Polecane posty

mariez    16

Jęczmień jary kucyk zasiany 21 kwietnia.przedsiewnie 200 kg polifoski 6 i 150 kg mocznika.jest to mój pierwszy jęczmień jary więc proszę o rady co dalej. kiedy najlepiej dac druga dawkę azotu ?
kiedy pryskać i co można mieszac ewentualnie w jakich odstępach czasu pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

z azotem i opryskami poczekaj niech się ociepli jeczmień prze niską temp dostaje popalic niech się wygoi póżniej azot i odżywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

Witam!zakupiłem chwastox turbo na jeczmien jary i owies ale na jednym z kawałkow zaobserwowałem sporo fiołka polnego obawiam się że nie poradzi sobie z tym chwastox. Co poradzicie na fiołka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Diflufenikan lub metsulfuron, ten pierwszy nie w owsie.

Oczywiście przykład diflufenikanu podaję jako ciekawostkę, niezarejestrowaną bezpośrednio w Polsce, więc stosować nie można. 

 

 

Edytowano przez Tomazi3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34

Diflufenikan lub metsulfuron, ten pierwszy nie w owsie

 

O ile się domyślam chodzi o jęczmień jary ?

 

Więc moje pytanie co kolega pisze za bzdury o stosowaniu diflufenikanu !?

 

Metsulfuron OK, ale pamiętaj że po jęczmieniu raczej nie zasiejesz rzepaku :( !

 

Ja bym wybrał Mustang Forte.

Panowie, co to może być ? 

Podejrzewam fosfor, ale wole się poradzić bardziej doświadczonych.  :mellow: img_20170427_19130351ldlql.jpg

 

 

Jak dla mnie zbyt niskie pH ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Bzdury to co najwyżej Ty kolego pisać możesz. Najpierw pomyśl 3 razy i napisz. Po drugie przeczytaj etykietę np. Saracenu, po trzecie to ma być dodatek do Chwastoxu Turbo, po czwarte po MSM nie ma obaw o raps- nikt nie mówi o dawce full. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34

Bzdury to co najwyżej Ty kolego pisać możesz. Najpierw pomyśl 3 razy i napisz. Po drugie przeczytaj etykietę np. Saracenu, po trzecie to ma być dodatek do Chwastoxu Turbo, po czwarte po MSM nie ma obaw o raps- nikt nie mówi o dawce full. Pozdrawiam

 

No i kolega nadal pisze BZDURY !!! i jeszcze raz BRZDURY !!!

 

Saracen zawiera florasulam :) znawco !

 

 

I jak jesteś taki znawca i fachowiec to powinieneś wiedzieć że MSM wyklucza zasiewy rzepaku,

wystarczy poszukać w gogle !

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Hahahaha, spoko tylko za znawce się nigdy nie uważałem i nie uważam. Zapomniałem dodać Saracen Delta- moje przeoczenie. Druga sprawa- czytać nie potrafisz, bo napisałem że nie full dawka, i poczytaj np. etykietę Pike 20 WG. Na co te Agrofoto zeszło to ja pojęcia nie mam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Witam . W jakiej fazie znajduje się mój jęczmień ozimy ?  Pierwsze kolanko jest 12 milimetrów od początku rozgałezienia z innymi pędami . Pierwszy raz  uprawiam jęczmien ozimy , Załaczam zdjęcia .

 

Czy można już pryskać jakimś regulatorem wzrostu lub na grzyby ?

Co Polecacie zastosować ? 

 

Dziekuje  za odpowiedźi  ,POZDRAWIAM

post-167495-0-38790900-1493552143_thumb.jpg

post-167495-0-60545200-1493552204_thumb.jpg

Edytowano przez pawelus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4

Witam, kiedy najlepiej zastosować drugą dawkę azotu na jęczmień jary? Czy mocznik stosowany pogłównie nie "podpali" go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byku44    0

No właśnie Panowie 3.04. był zastosowany przedsiewnie pod jęczmień jary saletrzak, po jakim czasie i jak długo on działa? Kiedy zastosować drugą (ostatnią) dawkę saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Witam , da się jakimś środkiem zlikwidować perz w jęczmieniu jaram?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Nie. No chyba, że przed żniwami glifosatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Mam zasilane 2 ha mieszanki owies z jeczmieniem. Czy można zastosować nawożenie RSM EM 32 %.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583

Oczywiście, że można - warunek podstawowy to rozlewamy a nie pryskamy. Niby większość to wie ale zdarzają się wpadki i pole u niektórych wygląda jak po desykacji.

Ja dziś opryskałem jęczmień jary od chwastów. Jest w fazie krzewienia i przy odrobinie ciepła powinien szybko zakryć glebę. a chwastów było multum w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dopiero założyłem konto na tym forum więc proszę o wyrozumiałość  :) Pole jęczmienia zaczęło żółknąć.Na początku był to mały plac a  z czasem on się powiększał.Jakbyście wiedzieli to proszę o pomoc.Dodam zdjęcia dla ukazania wam mojego problemu  ;[

post-216562-0-59493800-1494016158_thumb.jpg

post-216562-0-39490200-1494016164_thumb.jpg

post-216562-0-21195100-1494016170_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Dzięki za odpowiedź czyli pora na kolejne skracanie oile pogoda pozwoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w mokre posiales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabajo6    7

Jęczmień podobno znaczy słońce,więc bez słońca nie będzie rósł.Niektórzy siali w suche i też im żółknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam,co polecacie do  oprysku jęczmienia ozimego powyżej 1 kolanka, na jesień poszedł legato ale teraz po tych deszczach pojawiło się dużo chwastów.Po jęczmieniu pójdą motylkowe.Najlepiej coś o dłuższym zakresie stosowania (ciągle deszcze i nie wiadomo kiedy będzie można opryskać a tu jeszcze przymrozki zapowiadają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj