Polecane posty

Tomek90    2242
14 minut temu, staszek131415 napisał:

Nie

Mówisz skiełkowało i uschło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prawdopodobnie też mam ten problem na glinach nawet jakby teraz wzeszło to szału by z tego nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
55 minut temu, staszek131415 napisał:

Nie

Jak sie ziarno nie zepsuje to za 2 lata powschodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko co z tego będzieB|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

można bezpiecznie przy tak suchym okresie dodać do herbicydu siarczan magnezu+ jakiś nawóz dolistny  czy lepiej odpuścić i jechać samym herbicydem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Mój jęczmień ozimy Gloria ma już ości, liść flagowy rozwinięty. Jak na razie wszystko zdrowe wygląda. Zabieg T1 robiony był 2 tygodnie temu, tango star 1l i mondatak 0,8. Jak myślicie jechać już dzisiaj czy jeszcze czekać? Planuje dwa zabiegi bez T3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
tydzień możesz poczekać ale nie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788
Dnia 24.04.2018 o 20:26, aezakmi666 napisał:

Panowie mam problem posialem ha jeczmienia jarego ok 2 tygodni temu. Dawka 220kg nasion na h siane bylo w sucha ziemie no i w sumie do tej pory nie spadl deszcz. Jeczmien zszedl jak parszywemu po łbie gdzienietu jest a pole wyglada jak bym narobil mijakow albo z pustym siewnikiem jechal po odgrzebaniu ziemi ziarka sa ale nie kiełkuja . Czy to jeszczee wyjdzie ?

To jest nas już 2,ja z południowej wielkopolski i 2,5 ha jak by kur...a wiatrówką sadził a nie siał siewnikiem,a na polu popiół ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metek    0

Mam jęczmień jary w fazie krzewienia i zauważyłem dużo skrzypionki. Mam środek Delcaps 050 CS nadaje się on do wykonania tego zabiegu bo nic na etykiecie nie pisze o jeczmieniu jarym no i w tej fazie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

ile odstępu między zbiegiem herbicydowym a fungicydowym w jęczmieniu jarym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dicloduo    8

To wiem, że masz jęczmień jary i zauważyłeś dużo skrzypionki. Masz dobre oko bo zauważyłeś  skrzypionkę i co dalej? Masz środek Delcaps 050 CS i to jest powodem tego co posiadasz czy coś więcej chciałeś powiedzieć o posiadanym preparacie?

5 minut temu, daniu napisał:

ile odstępu między zbiegiem herbicydowym a fungicydowym w jęczmieniu jarym?

3 dni w upały 1dzien wilgoć i pochmurno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210
Jęczmień ozimy jest w początku kłoszenia, można mu podać jeszcze coś na grzyba i usztywnienie? planuje 0,5 menary +0,5cerone, na pierwsze kolanko poszło tilt turbo0,8 +promax 0,8+coadro 0,5,, dodam że na Zamojszczyznie ogromna susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio066    5
18 godzin temu, ovi napisał:

Jęczmień ozimy jest w początku kłoszenia, można mu podać jeszcze coś na grzyba i usztywnienie? planuje 0,5 menary +0,5cerone, na pierwsze kolanko poszło tilt turbo0,8 +promax 0,8+coadro 0,5,, dodam że na Zamojszczyznie ogromna susza

ROK TEMU U MNIE TEŻ ZA DUŻO WODY NIE BYŁO.

na mój galation poszło 0,45 moddusa 9 kwietnia i ustał do końca,pewnie dla tego że mało azotu dostał na pierwszy raz 150kg na drugi 175kg saletry anwil

5 maja opryskany

zaftra 0,5

tilt turbo 0,5

cerone 0,5

delcaps 0,1

klasa ziemi  od 3b do 5

z 6 ha nakosiłem 51,5  co daje 8,5 jak dla mnie hybryda to rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210
Mój dostał 220l rsm 28+140 kg mocznika, odziwo jak na susze wygląda pięknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Moj przez skrzypionke jest pociety i blady chyba go meczy i musze opryskac a jako tako nie ma jej jak byłem. Jet to możliwe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788
2 godziny temu, ukaszProcho napisał:

Jaki najlepszy oprysk na skrzypionke która tnie jeczmien a jej nie ma?

Taki który zabije skrzypionkę ,a na dodatek wcale go nie ma ;-)

Na głupie pytania głupie odpowiedzi same się nasuwają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ukaszProcho napisał:

Jaki najlepszy oprysk na skrzypionke która tnie jeczmien a jej nie ma?

skoro pogryziony to chyba jednak sa. Bi 58 nowy w dawce 0,5l/ha i po kłopocie,Skuteczny powyżej 15*C.  Koszt - 30zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Karate zeon może być?  

Dostanie dzisiaj na hektar  besfoliar 5 l siarczan megnezu siedmiowodny 12 kg i karate zeon. Dodawać coś mocznika? Myślałem nad 25 kg na półtora hektara 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dicloduo    8
Napisano (edytowany)
17 godzin temu, Mariusz245555 napisał:

skoro pogryziony to chyba jednak sa. Bi 58 nowy w dawce 0,5l/ha i po kłopocie,Skuteczny powyżej 15*C.  Koszt - 30zł/ha

Może to grad pociął a o tym nawet nie wie.

16 godzin temu, ukaszProcho napisał:

Karate zeon może być?  

Dostanie dzisiaj na hektar  besfoliar 5 l siarczan megnezu siedmiowodny 12 kg i karate zeon. Dodawać coś mocznika? Myślałem nad 25 kg na półtora hektara 

W moim regionie jak się dożywia zboża, daje się wór mocznika + 12,5 kg siarczanu magnezu na 250 l wody z powtórnym opryskiem za 2 dni, bez herbicydów, pestycydów i żadnych innych dodatków. Oprysk kropelkowy wykonuje się pod wieczór lub  jak najwcześniej z rana  po opadnięciu rosy (na suche) gdy rośliny nie są jeszcze ogrzane. Po takim zabiegu gdy wcześniej na 2 tygodnie przed zasiewem jęczmień dostał odpowiednie nawożenie wieloskładnikowe, uprawy swoją piękną zielenią wyglądają  jak w Holandii.

Dodam, że u nas powierzchnia jednej uprawy przekracza 10 ha a nawet sięga 100ha.

Uwaga, nawóz nie ma prawa spływać z liści.

Edytowano przez dicloduo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Witam , do jakiej najpóźniejszaj fazy w jęczmieniu jarym można zastosować pume na głuchy owies bez obaw o uszkodzenie jęczmienia , chodzi mi czy można pryskać w późniejszych fazach niż na etykiecie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dicloduo    8

Jeśli spodziewasz się gęstego łanu zastosuj najpierw środek na chwasty dwuliścienne a dopiero po tygodniu Puma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dicloduo    8
Napisano (edytowany)

Pisał o Puma

Chyba, że nie ma na środek i trafi czekać dłużej. Ala w tym czasie głuchy owies zadusi jęczmień no i szpetnie to wyglądać bedzie.

Edytowano przez dicloduo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj