Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25517

Mam pytanie - czy w jęczmieniu jarym ktoś stosował atributt lub apyros na przyhamowanie perzu? Nastąpiła zmiana decyzji i na działce trochę zaperzonej będzie jęczmień zamiast gryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

apyros nie polecam testowałem u siebie na szczescie kilkanascie mkw jeczmiej dostał po d*pie i to konkretnie

  • Thanks 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam chciałbym zmieszać lentipur z grodylem w jęczmieniu ozimym podpowie ktoś w jakiej proporcji na 1 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes14405    2

Jakie nawożenie pod jęczmień jary,czy mocznik jest dobrym wyborem i pod korzeń czy pogłównie? Moje pierwsze podejście do tego zboża, przedplon pszenica . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rolnik31 napisał:

Mocznik może być tzw pod korzeń ja osobiście tak stosuje. 

Dobrze gadasz, polać Ci. Ja osobiście sypałem 300kg saletrzaku z magnezem + 300kg polofoski 6 + 30 m3 gnojowicy świńskiej przed siewem (czyli miedzy innymi mocznik) potem agregat potem wczesny rzadki siew. PO wschodach z nawożenia to już tylko mocznik z siarczanem dolistnie z mikroelementami i wtedy mu tak pogoda podpasowała że lepszego jeczmienia jarego to nie miałem na IV klasie (2014r)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ogólnie kucyk miał większe mtz 50.5 a wilma 47 i mniej żółte ziarno no ale to całkiem na inne ziemie ziarno 

Wysiałem160 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
22 godziny temu, Mariusz245555 napisał:

Dobrze gadasz, polać Ci. Ja osobiście sypałem 300kg saletrzaku z magnezem + 300kg polofoski 6 + 30 m3 gnojowicy świńskiej przed siewem (czyli miedzy innymi mocznik) potem agregat potem wczesny rzadki siew. PO wschodach z nawożenia to już tylko mocznik z siarczanem dolistnie z mikroelementami i wtedy mu tak pogoda podpasowała że lepszego jeczmienia jarego to nie miałem na IV klasie (2014r)

To ile uleciało z ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 godzin temu, ukaszProcho napisał:

Ogólnie kucyk miał większe mtz 50.5 a wilma 47 i mniej żółte ziarno no ale to całkiem na inne ziemie ziarno 

Wysiałem160 kg/ha

U mnie w ubiegłym roku  przy siewie 120 kg był gęsty icały leżał mimo skracania nie wiem dlaczego tak gęsto siejecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65
14 godzin temu, Mrpawel360 napisał:

Stosował ktoś oprysk lancet w jęczmieniu zimowym?

Piroksysulam z lancetu zatrzyma jęczmień spadek plonu +/- 50%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

Potwierdzam, lancet dla jęczmienia mozę zaszkodzic. ja u siebie w tym roku bede pryskać pakiem axial komplet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
8 godzin temu, staszek131415 napisał:

U mnie w ubiegłym roku  przy siewie 120 kg był gęsty icały leżał mimo skracania nie wiem dlaczego tak gęsto siejecie

320 szt na m2 tyle pisało przy tej odmianie. Zobaczymy w zniwa co będzie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
54 minuty temu, Przem00 napisał:

Potwierdzam, lancet dla jęczmienia mozę zaszkodzic. ja u siebie w tym roku bede pryskać pakiem axial komplet

Ile cenowo wychodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

W tamtym roku robilem to siekiera oprysk pół godziny i spadł deszcz zero chwastów.  Ja płaciłem coś koło 100 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja też w tym roku zamierzam walczyć z chwastami w jęczmieniu jarym Axialem Komplet sam jestem ciekawy efektów ,słyszałem wiele pozytywnych opinii na temat tego paku więc trzeba spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

Potrzebuję szybko waszej porady, nabyłem z centrali jęczmień jary odmian Radek. sprzedawca powiedział mi że wysiew w granicach 150kg na ha. przy mojej glebie 3b 4a 4b uzgodniliśmy że wysiew zostanie zmniejszony do 130 kg żeby nie wyległ, dostał pod korzeń 200 polifoski i 200 zaksanu, później mam zamiar dać saletre. 

Problem jest taki że źle ustawiłem siewnik i wysiał zeledwie 80 kg na ha. podpowiedzcie co robić zostawić tak jak jest czy w poniedziałek od rana przesiać go jeszcze raz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Jak kiedyś wysialem pszenice ozima 130 kg (nie była z centrali chyba 3 raz) to wpadłem na drugi dzień i praktycznie bez agregatu wsialem same walki robili wyszło elegancko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
1 godzinę temu, Pele94 napisał:

Potrzebuję szybko waszej porady, nabyłem z centrali jęczmień jary odmian Radek. sprzedawca powiedział mi że wysiew w granicach 150kg na ha. przy mojej glebie 3b 4a 4b uzgodniliśmy że wysiew zostanie zmniejszony do 130 kg żeby nie wyległ, dostał pod korzeń 200 polifoski i 200 zaksanu, później mam zamiar dać saletre. 

Problem jest taki że źle ustawiłem siewnik i wysiał zeledwie 80 kg na ha. podpowiedzcie co robić zostawić tak jak jest czy w poniedziałek od rana przesiać go jeszcze raz ? 

w tamtym roku miałem Radka z centrali ale posiałem go 180kg 7 ton uleciało tyle co flavora tylko flavora 150 posiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1
8 minut temu, kiko80 napisał:

w tamtym roku miałem Radka z centrali ale posiałem go 180kg 7 ton uleciało tyle co flavora tylko flavora 150 posiałem.

powiedz mi jaki wysoki wyrósł ? ja w poniedziałek jadę posiać to jeszcze raz bo tak tego nie zostawię ;/ szlak mnie trafił jak zobaczyłem ilość ziarna w siewniku ile zostało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Tylko oczywiście dosiej tak aby wyszło łącznie te 130kg :D

Czasem tak się zdarza, że trzeba powtarzać... ja zauważyłem taką dziwną zależność, że zawsze jak już się zrobi ciemno to ziarno dużo wolniej schodzi z siewnika. Tak jakby pod wpływem wilgotnego powietrza zmnieniało swoją objętość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj