Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

wczoraj wysiana espinosa 2257zł/t brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    69

Panowie mam pytanie. Przyszły mi wyniki badań gleby i ph 6 fosfor sredni potas niski i planuje zasiac jęczmień jary pod ktory dam około 10 ton kurzenic na hektar i jaki nawoz i w jakiej ilosci dac bo kurzenice teoretycznie zawieraja duzo azotu i fosforu a mało potasu. Plon w jaki celuje to 4t/ha. Ktoś coś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Sól potasowa ,o zawartości N nie piszesz ale jakiś saletrosan się przyda  w nie wielkich ilościach z uwagi na siarkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wczoraj zasiany soldo dziś vermont a od jutra basic  sąsiad mi marudzi że za wcześnie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@szczypka siałeś u siebie czy sąsiada 😃 troska bliźnich zaskakuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Ludzie może zazdroszczą za bardzo 😆 

Co do nawożenia to jakieś 150 kg do 200 powinno ci wystarczyć. Skoro fosfor wysoki to odpuść. Azot proponuje przedsiewnie z 200 kg saletrosanu i na tym zaprzestać choć widzę potencjał na większy plon przy takim pH. Jeżeli gleba w nienajgorszym stanie to kusił bym się o jakieś 6 ton lub więcej.

Edytowano przez rolnik31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, kniaziu napisał:

@szczypka siałeś u siebie czy sąsiada 😃 troska bliźnich zaskakuje 

siałem sobie sąsiada pole :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szczypka napisał:

siałem sobie sąsiada pole :D 

U mnie jakbyś sobie sial u sąsiada to i tak on by rządził. 80 lat Pan 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Nie wiem czy nie przełożyć planów siewu. Cały tydzień zapowiadają przymrozki do -3 i pytanie czy coś stanie się z jęczmieniem który zasieję jutro ? Jak wy to widzicie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Zasiałem pewnie jako jeden z ostatnich na moim terenie  Rolnik nie bój się mrozu po zasianiu bój się tego po wschodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

Patrzysz i nie grzmisz.w kwietniu to się kukurydze siej  😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja też mam soldo. W tamtym roku byłem z niego bardzo zadowolony. Mam jeszcze solist i ella.  Solist drobniejszy niż soldo. Ella jeszcze nie otwieralem worków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Ella dość wymagająca odmiana ale potrafi się naprawdę dobrym plon odwdzięczyć. 

Dzisiaj bryl zasiany, obsada około 350 nasionek. Mówią lekkie przymrozki ale to myślę że da radę. Jeszcze kwestia wody zostaje. Sucho sucho sucho. Czekamy na wodę.

Edytowano przez rolnik31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903

z 10dni temu posiałem reką na wybiegu dla kur jęczmień, juz ma korzonki do 3cm i zaczyna puszczać kiełek, ostatnio były przymrozki i nie widzę żeby coś mu zaszkodziły, myślę siać w przyszłym tygodniu bo robi się na wzniesieniach sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj