzie?

Jakie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 29.11.2019 o 19:26, Agrest napisał:

Jęczmień jary Vermont - jakie opinie, na 4a,b i 5 klasę będzie?

Jakie polecacie?

 

Dnia 4.12.2019 o 18:09, Mariusz2903 napisał:

 zamierzam zakupić jęczmień jary Vermont podobno jest dobrą odmianą czekam na waszą opinie

 

miałem go w tym roku pierwszy raz po gnoju leżał plackiem  na reszcie pola elegancko ustał do żniw  ziarno drobniejsze niż basic  dość ciężko mi się go kosiło pełno ości zostało w ziarnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

@Agrest ja ze swojej strony polecam odm.Soldo, dla mnie najlepsza odmiana jaką miałem do tej pory

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj