Polecane posty

daniel18    4

w jakich proporcjach dać Duet Star + Mirage na zabieg T1 w jęczmieniu jarym ? czy mogę połączyć T1 z regulacją Medaxem max ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze kwalifikuje się na Medax czy już pozostaje Cerone? Faza 2 konanko/ podflagowy. Ruszył mocno po ostatnich deszczach .

20190524_223209.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Czy to rynchosporioza zbóż i plamistość siatkowa jęczmienia? Duett Ultra lub Soligor da radę czy polecacie coś innego? Jaka jest faza tego jęczmienia?

61042072_450175419050326_3698348462585151488_n.jpg

61081087_630726030741675_6288689697463992320_n.jpg

60940233_2418878108336058_4889702635931697152_n.jpg

61042265_381499139142457_8399205303521902592_n.jpg

Edytowano przez Maniek25opolskie
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

priaxor (pirarokstrobina i fluaksoacyd o ile dobrze napisalem) bedzie dobrym rozwiazaniem na jeczmien jary interwencyjnie na plamistosc siatkowa kawalek 40 ar już opryskalem 3 dni temu a choroba dalej szaleje w najlepsze


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

w poniedziałek mus skracać, poszło w oczach po deszczu, 0,2 modus + 0,3 cerone wystarczy na 110 N ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Ja podałem na jęczmień 0.4l/ha moddusa , fungicydem jeszcze nie pryskane, jak się uda to jutro zastosuje fungicyd , mam zamiar zakończyć ochronę jęczmienia na jednym na jednym zabiegu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

priaxor w dawce 0.75 zadziałał na plamistosc powiedział bym rewelacyjnie na drugim polu dla porównania dalem max dawke 1.5 l i to był błąd 150 zł wyrzucone w bloto

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706
Napisano (edytowany)

Panowie mozna poprawić Medaxem Jęczmień? Pierwsza byla tydzień temu dana w dawce 0,4l jednak mam obawy że mimo wszystko polegnie

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

U mnie w okolicy jeczmiona jare strasznie chorują, jak to u was wygląda? Ja juz jade na flagowca tylko nie wiem co

Myślę żeby opryskać topsinem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

U mnie tydzień po oprysku fungicydem, zastosowałem Juwell TT w dawce 0.9l/ha i jak narazie czysciutko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
7 godzin temu, Ziel napisał:

U mnie w okolicy jeczmiona jare strasznie chorują, jak to u was wygląda? Ja juz jade na flagowca tylko nie wiem co

Myślę żeby opryskać topsinem.

Z chorobami w jeczmieniu jarym jest zawsze problem. Wedlug mnie siew materialem ktore chorowało nie ma sensu potem ciezko go utrzymac zdrowego. Ja spróbuję zimowego jeczmienia hybryde zawsze z wiosny troche wilgoci bedzie miał wiecej. A z jarym czekasz bo mokro bo przymrozki i siew wychodzi prawie w kwietniu potem susza itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Panowie dałem po 0,4 l/ha modusa z tydzień temu. Aktualnie jest liść podflagowy za tydzień planuje jeszcze raz usztywnić bo jest bardzo gęsty i wysoki łan. Cerone w dawce 0,6 l/ha będzie dobrze czy za duzo? Na liście flagowy planuje trafić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Przez warunki atmosferyczne nie wykonałem T1 w jęczmieniu jarym. Teraz wychodzi flagowy i będzie dziś okienko "raczej" by wykonać zabieg. Tylko głowie się co dać mam azoksystrobine, propikonazol, difenokonazol, tebukonazol, fenpropimorf solo. Myślę dać 125g azoksy 125g propiko i 225g fenpropimorf, a później na kłos tebu+difeno. Co myślicie o takiej ochronie? Jak na razie jest o dziwo praktycznie czysty, jedynie trafiają się pojedyncze objawy septoriozy i rynchonsporiozy.

@ukaszProcho Jak jest woda i ładny to będzie git. Ja daje 0,5l kobry więc podobne stężenie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Jeszcze nie kupiłem ale muszę kupić i planuje zrobić wtedy też T2 i wrzucę w to priaxor w dawce 0.75 l + na skrzypionke danabim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Gdzie kupić epoksykonazol solo? Bo chce zastosować razem z Priaxorem w dawce 0,75 + epoksy?

Edytowano przez Maniek25opolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    69

Panowie jaką dać odżywkę na jęczmień jary żeby choć trochę nabrał wyglądu??? gdyż po ostatnich ulewach troszkę pożółkły mu liście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224

Ja dawałem dr green'a zbełtanego z mocznikiem i siarczanem. Pięknie się pobrał. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224

Doktorka chyba 1.5 kg na ha wypryskałem to co mi zostalo z zapasów, mocznik 12kg na 100l wody i siarczan 5kg na 100l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66
Dnia 31.05.2019 o 10:38, ukaszProcho napisał:

Panowie dałem po 0,4 l/ha modusa z tydzień temu. Aktualnie jest liść podflagowy za tydzień planuje jeszcze raz usztywnić bo jest bardzo gęsty i wysoki łan. Cerone w dawce 0,6 l/ha będzie dobrze czy za duzo? Na liście flagowy planuje trafić 

Ja dalem 0.5kg medaxa a jak osci rusza dam 0.8l cerone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj