Polecane posty

Lasek33    2

mam zamiar zasiać 3 ha jęczmienia jarego , siałem eunove i elle odmiany godne polecenia ,ale w tym roku ma być iron , dobra ta odmiana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

jak z przezimowaniem jęczmienia u was ?mój chyba dal rade.odmiana Sandra i su vireni zero śniegu i -16 maksymalnie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Ile planujecie podać N na pierwszą dawkę w jęczmieniu ozimym (jeśli przetrwał)? Mam na myśli siew "w miarę" w terminie i w optymalnej obsadzie.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Na jaki plon liczysz przy takim nawożeniu? Ja będę lał RSM32, ale jeszcze myślę ile, żeby za dużo teraz nie dać w drugiej dawce dołozyc.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Ja podałem 60 kg N w RSM. U mnie były mrozy -15 nocą, zero śniegu. zasiane mam odmiany Quadriga i mały kawałek Gloria. W domu kilkanaście próbek bardzo ładnie rosną, po 24 godzinach były przyrosty ponad 10mm. Czy mrozy jakoś zaszkodziły to dopiero się okaże jak wegetacja ruszy na całego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72
32 minuty temu, chuck00 napisał:

Na jaki plon liczysz przy takim nawożeniu? Ja będę lał RSM32, ale jeszcze myślę ile, żeby za dużo teraz nie dać w drugiej dawce dołozyc.

Przy 120N to i 8t może nalecieć, chciałbym mieć chociaż 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Ja celuje w jak najwyższy realny plon (8t jeśli się uda):) Mama zasianą odmianę Arenia (C1), przed ostatnimi mrozami wyglądało to całkiem ładnie, teraz muszę obejrzeć czy przetrwało czy do przesiania. Ja myślałem teraz podać gdzieś 80kgN, ale czy do nie będzie za dużo teraz? Na drugą dawkę myślę podobnie, będzie ochrona fungi, skracanie, nawożenie mikro. Jeszcze kizeryt pójdzie, bo w mrozy nie było wiadomo co i jak.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Panowie mam pytanie. Chodzi o zaprawianie jęczmienia jarego co roku zaprawiam na mokro w betoniarce bezpośrednio przed siewem, teraz wynikła sytuacja że muszę go zaprawić  na co najmniej tydzień przed siewem i pytanie brzmi czy mogę tak zrobić i wsypać go do worków (mam nawet papierowe po koncentracie) czy nic sie nie stanie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

A co się ma stać przecież ile tej wody tam wlejesz 400ml na 50kg od tego na pewno nie wykiełkuje, po drugie firmy od których kupujemy kwalifikowany materiał też zaprawiają go dużo wcześniej i jest ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

wczoraj wysiałem saletrzak pod euforę 250kg/ha jęczmień pomimo okrywy śnieżnej jakiś mdły mi się wydaję ale środki ma zielone to powinien dać radę...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Moja eufora wytrzymala -18 bez sniegu i ma juz spore odrosty. W zeszlym tygodniu poszlo ~ 50N w saletrze. Siejesz ja pierwszy raz czy mozesz juz o niej cos powiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Mam ją drugi rok, jest późniejszą odmianą bo kosiłem ją dopiero po 15,07 a wcześniejsza sześciorzędówka była po 05,07, ziarno ładne grube plon też ok, mój na jesieni miał pożółknięte liście boczne pewnie niskie ph dałem wapno kredowe jeszcze na jesieni może puści pędy boczne, środki zielone niby więc zobaczymy...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 7.03.2018 o 17:51, Pajej napisał:

Przedplon kukurydza 300 kg polifoski 6 i 100 saletry 2 razy grzybówka i tyle w temacie

To nie dałeś 30 kg a52 B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Ma ktoś sposób na życice w jecz. jarym Kiedyś zastosowałem atlantis pół dawki po wcześniejszej próbie bo nie było rejestracji na jeczmien i wyszło dobrze ale to było dawno ,w tej chwili atlantis ma zmienioną formułę i raczej odpada Może ktoś robił jakieś eksperymenty z powodzeniem i się podzieli wynikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

Witam . mam jczmień ozimy wootan ładnie przezimował na jesien byl odchwaszczany expert met a teraz na wiosne chcialbym poprawic na przytulie i samosiewy rzepaku jaki sirodek zastosowac myslalem nad Mustang forte  ale na ulotce nic nie pisze czy mozna go stosować w jeczmieniu ozimym może ktos stosował i doradzi mi  

Edytowano przez bools

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Jak najbardziej możesz podać aczkolwiek na przytulię wystarczy sam fluroksypyr( galmet, starane itp)

Edytowano przez cieplym3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2018 o 21:13, tomekZ058 napisał:

panowie a stosował ktoś Cerone w jęczmieniu jarym po terminie ważności ?

jak był prawidłowo przechowywany to pewnie do roku po terminie sie nic nie stanie. stostujesz na własne ryzyko

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2018 o 09:54, MalyRolnik18 napisał:

Panowie mam pytanie. Chodzi o zaprawianie jęczmienia jarego co roku zaprawiam na mokro w betoniarce bezpośrednio przed siewem, teraz wynikła sytuacja że muszę go zaprawić  na co najmniej tydzień przed siewem i pytanie brzmi czy mogę tak zrobić i wsypać go do worków (mam nawet papierowe po koncentracie) czy nic sie nie stanie???

nic złego sie nie stanie, tylko po zaprawieniu trzymaj w suchym miejscu i w przewiewnych workach np.papierowych. Ziarno musi mieć dostęp do powietrza więc te Twoje worki po koncentracie nie mogą mieć foliowych wkładów.

11 godzin temu, bools napisał:

Witam . mam jczmień ozimy wootan ładnie przezimował na jesien byl odchwaszczany expert met a teraz na wiosne chcialbym poprawic na przytulie i samosiewy rzepaku jaki sirodek zastosowac myslalem nad Mustang forte  ale na ulotce nic nie pisze czy mozna go stosować w jeczmieniu ozimym może ktos stosował i doradzi mi  

A na przytulię w jeczmieniu ozimym to jeszcze możesz dac zwykłego Mustanga 306 SE albo Starane 250 SC. Starane możesz dawać nawet do ukazania sie liścia flagowego ale żeby dobrze działało to musisz mieć ciepłe noce (patrz ulotka) ale lepiej nie czekać tak długo :)

A jak nie to zapytaj w sklepach o LINTUR 70 WG . Niby wycofany ze sprzedarzy w tamtym roku ale mogą jeszcze mieć resztki spod lady. Tylko to książki zabiegów już go nie wpiszesz :)

Edytowano przez Mariusz245555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Witam . Mam kupiony herbicyd PUMA UNIWERSAL 069 EW  na jęczmień jary .  Teraz mam pytanie czy  by się nadawał  do zastosowania go  w jęczmieniu ozimym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj