Polecane posty

XTRO    1535

nie pryskałem, bo nie miałem za bardzo czasu i sucho było

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam mam w jęczmieniu jarym troszkę Owsika a jęczmień pomału się klosi warto dawać pume jeszcze? zatrzyma ten Owsik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Witam.czy do zabiegu w jeczmeiniu na grzyba moge dodac srodek owadobójczy atena z rzepaku ?chodzi glownie o skrzypionke zeby ja wzielo. Skoro klos juz jest wyczuwalny skrzypionka jeszcze cos go skroci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alfaholik    1

jeczmień zaczyna sie ķlosic a muszę popryskac Go na skrzypionka.Do tego chciałbym dodac 5 kg saletry wapniowej 5 kg siarczany magnezu i do tego plonvit zboze 2l i tytanit 0.2l ha.Czy taka mieszanka nie uszkodzi jeczmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

nie pryskałem, bo nie miałem za bardzo czasu i sucho było

Można dać te 0,4 l 

Witam mam w jęczmieniu jarym troszkę Owsika a jęczmień pomału się klosi warto dawać pume jeszcze? zatrzyma ten Owsik

Nie, puma w tej fazie może narobić więcej szkód niż pożytku 

Witam.czy do zabiegu w jeczmeiniu na grzyba moge dodac srodek owadobójczy atena z rzepaku ?chodzi glownie o skrzypionke zeby ja wzielo. Skoro klos juz jest wyczuwalny skrzypionka jeszcze cos go skroci?

A w jaki sposób skrzypionka może skrócić kłos? 

jeczmień zaczyna sie ķlosic a muszę popryskac Go na skrzypionka.Do tego chciałbym dodac 5 kg saletry wapniowej 5 kg siarczany magnezu i do tego plonvit zboze 2l i tytanit 0.2l ha.Czy taka mieszanka nie uszkodzi jeczmienia?

Niby nie zaleca się mieszania saletry wapniowej z czymkolwiek, a zwłaszcza z siarczanem magnezu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Zastanawiam sie nad tym, co niektorzy wyprawiają... jeczmien zasilają azotem w tej fazie... Po co? chyba tylko po to, zeby źdźblo dluzej bylo zielone w przypadku duzej dostepnosci wody w lipcu.. A stosowanie tego calego Tytanitu, to kompletna komercja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareksko37    1

Cześć wszystkim mam pytania odnośnie jęczmienia jarego odmiana kucyk nawozenie 180N klasa ziemi 4b i 5a

skracane 0.4 moddusa na pierwsze kolanko teraz  jest pokazują się pierwsze ości ma wysokość 30 do  35cm  czy skracać ceronem teraz czy już starczy jęśli tak to w jakiej ilości?

wykonać zabieg  insekcydami  fastac 100ec teraz na  jęczmień czy poczekać aż się wykłosi?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jęczmien to nie pszenica 180 N ? taaa heh kity to w sejmie wciskać

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Cześć wszystkim mam pytania odnośnie jęczmienia jarego odmiana kucyk nawozenie 180N klasa ziemi 4b i 5a

skracane 0.4 moddusa na pierwsze kolanko teraz  jest pokazują się pierwsze ości ma wysokość 30 do  35cm  czy skracać ceronem teraz czy już starczy jęśli tak to w jakiej ilości?

wykonać zabieg  insekcydami  fastac 100ec teraz na  jęczmień czy poczekać aż się wykłosi?

Ja bym odpuścił sobie już to skracanie, Fastac możesz dać teraz. Ale z azotem to chyba lekko przegiąłeś ile Ci sypie taki jęczmień na 5a? Bo nawożenie na 8-9 ton 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jęczmien to nie pszenica 180 N ? taaa heh kity to w sejmie wciskać

 

Za takie nawożenie to można stracić cżęść dopłat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamol    0

Do jakiej fazy rozwojowej jęczmienia jarego można zastosować Pumę. Na ulotce jest o początku strzelania w źdźbło. A jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Za takie nawożenie to można stracić cżęść dopłat ;)

Jak się nie jest na OSN to nie widzę przeszkód.  Aczkolwiek gdzie tu sens i logika na V klasie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareksko37    1

Ja bym odpuścił sobie już to skracanie, Fastac możesz dać teraz. Ale z azotem to chyba lekko przegiąłeś ile Ci sypie taki jęczmień na 5a? Bo nawożenie na 8-9 ton 

Dzięki za odpowiedz

Dlatego takie nawożenie  ponieważ jest mieszanka jęczmień z pszenicą jarą 

 

pszenica jara ona pobiera 30N na każdą tonę  ziarna 

 

klasa ziemi jest 4 tylko miejscami trochę trafia się 5 klasy

 

 

Michalmeer

 

Jęczmien to nie pszenica 180 N ? taaa heh kity to w sejmie wciskać

 

ps dzięki za  kreatywną odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Panowie... juz niedlugo wszyscy będziemy gospodarowac na OSN. O to co zafundował nam obecny rząd, gdyz tak było mu najłatwiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

witam mam mieszankę jęczmienia, pszenicy i owsa i zauważyłem sporo skrzypionki i czy jak się zboże kłosi i miejscami już kwitnie to czy mogę pryskać na robaka? i czy przy okazji jak będę jechał można coś dodać do środka na robaki np. siarczan magnezu, odżywki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Można mieszać nawozy i robaka tylko lepiej nie dawać nawozu kiedy zboże kwitnie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Ale kolega wyżej napisał że zboże miejscami już kwitnie, także napisałem żeby nie dodawał żadnych nawozów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

W jęczmieniu do zapylenia dochodzi już w pochwie liściowej, można śmiało dodać odżywkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj