Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#521 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 17 czerwiec 2011 - 14:38

Jęczmień ozimy i jary Jeśli on już leży to nie ma opcji żeby się podniósł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 19:45
  •  

#522 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 10:04

Jęczmień ozimy i jary A jaki to jęczmień, jeśli jary to go pryśnij czymś na grzyba. Jednego roku mi położyło, prysnąlem ale troche mi brakło. Tam gdzie brakło to w żniwa jeden kurz i ziarno bardzo kiepskie. Tam gdzie pryśnięty ziarno w miarę, wiadomo jak położy wcześnie to szału nie ma ale było całkiem. Wiadomo gdzie stał było wiele lepsze. Jeśli zimowy to żniwa za chwile więc aby będziesz miał problem przy zbiorze. Z kłosem to się nie podniesie, byle go do ziemi nie dodusiło.

#523 Share leszekd17

leszekd17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 11:07

Jęczmień ozimy i jary

A jaki to jęczmień, jeśli jary to go pryśnij czymś na grzyba. Jednego roku mi położyło, prysnąlem ale troche mi brakło. Tam gdzie brakło to w żniwa jeden kurz i ziarno bardzo kiepskie. Tam gdzie pryśnięty ziarno w miarę, wiadomo jak położy wcześnie to szału nie ma ale było całkiem. Wiadomo gdzie stał było wiele lepsze. Jeśli zimowy to żniwa za chwile więc aby będziesz miał problem przy zbiorze. Z kłosem to się nie podniesie, byle go do ziemi nie dodusiło.

Skald jest to odmiana jara na grzyba poszedł cerelux 0.8 , tak właśnie myśle,że przy tej gęstości łanu to jeszcze jeden grzybek musi pójść.Leży cztery hektary odziwo stratus stoi takie same zabiegi .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 22 czerwiec 2011 - 16:29

Jęczmień ozimy i jary Witam
Jeśli jest V klasa w dobrej kulturze chodzi mi głownie współczynnik ph można bez problemu zasiać po dobrym przedplonie co prawda nie ma co marzyć o plonie 5 6 ton z ha jak mają na 3 czy 2 klasie i pryskaja od grzybów około 4 zabiegów itp ale te 3-4jak najbardziej mozna uzyskać ja sam mam posiany ozimy na V klasie po pszenżycie ważna jest też odmiana i opryski .
Zasiany 4 września nic nie dawane przed siewnie na oziminy się nie opłaca azot moment wypluka przez jesien i zime.Na wiosne przed ruszeniem wegetacji 150kg saletrzaku na ha potem oprysk przy krzewieniu Linurex 2 l plus aurora jak strzelał w zdzbło ponowny oprysk puma na chwasty które zostały trochę za pózno ale linurex niepodziałał jak potrzeba pszenżyto zawsze lancetem goniłem i chwaścików zero ale na jęczmień nie zalecany jest pod kłos dałem ponownie 100 kg saletry i teraz czekam na zbior zobaczymy jak bedzie sypał przewidywany gdzieś za tydzień

Edytowany przez DEVID, 22 czerwiec 2011 - 16:31.

#525 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 19:20

Jęczmień ozimy i jary Jakie macie średnie plony Jęczmienia Jarego?

#526 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 20:02

Jęczmień ozimy i jary U znajomego już żółciutki jęczmień się robi.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#527 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 22:40

Jęczmień ozimy i jary Ozimy lada moment będzie do koszenia i żniwa zaczną się na dobre.:rolleyes:

#528 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 26 czerwiec 2011 - 23:02

Jęczmień ozimy i jary ja sadze ze za tydzien swoj stronce jeczmien ozimy ;)

#529 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 26 czerwiec 2011 - 23:27

Jęczmień ozimy i jary U mnie jęczmień ozimy myślę że 3-3,5 tony na V klasie po pszenżycie to już będzie dobrze :D

#530 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 23:54

Jęczmień ozimy i jary jezeli była u ciebie susza to nawiekszy plon raczej nie masz sie co spodziewac. ja tak szacuje na 5t na jednym polu jest bdb na drugim troche gorszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 15:53

Jęczmień ozimy i jary Witam u mnie u jęczmienia jarego kłosy robią się się fioletowe. Czy to jakaś choroba??? I w ozimym ziarno jest jakby czarnawe. Co to może być???

#532 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 20:57

Jęczmień ozimy i jary Witam po dzisiejszej burzy mój jęczmień nie wytrzymał miejscami i się położył połamało zdzbła jak sądzicie czy to nie będzie miało negatywnego wpływu na plon z ha
Kłosie ciężkie i dorodne i podstawa nie wytrzyamała a miałem dzisiaj go skosić ale burza nadeszła :rolleyes:

#533 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 21:04

Jęczmień ozimy i jary Witam
Dzisiejsza burza położyła miejscami mój jęczmień ozimy przełamały sie zdzbła jak sądzicie czy to będzie miało negatywny wpływ na plon z ha.
Kłosie cieżkie i długie i podstawa nie wytrzymała miałem go dzisiaj kosić ale jak na złość jak się oczekuję deszczu to go nie było przez ostatnij cały tydzień:blink: a teraz jak nie oczekuje przed koszeniem i nie mogło popadac na wieczór to przyszła burza i dolało krótko padało ale intensywnie :(

#534 Share jd6230premium

jd6230premium

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:sporty zimowe motryzacja

Napisany 29 czerwiec 2011 - 21:18

Jęczmień ozimy i jary mysle ze zadnych strat nie powino byc jak cos to minimalne bo jeczmien ozimy sie teraz kosi jak by ci powalilo miesiac wczesniej to by mogl perzerosnoc pozdr ;)

#535 Share Maceo

Maceo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 22:03

Jęczmień ozimy i jary Straty będą jedynie jak kłosek spadł na ziemie i nie podniesiesz go kombajnem a tak to raczej niewiele stracisz, poczekaj aż uschnie i nie oglądaj się tylko koś.

#536 Share feliks135

feliks135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 15:27

Jęczmień ozimy i jary Dokładnie, strat tyle ile nie uda Ci się kombajnem podnieść. A czasami bywają z tym trudności...
Eh te burze

#537 Share kkamaz

kkamaz

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 16:04

Jęczmień ozimy i jary u mnie też dzisiaj położył jęczmień jary i to po deszczu a dopiero na popołudnie i wieczorem mają przejść burze.

#538 Share Maceo

Maceo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 19:07

Jęczmień ozimy i jary Panowie jak tylko będzie w miarę suchy to bez zastanowienia kosić zawsze można go trochę dosuszyć a z pola nikt juz nie pozbiera, takie moje zdanie.

#539 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 21:20

Jęczmień ozimy i jary mysle ze jezeli nie obtrąciło kłosków nie bedzie zle i nie powinno byc mniejszego plonu

mysle ze jezeli nie obtrąciło kłosków nie bedzie zle i nie powinno byc mniejszego plonu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 22:46

Jęczmień ozimy i jary A moje zdanie jest takie, że szczególnie jęczmień musi dobrze dojrzeć i najlepiej aby już uschnięty został ze dwa razy zmoczony deszczykiem. Ość skruszeje i ładnie się młóci. Przedwcześnie koszony to tylko strata ziarna które z ościami i słomą ucieka za kombajnem.
Największa głupotą jest jednak kosić mokry jęczmień z niedojrzałym kłosem. Lepiej nich połowę kłosów opadnie niż wszystko ziarno ma spleśnieć w pryzmie.