Polecane posty

szymek12345    1
2 godziny temu, kopin napisał:

dołączam do pytania  o Moddusa,i kiedy najlepiej opryskać?

Tak jak na etykiecie Moddusa ,pierwsze kolanko.

 

20 godzin temu, dexter1908 napisał:

Panowie czym skrócić jęczmień jary. Dostał około 110N. Gleba klasy IV. Jesienia zasiany byl łubin na poplon. Myslalem o 0,75 Cerone. Wystarczy?

Wystarczy. Jak założy się oprysk to spalisz jęczmień.

6 minut temu, szymek12345 napisał:

Tak jak na etykiecie Moddusa ,pierwsze kolanko.

 

Wystarczy. Jak nałoży się oprysk to spalisz jęczmień.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Takie info to sobie na etykiecie każdy przeczyta,,chodziło o info że może w innym terminie-co to daje  i dlaczego tak,

jak ktoś zadaje pytanie to nie oczekuje odpowiedzi co na etykiecie jest ,bo to każdy chyba tu piszący umie sobie wyklepać w 5 sekund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9
Napisano (edytowany)

Mi pierwsze kolanko na pędzie głównym już uciekło , pojawia się drugie kolanko i jak będzie około 1cm nad pierwszym to lecę Moddusem. Jak będzie potrzeba to pojadę jeszcze Cerone na flagę 

 

Mam jeszcze szybkie pytanie , prysnalem dzisiaj jęczmień jary Axialem na owies głuchy i po około 30 min po opryski zaczęło padać i spadło około 5mm deszczu , podziała oprysk czy nie ?

Edytowano przez zdzichu124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

u mnie już ości gdzieniegdzie wychodzą i cerone już nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek12345    1
35 minut temu, Mich9 napisał:

u mnie już ości gdzieniegdzie wychodzą i cerone już nie dam.

Jeśli miało by leżeć to jeszcze bym jeszcze dał,kiedyś dawałem jak już ości wyszły nie było widać skutków ubocznych. Kiedy sianie?  Ja siałem 12.03 i jest dopiero liść podflagowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

27-28 lutego siany, zobacze jak jutro spadnie powyżej 10 litrów to dam 0,2 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

U mnie też pierwsze kolanko uciekło. Z 2-3 cm jęczmień wygląda mocno. W piątek będzie prysksl modusem w dawce 0,4 narazie brak pogody. Ustoi to czy będzie trzeba powtarza na flagę? 

IMG_20190522_104123.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

U mnie podobnie , jęczmień mocno wygląda , w piątek jadę Moddusem 0.4l/ha i jak będzie potrzeba to pojadę Cerone na flagę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Panowie przez deszcz jęczmień mi uciekł trochę, przed zdążyłem tylko zrobić odchwaszczanie. Dzisiaj byłem na polu a tam już liść podflagowy a flagowy jak stanie ciepło to moment wyjdzie. Miało być T1 ale chyba pójdzie od razu T2. Chciałem się poradzić ile zapodać teraz modusa. Jęczmień dostał 110 azotu, paszówka. Na pocieszenie to to że ogólnie to niska odmiana to może go nie wywali, 50 cm max. Druga sprawa czy polecieć grzybówkę to vo miało iść na T2 czyli duet star czy zrobić mix z bumperem super i androsem, jeśli tak to jakie polecilibyście dawki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Co do skracania to pryskam kobra 0,7l, etofen nie skraca korzenia jak wiadomo jeczmien ma plytki system korzeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie jak by zrobił mieszaninę modus + cerone to był by dobry pomysł i w jakich proporcjach na mieszankę jęczmień z przenica ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Lecicie już na jęczmień jary z fungi ? Siany 25.03 planuje jeden zabieg , chorób nie widać jak narazie ale dzisiaj pryskam Moddusem i odżywka i zastanawiam się czy nie dać już do tego fungi i załatwić wszystko w jednym zabiegu 

 

Mocznik + Siarczan + Proleaf 4.0 + Moddus + Juwell TT nie będzie tego za dużo ? Czy lepiej podzielić na dwa zabiegi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
17 godzin temu, DawidWachnik napisał:

Jak sądzicie jak by zrobił mieszaninę modus + cerone to był by dobry pomysł i w jakich proporcjach na mieszankę jęczmień z przenica ?

kumpel wielki bamber miesza i jest bardzo zadowolony,każdego daje połowe dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Na jednym zdjęciu to plamistość siatkowa co nie ? A na drugim ? Jęczmień dostał póki co azot i herbicyd mustang forte 0.8l. Przedplon koniczyna. Odmiana solist 

20190524_104957.jpg

20190524_104957-1512x2016.jpg

20190524_104942-1512x2016.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Ja dzisiaj prysnalem Moddus 0.4 + 1.5l Proleaf Max + siarczan magnezu czy po dwóch dniach mogę już jechać z Fungi + insektycyd ? Chodzi o jęczmień jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
Taurus83 napisał:

Na jednym zdjęciu to plamistość siatkowa co nie ? A na drugim ? Jęczmień dostał póki co azot i herbicyd mustang forte 0.8l. Przedplon koniczyna. Odmiana solist 

drugie to chyba rdza ja juz nie mam głowy do jeczmienia fariba i soldo okropnie go rdza atakuje machnolem go na szybko priaxorem bo mialem na stanie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

W jęczmieniu jarym planuję dać Priaxor i Keypro, tylko w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Dzisiaj poszło na T2 cześć priaxor 0,9 i tocata 0,8 i 0,3 etefonu, na pierwsze kolanko 0,4 medaxu i połowa modanem, Zobaczymy co to będzie narazie wygląda na 7+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj