Polecane posty

d4rek    66

Jaka dawke dajecie na jary - cerone 1l nie bedzie przesada w fazie flagowki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18
Dnia 27.05.2018 o 08:08, KULAWA_KOZA napisał:

Panowie jaki dobry srodek tutaj pomoże? i zahamuje tą chorobę?

Tak jak @rolnik31 napisal, tilt turbo powinien tutaj załatwic problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
25 minut temu, tomekZ058 napisał:

czym można załatwić skrzypionkę w jarym ?

Ja pryskałem cyperkill+cyren.Po skrzypionce ani śladu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
ja dzisiaj na skrzypionki jechałem w jarym razem z fenoxinem.troche późno ale zdążyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138
Panowie nigdy nie skracałem zbóż i nie znam się który środek kiedy zastosować. Jęczmień jary po ostatnich deszczach mi wybójał i teraz mam obawy że się położy przy jakiejś burzy, czy jak widać już pierwsze ości to można jeszcze czymś prysnąć jakimś regulatorem i czy wogóle teraz już będzie sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasek33    2

mocznik plus siarczan to można jeszcze dać ? jęczmień jary zaczyna się kłosić marny niski po tej suchocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Jak wychodzą pierwsze ości to albo Cerone albo Medax Max z tym że Cerone taniej wyjdzie. Ja zawsze skracam na 1 lub 2 kolanku jare i wszystko pięknie stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Cerone 0,5l/ha.

Medax w fazie jak są już ości to w zasadzie strata pieniędzy. Skrócić możemy coś co jeszcze się nie wydłużyło. W tej fazie zostało praktycznie samo dokłosie. Ile teraz można zyskać? 2-3cm? Nie warte tych pieniędzy

Cerone to taki środek, który fajnie usztywnia to co już urosło więc pryskanie teraz ma jeszcze sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138
Dzięki koledzy za rady, chciałem w tym roku pierwszy raz w życiu skrócić zboże i chciałem właśnie to zrobić w fazie pierwszego kolanka ale niestety wtedy była taka susza, że nie warto było zastosować a w ciągu ostatniego tygodnia spadło 45 litrów i jęczmień tak ruszył że teraz mam obawy czy nie polegnie. Polecę dziś jeszcze tym cerone ale i tak w paru miejscach suchszych pewno wyłazi już kłos to omijać czy prysnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Omiń bo nawet szkoda jest pryskać. Ja u siebie tez wyłączam bo szkoda skracać takiego słabego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

rolnik31 napisał:

Omiń bo nawet szkoda jest pryskać. Ja u siebie tez wyłączam bo szkoda skracać takiego słabego 

Ale szkoda pryskać bo zaszkodzi to kłosom, które już będą powoli wyłazić z tej pochwy lisciowej czy poprostu szkoda bo tylko kasa niepotrzebnie zmarnowana?


rolnik31 napisał:

Omiń bo nawet szkoda jest pryskać. Ja u siebie tez wyłączam bo szkoda skracać takiego słabego 

Ale szkoda pryskać bo zaszkodzi to kłosom, które już będą powoli wyłazić z tej pochwy lisciowej czy poprostu szkoda bo tylko kasa niepotrzebnie zmarnowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

w tym roku nie ma sensu wogóle skracać bo deszczu 0 a słoma krótka.Ogólnie zboze 30cm niższe jak lata do tyłu.Ja wogóle nie skracałem pszenicy i po wykłoszeniu ma 70cm max.tylko grzyba presja większa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
4 godziny temu, darek154 napisał:

 

Ale szkoda pryskać bo zaszkodzi to kłosom, które już będą powoli wyłazić z tej pochwy lisciowej czy poprostu szkoda bo tylko kasa niepotrzebnie zmarnowana?

 

 

 

Ale szkoda pryskać bo zaszkodzi to kłosom, które już będą powoli wyłazić z tej pochwy lisciowej czy poprostu szkoda bo tylko kasa niepotrzebnie zmarnowana?

Szkoda kasy jest wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

Dzisiaj będzie T2 w jęczmieniu jarym. Na 16ha pójdzie Azoksystrobina 0,5 + Corbel 0,5 + Kobra 0,3 + Chloropyrifos + Asystent.

Jutro na drugi kawałek 13ha pójdzie na pewno Azoksystrobina 0,5 + Tebu lub Propiconazol i cała reszta jak wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Mogę wymieszać medax max z cerone? Do tego jeszcze tabu azo i topsin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie kropiłem wczoraj na grzyba w jęczmieniu 2 ostanie opryskiwacze o 21.00+- i była delikatna rosa.Bedzie działał środek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Na pomorzu jęczmień juz "dojrzewa".. :(

Co polecacie na mszyce w jęczmieniu ozimym?

IMG_20180530_144131.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Karate w dawce 0,1l u mnie działa i na skrzypionkę i na mszycę. ostatnio pryskałem nim w jęczmieniu jarym gdzie była plaga skrzypionki i dobrze wyczyściło.

9 godzin temu, KULAWA_KOZA napisał:

Panowie kropiłem wczoraj na grzyba w jęczmieniu 2 ostanie opryskiwacze o 21.00+- i była delikatna rosa.Bedzie działał środek?

Będzie.

19 godzin temu, rolnik31 napisał:

Mogę wymieszać medax max z cerone? Do tego jeszcze tabu azo i topsin 

jaki jest sens mieszania dwóch różnych regulatorów? będzie z tego więcej szkody niż pożytku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Chciałem wykorzystać resztki co zostały mi z tamtego roku i zastanawiałem się czy mógłbym to wymieszać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj