Polecane posty

mi w tym roku wypadł w całości Wintmalt, ale sie nie zrażam;  mnie zainteresował Titus, a z hybryd wybrałbym Galation

 

jak nie zdecyduje się na ozimy browar to wybiore z: Titus-meridian-Galation

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Nicolleta w tym roku plonowała u mnie lepiej niż Titus i lepiej wyglądała , choć przyznam że była nowo zakupiona 

W zeszłym sezonie Titus wizualnie był bardzo ładny , ale i tak plonował gorzej niż Rossita , choć ta druga była już dwuletnia.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Objętościowo wydaje się dużo , na wadze lekki zdziwienie . Wagą i ceną . Dzisiaj 450 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Może bardziej konkretnie ile dają z hektara te ozime wynalazki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dzisiaj wykoszony ozimy jęczmień plon orientacyjny 6t/ha, odmiana Amarena...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Zawsze mogło być lepiej lecz trzeba się cieszyć z tego co jest.

Zresztą, w ogóle jestem zaskoczony, że przetrwał noworoczne mrozy bez jakiejkolwiek okrywy śnieżnej.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

No właśnie pszenice wypadały  :)

 

Jest jakiś sposób na obłamywanie się kłosów na dokłosiu? 

 

Fungi, skracać dokłosie, wcześniejszy zbiór ( w terminie) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

A dostrzegacie jakieś różnice między medaxem a etefonem na dokłosie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fungi, skracać dokłosie, wcześniejszy zbiór ( w terminie) 

 

A kiedy najlepiej podać etefon? ja w jarym podałem jak w etykiecie juz było widać ości, jednak nie wiem czy nie za pożno... mam taki efekt kłosa jakby cały kłos nie wyszedł z pochwy liściowej i siedział cześciwo; to mi obniża plonowanie? wydaje mi sie ze przez ten zabieg te schowane ziarniaki nie zostały zapłodnione :/   dodam ze na jednym kawałku nie skracałem i kłosy wyszły całe i sie uginaja pod cięzarem

 

jak myslicie bedzie przez to znizka plonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Nie, grad w tym roku u mnie nie padał. na flagę podałem medax i się zastanawiam czy to był błąd czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Jakie przyczyny są niedomłacania jęczmienia . Bo młuciłem wczoraj i na początku miałem problem z ościami ale dociągnołem klepisko dałem troche większy wiatr i sito górne bardziej otwarłem i było lepiej ale i tak troszke ości było i głowie się dlaczego . Z jarym jęczmieniem tego problemu nie miałem a wczoraj się zdziwiłem na ozimym . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

Titus koszony 5.07 szacuję plon na ok. 4,7t wilgotność 7,5%, niestety ale sytuacja przedstawiała sie następująco: brakowało wilgoci po nalaniu ziarna cały maj z ok. 5mm deszczu i czerwiec z 8mm schnął w oczach na bardzo lekkiej glebie także jestem zadowolony. Deszcz który wystąpił koncem czerwca i początkiem lipca już mu się nie przydał.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Panowie po ostatnich deszczach jeczmien jary odbil i mam praktycznie 50/50 dojrzałego z zielonym co robić? ? Ten zielony się wymluci i będzie w zbiorniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem, miał ktoś problem z bylica? Po pszenicy idzie jeczmien ozimy w ktorej jest jej troche... Jaka mieszankę herbicydowa polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Pewnego sposobu nie ma, czysta dicamba nieźle sobie radzi ale nie ma jej na rynku. Chyba jeszcze najlepiej wychodzi aminopilik d max 1,5l + olej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj