Polecane posty

oregano    948
36 minut temu, MalyRolnik18 napisał:

Dokładnie chodzi tylko o próbe, z agrotechniką sobie poradze bo obornika mam nadto a i nawozu nie będe żałował tylko chodzi właśnie o te zabiegi na mszyce jesienią itp. ale to też filozofji nie ma a o skracaniu ani myśle na takiej ziemi jeszcze w te suche lata...

4 klasa to dobra ziemia. Jak piszesz, że nawozu nie będziesz żałował to przemyśl sobie jeszcze raz skracanie, bo pszenicy ozimej możesz nie skracać, jęczmienia jarego też nie musisz ale wydaje mi się, że właśnie jęczmień ozimy to jednak wymaga i to mocnego.

Mszyce to nie problem, jest dużo środków którymi zwalczysz tanio i dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Ja na 4 i 5 klasie skracam wszystko bo ja też nie żałuje nawozu i jak wiaterke ostatnio poszalał to już leży. Nawożenie na poziomie 140N w czystym składniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

warto ubezpieczyć zboże na polach od suszy przyjmą teraz w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czyli teraz już za późno bo wszyscy wojewodzi ogłaszają susze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Mój soldo wykłoszony  z 3 tygodnie temu puszcza nowe kłosy. Ale jaja ale jaja - cytując klasyka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

jęczmień ozimy  położony, w pon zważę wszystko i będę wiedział jaki plon, ale na oko wychodzi ok 5t/ha. Jeden kawałek miałem słabszy, gdzie jest  trochę VI i V klasy, to na 6 usechł cały a na 5 urósł maleńki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86
ja też dziś jęczmień wymłóciłem, odmiana mercurioo, na oko 5,5-6 t, klasa 4a-4b, susza niestety zebrała swoje żniwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
4 godziny temu, XTRO napisał:

jęczmień ozimy  położony, w pon zważę wszystko i będę wiedział jaki plon, ale na oko wychodzi ok 5t/ha. Jeden kawałek miałem słabszy, gdzie jest  trochę VI i V klasy, to na 6 usechł cały a na 5 urósł maleńki 

Michał na paszę zużyjesz czy pod sprzedaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

u mnie wczoraj wykoszone Sandra i SU Vireni plon dobre 8 t .w maju i czerwcu ponad 110l deszczu bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Jęczmień oz na skupie w Zdunach 550 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Jaką prędkość bębna ustawiacie w jeczmieniu ozimym i jaka szczelinę tak z praktyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ile glifosatu na desykacje dać? 

Trochę habra i odmlodzil mi się na piachu... No i trochę samosiewow żyta... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2144

Jak nie masz perzu i innych traw to 2l/ha wystarczy. Natomiast jeżeli to dziadostwo się trafia to daj 5l/ha i pole wyczyszczone przy okazji.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidodido    1

u mnie wczoraj wykoszony 4 tony z ha  słabo ale na ten rok to i tak a do 

Dnia 2.07.2018 o 07:31, Patryk1222 napisał:

Ile glifosatu na desykacje dać? 

 

ja daje zawsze 3 l i do tego 5 kg siarczanu amonu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal6930    22

Ja wczoraj byłem na polu z jeczmieniem jarym. Moge z czystym sumieniem polecic Axial Komplett Pack do walki z chwastami. Jeden zabieg w fazie krzewienia i do dziś czysto.

A u was jak sytuacja wygląda i co stosowaliście w jęczmieniach?


Moje sprzęty:

Ursus C-330

Ursus 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211
Też stosowałem axial komplett pack, na jęczmień ozimy pszenice i żyto i wszędzie czyściutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43
U mnie stosowany był w jęczmieniu jarym i w pszenicy Hondii. Pola pięknie wyczyszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Panowie mam pytanie do bardziej doświadczonych. Na moim jeczmieniu jarym pojawiają się fioletowe czerwone kłosy. Co to może być za choroba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

Też w tym roku pryskałem axial komplett pak w jęczmieniach i w pszenicy i wszędzie było pozniej czysto . z jęczmieniem jakoś w tym tygodniu pewnie już pojadę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 mam sprzedać bale słomy i chcę się spytać po ile mogę wyciągnąć 120?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj